Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második gyerek, hatalmas...

Második gyerek, hatalmas dilemma. Volt valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

Van egy kisfiam, aki 3 éves lesz pár hónap múlva. Nagyon nem egyszerű eset, 1 kivétellel (az alvás, arra nem panaszkodhatunk), minden nehézséget megéltünk vele, amit csak lehetett. Hasfájós volt, nagyon rosszul evett és eszik a mai napig, még mindig nem igazán beszél, csak szavai vannak, elképsztő durva dackorszaka van (konkrétan dührohamai, kitörései, emiatt járunk fejlesztésre is).


Na és a lényeg... Én lelkileg nagyon vágyom egy kis testvérre. Jó volt a terhességem, a szülésem, és titkon vágyom arra is, hogy hátha a 2.gyerkőcnél igazán megélhetném a baba-kisgyerekkort, mert hátha nem jön minden így össze. Ne értsetek félre, imádom a kisfiam, mindent megtennék érte, de borzasztó nehéz 3 év áll mögöttünk. És ez az ami el is riaszt. Nagyon padlón vagyunk sokszor amikor a fiam napokig csak visít, mert épp olyan időszaka van, a nem evésével már gyomorgörcsöm van. Félek mellette végképp összeomlanék egy második gyerekkel. De mégis amikor babákat látok azt érzem megőrülök egy tesóért.

A kor nem sürget a kistesóval, mert még csak 26 vagyok, inkább attól tartok nem igazán tudnak majd egymással ellenni ha nagyon sok lesz a korkülönbség.


Volt valaki hasonló dilemmával? Egyszerűen az eszem azt mondja, hogy kizárt, először az első fiam legyen kezelhetőbb, nagyobb, a szívem meg megőrül egy babáért..


2017. febr. 14. 10:07
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Szenzoros integrációs zavarnak nevezik, amit te nem megnevelésnek gondolsz. Azt hittem a "fejlesztésre járunk"-at nem kell kifejtenem, de látom sikerült a lényeget megfognod, így muszáj volt leírnom.

Tehát fuss neki még egyszer és próbáld abból a szemszögből nézni, hogy a problémásság nem a mi idiótaságunk.

2017. febr. 14. 10:18
 2/13 anonim ***** válasza:
11%
Jaj, maskepp szerettem volna irni, de vhol en is azt gondolom mint az elso. Szerintem a masosik gyerekkel nem feltetlenul lesz uolyan nehez. A nagynak hol hatrany hol elony lenne, h van mellette meg egy gyerek -de nektek, nektek korai, mert szülőkent vmi meg nem megy flottul, ez egeszen biztos. Es ennek jo reszt a fiatok issza meg a levet. Sajnalom
2017. febr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Mi eredetileg 3 gyereket terveztunk. A masodik gyermekunk lett "problemas", tulajdonkeppen amiota megszuletett nagyon nehez eset volt a nevelese, de nem hasfajasra, vagy hasonlokra gondolok. O autosta, magasan funkcionalo, de az elso 5 evben szo szerint vert izzadtunk. Mondanom sem kell, hogy nem is gondolkoztunk a harmadik gyereken, nem lemondtunk rola, csak elhalasztottuk. Most 7 eves a kisebbik es rengeteget valtozott az elmult ket evben, nagyon sokat fejlodott, sokkal konyebb vele. Most erezzuk ugy, hogy keszen allunk egy babara, mar nyugodt az eletunk, idonk is marad.

Nagy lesz a korkulonbseg? Igen. Erdekel? Nem.

Inkabb legyen nagy korkulonbseg, de kiegyensulyozottsag, minthogy eron felul vallaltunk volna meg egy gyereket akkor, amikor a meglevo(k) is tobb energiat, turelmet igenyeltek szinte, mint amennyink volt. Annak aztan semmi ertelmet nem latom.

Az idobe nalunk is belefer, 34 vagyok most. Persze, idealisabb volt 10 eve, huszonevesen szulni, de most sem vagyunk meg venek hozza.


En annyit tudnek javasolni, hogyha meg nem erzitek keszen magatokat a masodik gyerekre, akkor halasszatok el ti is. Fital vagy, nem surgos. Ilyen helyzetben szerintem meg gondolkodni is felesleges rajta. Jelenleg ugysem lenne idod, lehetoseged a "nyugodt babazasra", ha a mar meglevo gyerekkel megmindig nem konnyu.

2017. febr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Milyen sötét válaszadók vannak itt. Ez nem nevelési probléma! Kérdező! Ezt csak ti tudjátok eldönteni mennyi fér bele, mennyi energiátok van, ez alapján lehet csak dönteni, hogy problémás gyerek mellé vállaltok-e még egyet, az is lehet, hogy jót tesz neki a tesó.
2017. febr. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
27%

A kerdesben meg is valaszoltad magat a kerdest. Te azert akarsz masodikat most, hogy legyen "normalis" babazos-kisgyerekezos idoszak az eletedben. Mintha vettel volna egy ruhat amirol kiderul nem kenyelmes es most venni akarnal masikat, hogy hatha majd az az lesz.

En is azt mondom ilyen labilis csaladmodellbe ne vallaljatok megegyet. A kisteso nem menekulesi utvonal tessen mar megtanulni.

Eszem megall amikor egyik no azert akar mert nem akar visszamenni dolgozni, masik a juttatasok miatt (3-4 gyereknel), harmadik meg potolni az elso gyerek altal okozott hianyt.

2017. febr. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Ha "lelkileg nagyon vágysz egy kisteatvérre" és "megőrülsz egy tesóért", akkor azt a szüleiddel kell megbeszélned az ő döntésük, ha már nem akarnak több gyereket.
2017. febr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

nehéz jó tanácsot adni!

Az utolsóval ellentétben én megértem, h vágysz a nyugodt babázásra, amit a mostani gyermeked mellett nem élhettél meg! A leírásodból nem derül ki, a kisfiad most oviba jár, vagy még otthon vagy vele?

2017. febr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Nagyon padlón vagyunk sokszor amikor a fiam napokig csak visít, mert épp olyan időszaka van, a nem evésével már gyomorgörcsöm van."


Szerintem z eszedre hallgass. Ezt megélni várandósan, aztán meg egy újszülöttel... szerintem túl nagy falat. Nem az a lényeg, a két gyerek közt mekkora a korkülönbség, hanem hogy egy kiegyensúlyozott, harmonikus családba szülessen. Nálatok ez épp nem adott, így a második gyerekkel is kiszúrnátok námileg. És igen, látom, h volt itt egy kis moderálás-törölgetés, de nekem is óhatatanul eszembe jutott, ami másoknak is: ha a tesóval minden ideális lenne, talán elegednéd lélekben a nagyobb kezét, már lenne valaki, akire rajta kívül is koncentrálhatsz és akire nem olyan fájó figyelni. A könnyebbik útra vágysz, pedig mindenkinek az tenne jót, ha ezt most végigcsinálnád a fiaddal és amikor rendeződik a helyzet, akkor jön a második baba.

2017. febr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A benned felmerülő dilemmára az a tanácsom, hogy várj még a második gyermekkel. Az első leköti minden energiád, egyáltalán nem biztos, hogy pikk-pakk megoldódnak majd a problémáitok, lehet, hogy még hónapokig, esetleg évekig lesz ugyanilyen nehéz, akkor az viszont kiszúrás mindenkivel. Kiszúrás a kicsivel, mert egy pillanatnyi nyugalma sem lesz, kiszúrás saját magaddal, mert tele leszel önváddal, hogy látod, senki sem kiegyensúlyozott. De legfőképpen a kisfiaddal kiszúrás, ugyanis neki most nagyon nehéz, irtó szüksége van a segítségetekre és a figyelmetekre. Szval várj, és segíts a gyermekednek!

És ha már segítség, eszembe jutott, hogy egy barátnőm kisfia 3 évesen még alig beszélt, ellenben olyan brutál kitörései voltak, hogy ijesztő volt. Nekik a beszédindítást javasolták mint fejlesztést, ugyanis a pszichológus megállapította, hogy a kisfiúban a nem beszélés okoz egy akkora frusztrációt, hogy képtelen uralkodni magán. Elkezdtek ilyen-olyan mozgásos beszédindításra járni, és a fiúcska néhány hét eltelte után elkezdett szavakat egymáshoz kapcsolni, a meglévő szavai pedig tisztultak. Ha nem a saját szememmel láttam volna a változást, el sem hittem volna. Hirtelen sokkal nyugodtabb lett, a közösségben kezdett kinyílni, olyan volt, mintha egy mázsás terhet dobott volna le magáról az a kisgyermek. Szívszorító volt látni!

Ti hogy álltok a beszéddel, a beszédindítással? Írtad, hogy még nem beszél a fiad.

2017. febr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igazatok van és az eszem is ezt mondja egyébként. Jó lett volna ha ír esetleg valaki, aki problémásabb gyerkőc mellett mégis bevállalták, hogy hogy bírták.

Tudjátok abban reménykedem hogy lassan 3 lesz és a fejlesztés amire járunk az is lassan elkezd majd "hatni". Nem lecserélni akarom Őt, mint ahogy valaki azt írta, mert aki ismer, az tudja, hogy elképesztő szoros a fiammal a kapcsolatom és a világ végéig elmennék miatta. Van ami vele is könnyű volt, pl 6 hetes korától átalussza az éjszakákat, lehet a kistesója mindenben egy angyal lenne csak épp évekig nem hagyna aludni :-D

Szóval maga miatt szeretném a 2at, nem valamiféle pótléknak, de tény hogy nagyon boldog lennék ha megtapasztalhatnám milyen egy nem sni-s gyerek pici kora és akinek van ilyen gyereke és nem érzi ezt azt hazudik, akinek meg nincs ilyen gyereke az meg nem is értheti..

2017. febr. 14. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!