Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azt kéri a párom hogy ha...

Azt kéri a párom hogy ha megszületik a gyerek, aludjak vele külön szobában mert ő nem akar éjjelente felébredni a sírásra. Csak szerintem önző kérés?

Figyelt kérdés
El se tudnám képzelni hogy ne együtt aludjunk, hárman. :(
2017. aug. 1. 11:34
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
47%
Ha korán megy dolgozni, akkor nem. Főleg, ha 12 órában. Te egész nap otthon leszel a gyerekkel. Nem téged rúgnak ki, ha nem alszol eleget.
2017. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
71%
Ketten kell együtt aludnotok, nem hárman, a gyerek a saját szobájában.
2017. aug. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
70%

Attól függ, miért kéri. Ha minden nap hajnalban kel, estig dolgozik, fáradt, pihenni szeretne, akkor érthető, esetleg az első pár hétben, míg belerázódtok a dolgokba. Vagy ha a picit teszitek külön szobába már az elején, az még jobb. Bébiőrzőn keresztül hallod, ha felébred.

Az én férjem 3 műszakban dolgozik, hétfőtől szombatig (vagy vasárnap reggelig éjszakás héten). Ő nem kérte, hogy aludjunk külön, de ő fel sem ébred a gyereksírásra. A lányunk velünk alszik egy szobában, de a saját ágyában. Míg éjjel szopizott, addig sokszor maradt közöttünk az elején. A fiúnk a mellettünk lévő szobában alszik. Ha valami gondja van éjjel, kopog a falon. Én mindig felébredek rá, a férjem semmire, kb. ágyút lehet döngetni mellette.

Olyanra volt már példa, hogy átvonult a fiúhoz aludni, mert fáradt volt. De akkor sem azért, hogy a gyereksírás ne zavarja, hanem hogy ő ne zavarjon minket (iszonyúan tud horkolni fáradtan).

2017. aug. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
60%
Nekem is rosszulesne kicsit. Velünk aludt a kisfiam, éjjel ha csak nyifogott adtam cicit es aludt szépen tovább. Ez egy nagy előny :)
2017. aug. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
69%
Mi az elejétől kezdve külön szobában aludtunk. Ha a babámnak szüksége volt rám (éhes, peluscsere) mentem hozzá amúgy átaludta első hónaptól az éjszakát. Imádom meg Ő az életem, de fel sem merült bennem, hogy ne a férjemmel aludjak. Volt olyan, hogy hajnali 3ig bent voltam vele, fájt a hasa, de miután elaludt visszamentem a férjemhez a szobánkba. Egyébként az én férjem is 12 órazik, de fürdette, pelenkázza, eteti és ha felébred a baba sírására akkor mondja, hogy pihenjek majd ő megy. De én nem várnám el ezt tőle és annó azt sem vártam volna, hogy ha én a kicsivel akarok aludni akkor ő is velünk aludjon. Tényleg nem tudná kipihenni magát, főleg meg az neked is rossz ha mondjuk a baba aludna még, de a férjednek meg keszülődni kell és az óra csörgésére felkelne vagy ha öltözik st. Az én férjem pl. minden elejt, mindenbe belerúg, hihetetlen fickó 😂 szóval a kisfiam biztos nem tudna mellette aludni. A kérdésedre válaszolva pedig nem önző, neked kellene vele aludni és átmenni a babához ha szükséges.
2017. aug. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem nem önző. Neki kelnie kell reggel, te meg a baba miatt vagy otthon. Később majd visszamész. Szerintem csak az első pár hétre gondolt.
2017. aug. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
82%
Majd kiderul milyen baba lesz. Van amelyik 2 hetes koratol atalussza az ejszakat, van amelyik 18 honaposan is ket orankent kel minden ejjel ( ilyen a baratnom lanya ), igy nem is tudna menni masnap dolgozni a ferjed. Majd ha megvan kiderul, addig felesleges ezen vitatkoznotok.
2017. aug. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
66%
Itt bukik ki, ki mennyire társa az embernek és mennyire számíthat rá. Lefordítom a párod kérését: "Ha sír, tisztába kell tenni, etetni kell, tornáztatni a fájós pocija miatt, a TE gyereked. Ha gügyögni kell neki vagy vigyázni rá amíg alszik és közben tudok gépezni is, az ÉN gyerekem. Természetesen a külvilágnak kötelező kihirdetni, mennyire jó apuka vagyok."
2017. aug. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
78%
Együtt "csináltátok" a gyereket, innentől kettőtök felelőssége, nem egyedül a tiéd. Egyébként a legjobb, ha a gyerek alszik külön, bébiőr vagy nyitott ajtó, meghallod, ha sír, de felesleges odaszoktatni magatokhoz/magadhoz, hogy aztán később meg le kelljen róla szoktatni.
2017. aug. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
78%
Mi együtt alszunk párommal, a gyerkőc pedig első naptól külön szobában. Ha bármi miatt ébredt, átmentem hozzá és elrendeztem, majd vissza a saját ágyunkba. 3 év alatt talán 3x aludt velünk egy ágyban, de senki számára nem volt pihentető.
2017. aug. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!