Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem jön meg? Volt...

Miért nem jön meg? Volt valaki hasonló helyzetben? És mi volt a baj?

Figyelt kérdés

Fél éve próbálkozunk a kisbabával, eddig sikertelenül. Legtöbbször napi pontossággal jött meg a menstruációm de most már 8 napja késik. Azóta három tesztet csináltam, ezek közül az egyiket ma reggel és mind negatív! De menstruációnak továbbra sincs nyoma.


Tudom, hogy senki nem lát belém de volt esetleg valaki hasonló helyzetben? Vagy valami ötletetek van, hogy mi lehet ez?


2017. aug. 1. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem csak a stressz vagy ilyesmi egyébként a némelyik teszt ilyenkor meg nem adja ki hogy valóban terhes vagy-e.
2017. aug. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van néhány rendellenes ciklus, ami hosszabb, vagy rövidebb az átlagosnál. Használj ovutesztet, akkor tudod követni.
2017. aug. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
hormonprobléma. kivizsgáláson voltatok már?
2017. aug. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem voltam semmilyen kivizsgáláson, mivel eddig normális volt a ciklusom. És úgy tudom, hogy teljesen egészséges pároknál is hónapokba telhet mire összejön. Hát most a stresszre se tudom fogni hiszen talán most vagyok a legnyugodtabb :/

Kénytelen leszek orvoshoz menni. Szerintem 8 nap késésnél már a legbénább teszt is kimutatná.

2017. aug. 1. 09:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha később volt ovulációd, akkor később is jön meg.
2017. aug. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül van gond nálad.

Én az 5. próbálkozós hónapban estem teherbe egy 38 napos ciklusban. Egyszerűen csak később volt az ovulációm egy betegség miatt. Rengeteg dolog rövidítheti, nyújthatja a normál ciklust, ha ez néha előfordul az semmilyen gondot nem jelent.

Én ovuláció figyelést csinálnék a helyedben, ovu teszt vagy hőmérőzés formájában. Ha van ovud és minimum 12 napos lutealis szakaszod van, nem barnázol napokig mensi előtt, akkor nem kell aggódnod egyelőre.

Meddőségi kivizsgálás 1 év sikertelen próbálkozás után javasolt, 35 év felett fél év után.


Remélem tudtam segíteni, ha kérdésed van szívesen segítek.

2017. aug. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igaz ovutesztet nem csináltam még és nem is hőmérőztem, eddig a naptárra hagyatkoztam és szerintem nagyjából be is jött naptár szerint mert ovuláció körüli pár napon mindig volt folyásom és egy kis vér amit ha nem figyelek észre sem veszek. Viszont amúgy ilyen utoljára csak júniusban volt, most júliusban ilyet se vettem észre magamon, pedig figyeltem. Kivéve ha eltolódott és nemvárt előtt 4-5 nappal volt ovu, mert akkor volt egy minimális krémszerű folyásom két napig. Nemvárt előtt 3 nappal voltunk együtt.
2017. aug. 1. 09:33
 8/9 A kérdező kommentje:

Szóval akkor lehetséges, hogy nemvárt előtt 3 nappal mégis sikerült és azért nem jött meg, illetve azért nem mutatja még a teszt?! Mert az 11 napja volt. Na szerintetek akkor mikor teszteljek következőnek, amikor már biztosan ki kéne mutatnia?

Hogy én erre eddig nem is gondoltam...

2017. aug. 1. 09:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hétvégén próbálj meg mégegyet tesztelni, addigra biztosat kell mutatnia.
2017. aug. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!