Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsiben hogyan segítenek a...

Bölcsiben hogyan segítenek a pelusról leszokásban? Túl nagy kérés, hogy félóránként nézzenek a gyerekre és noszogassák (csak 6 gyerek van a csoportban 2 gondozóval).

Figyelt kérdés

Magán bölcsibe jár a kisfiam. 3 éves múlt 3 hónappal és ősszel kezdjük az ovit.

Eddig wc-re szoktatással próbálkoztunk, de nem akarta.

Vettünk egy bilit és ahogy hazavittük, egyből használni kezdte. Múlt péntek - szombat - vasárnap magától (úgy, hogy nem szólt előre) napi 15-20x ült a bilire és szinte mindig jött pisi. Napközben csak bugyi volt rajta, alváshoz adtam csak pelust rá.

Hétfőn elmondtuk a jó hírt a bölcsiben, de nem vállalták, hogy ott is bugyiban legyen napközben és csak alvásnál legyen pelus. Azt mondták, hogy csak akkor fognak rá bugyit adni, ha már szól, hogy pisilni-kakilni kell.

Így hétfőn egész nap pelenka volt rajta és 2x pisilt wc-be (bölcsiben nincs bili), de kedden már egyáltalán nem akart wc-be pisilni.



2013. júl. 10. 08:48
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőmnek a fia is magánbölcsibe jár, ott jó fejek, azt mondták, semmiképp nem adnak rá pelust, megpróbálják, és meglátják. És nem is volt gond. Ne vigyél pelust, és legyél határozottabb, hogy ne adjanak rá. Így nem lesz soha szobatiszta, és itt az ideje.
2013. júl. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

Hát, sajnos akkor nem yo a gondozók hozzáállása. Amikor a Lányommal jártunk ugyanebben a cipőben, hogy otthon már bugyiban volt, elmondtam a gondozó néninknek, hogy mi a helyzet, amit rögtön úgy reagált le, hogy akkor felejtsük el a bölcsiben is a pelenkát, adjak rá csak bugyit, meg vigyek egy rakás váltás ruhát. Több, mint 2 hónapja volt ez, azóta 4 pisis baleset volt a bölcsiben, ebből 2x a gondozó néni felejtett el pelenkát adni alváshoz. Merthogy alváshoz még szokott kapni a Lányom pelenkát. Van, hogy szárazon vesszük le, van, hogy van benne pisi. Kakihoz is pelenkát kér még a Lányom, nagyon ügyes, ha érzi, hogy kell, akkor szól itthon is és a bölcsiben is. A gondozók ebben sem láttak semmi kivetnivalót, elfogadták. Ja és a Lányom állami bölcsibe jár - bár az a hír járja, hogy a kerület legjobb bölcsije:o)

Szóval szerintem ez a gondozók jóindulatán, hozzáállásán múlik.

2013. júl. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Nálunk nem kell vinni semmit a bölcsibe, ők adják a pelust is.

Amit írsz, azt tartom normálisnak, hiszen a szülők és a gondozók össze kell dolgozzanak, de ezt most nem értem.

2013. júl. 10. 09:01
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagy elvárás.

Kislányom csanába jár és január végén - akkor volt 2,5 éves - itthon levettem a pelust. Benn mondtam, hogy otthon bugyiba van. Mivel nem beszélt még, azt mondta a gondozó, hogy amig nem beszél, nem lesz szobatiszta. Vittem bugyikat, ruhákat, mert azt mondták, hogy azzal összezavarjuk, ha ott pelenkás lesz. Benn kb. 3 baleset volt azóta.

Próbálj beszélni velük, mert ez így nem lesz jó. Alvásnál sem szabad az oviba pelust adni, és így nem fog leszokni. Ne hagyd, hogy lebeszéljenek. Gyanítom, nem kevés pénzt fizetsz, ennyit meg kéne, hogy tegyenek.

2013. júl. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Na igen, a bölcsi költsége: 90,000 Ft / hó.

De ha olcsóbb lenne vagy államiba járna, akkor is úgy érezném, hogy most nem partnerek a leszoktatásban.

Csupa olyan anyukával beszéltem, akik azt írják, amiket ti is, hogy egyből csak bugyi volt a bölcsiben, ahogy szóltak a leszokás kezdetéről.

Ma mindenképp beszélek a tulajdonossal és a bölcsis gondozókkal.

Köszönöm a tanácsokat.

Remélem, még lesz pár anyuka / apuka, aki leírja a saját tapasztalatát.

2013. júl. 10. 09:10
 6/39 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


Jó ég, 90e ft/hó? Hol laktok, hogy ennyire drága?

2013. júl. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
(Budán lakunk és a környéken ennyibe kerülnek a bölcsik)
2013. júl. 10. 09:31
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló rossz tapasztalatom van a magánbölcsi/szobatisztaság témában!


Mi "csak" havi 65 ezret fizettünk (Bp. környéki agglomeráció):)

Igencsak szarul esett, mikor egyik hétfőn boldogan mentünk bölcsibe, és újságoltuk, hogy a kisfiunk egész hétvégén pelus nélkül volt otthon és nagyon ügyesen szólt, hogy wc-re kell mennie, és semmilyen baleset nem volt...na azt a szájhúzogatást kellett volna látni...közölte a gondozónő fintorogva, hogy azért annyira ne legyünk ettől elájulva, mert ez sokszor csak átmeneti, és sok gyerek visszaesik, és ráadják a pelenkát, mert nekik nincs kapacitásuk állandóan azt figyelni, hogy mikor kell a gyereknek wc-re mennie...


Nagyon -nagyon nem tetszett, így szegény fiam 1 hétig úgy volt, hogy a bölcsiben pelenkában, otthon pedig nélküle.


Az volt a szerencsénk, hogy utána jött a 10 napos téli szünet, így január elején már úgy vittem, hogy közöltem: teljesen szobatiszta, nem szeretnék rajta pelenkát meglátni, pont, téma lezárva.


Azóta már szerencsére állami oviba jár és százszor különb, mint a drága magánbölcsi volt!

2013. júl. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzért nem nagy elvárás (pláne egy ilyen nagy fiúcskánál), de szerintem egyébként sem az. Mi állami bölcsibe járunk, ott 8 fő jut egy gondozónőre, 2,5 éves volt a kisfiam, a szituáció pont az volt, mint most nálatok. Ez áprilisban volt egyébként, épp nagyon jó idő volt, és nálunk a gondozónő mondta, hogy próbáljuk meg a bölcsiben is. Szóval nem hogy nem problémázott rajta, hanem még ő ajánlotta fel. És lehet, hogy szerencsések vagyunk, de azóta egyszer pisilt be még az elején, és kb. egy hét után szintén a gondozónő mondta, hogy már alvásnál is próbáljuk meg, mert száraz volt a pelus. Igaza lett, azóta éjszakára is szobatiszta.

Én azt gondolom, hogy egy 3 év 3 hónapos gyereknél, aki otthon már önállóan intézi a dolgait, simán el lehet kezdeni a bölcsiben is levenni róla a pelust, mert így nem fogjátok tudni oviba járatni (ott alváshoz sem lehet rajta). Legyél határozottabb, mert neked van igazad!!!

Még annyit, hogy az én fiam sem volt hajlandó a wc-be pisilni, amig rajta volt a pelus, de amikor bugyiban volt, már ment simán minden. Itthon még bilizik, mert itt ugye nagy neki a wc.

2013. júl. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Annyira megnyugtató olvasni, hogy ti is normálisnak tartjátok a kérésemet.

Ezen felbuzdulva felhívtam a bölcsi vezetőt és kértem, hogy a gondozónőket is bevonva ma délután üljünk össze pár percre, amíg megbeszéljük ezt a dolgot.

A vezetőnő nem is értette, miért kell összeűlni, mert ha a szülő ezt kéri, akkor meg kell próbálni. Legfeljebb 1-2 nap tapasztalat után a gondozónők JAVASLATOT tehetnek.

Mivel tájékoztattam, hogy nem is vállalták a bugyi feladását, így már megértette, hogy össze kell ülnünk.


8-as válaszoló: minzha csak én írtam volna. Elszomorító, hogy hatalmas örömmel megyünk és osztjuk meg életünk egy apró szeletét és örömét és így reagálnak azok az emberek, akik többet lehetnek a gyermekeinkkel, mint mi.

Nagyon ügyesek vagytok, hogy 1 hét alatt sikerült leszokni (én úgy szeretném, ha nekünk is gyors lenne).

2013. júl. 10. 10:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!