Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok egy ilyen Anyáról?

Mit gondoltok egy ilyen Anyáról?

Figyelt kérdés
30 évesen születik a babája,jó házasságba, rendezett anyagiak közé. Nem érezte azt a hatalmas nagy vágyat a gyerek után, amit itt sokan írnak. Inkább azért szült, mert már ketyegett a biológiai órája és a férje is sokszor mondta, hogy már szeretné, így belement. Úgy gondolta majd ha megszületik a baba akkor jön ez a plusz érzés. Örült amikor pozitív lett a teszt. 9 hónapig nagyon elővigyázatos volt, ügyelt magára és a magzatra. A baba megszületése után kb. 6 hétig nagyon sokszor sírt, sokszor nem tudta megmondani az okát. Nagyon sokat foglalkozik a babával, szeretgeti. Mindenét odaadná a gyerek nek/gyerekért. Szabadidejében az internetet bújja, mit hogy lehet fejleszteni a babán, recepteket keres a babának. Ha rosszak az éjszakák akkor sokszor nagyon hamar felkapja a vizet, a babára sosem kiabál, inkább a férjén vezeti le a dühét, ilyenkor csúnyán beszél vele, később megbánja. Ilyenkor sokszor odaadja apának a babát és savanyú arccal ül a kanapén. Ilyenkor édességbe folytja az idegessegét. Túlaggódja a baba minden dolgát. Mit egyen/ne egyen, mi az a folt, miért így mászik stb. Házimunka a baba előttihez képest 50%os.Ha jobb a kedve akkor összekapja a lakást, ha fáradt akkor el sem mosogat. Sok "dührohama" van, sokkal több minden idegesíti, mint a baba előtt. Ha kettesben elmennek a férjével valahová akkor sem tud kikapcsolni, csak a telefont nézi, hogy nem hívja-e aki vigyáz a babára.
2017. aug. 2. 09:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Kedves anyuka!


Nagyon sajnálom, hogy társadalmi nyomásra, a férj nyomására, valamint az időből való kifutás miatti rettegésből babát vállaltál, mert ez a feladat még annak is kőkemény, aki tiszta szívből szeretné, és vágyik rá.


Ugyanakkor minden tiszteletem, hogy ilyen lelkiismeretesen gondozod, és kihozod a maximumot a helyzetből!


Ez a gyermek már ott van, és nem tehet az érzéseidről, sem a fogantatása körülményeiről. Te vagy az anyukája, rád számíthat, mert pici és védtelen. Javasolnám, hogy keress fel egy pszichológust, aki segít túljutni majd az ellenérzéseidet, és feldolgozni azt, hogy bár szereted a gyerekedet, úgy "kaptad", hogy nem is igazán akartad.


Jó anya vagy, és nagyon jó ember! Hidd el, megtalálod majd a szépséget a nevelésben, és minél nagyobb lesz, annál könnyebben találsz majd benne örömöt. Viszont, hogy ne érezd tehernek, kötelezőnek, valami olyannak, amit rád erőltettek, kérj segítséget, és dolgozd ezt fel.


Nagyon drukkolok!

2017. aug. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen átlagos anya, egy kis szülés utáni depresszióval, aki jobban tenné, ha másképp vezeti le a feszültségeket. Mármint ha nem akar pár éven belül válni.
2017. aug. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
szülés utáni depresszió.
2017. aug. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ez teljesen normális, nagyjából rám is illik a leirásod. A gyerekvállalás, sőt amúgy semmi más sem nem egy nagy cukormázas csillámponi, persze, h vannak negatív érzéseid, mindenkinek vannak. Szereted a babát és ő ezt nagyon is jól érzi, akkor is, ha te néha ki vagy borulva.
2017. aug. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Most elkezdtek folyni a könnyeim, ahogy az első választ elolvastam, azt hiszem ez sem normális.. De az a baj, hogy egyszerűen nem tudom mi a baj.. Nem bántam meg, nem csinálnám vissza. De akkor mi ez a feszültség bennem? A férjem miatt is iszonyú lelkiismeretfurdalásom van. Nagyon sokat segít és én néha nagyon csúnyán beszélek vele.
2017. aug. 2. 10:00
 6/12 A kérdező kommentje:
Megnyugtató, hogy nem vagyok ezzel egyedül ezek szerint.
2017. aug. 2. 10:04
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen átlagos vagy.
2017. aug. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

30 évesen születik a babája,jó házasságba, rendezett anyagiak közé. Nem érezte azt a hatalmas nagy vágyat a gyerek után, amit itt sokan írnak.


23 éves vagyok, normális anyagi keretek közé szültem.

Inkább azért szült, mert már ketyegett a biológiai órája és a férje is sokszor mondta, hogy már szeretné, így belement.


Inkább azért szültem, mert akartam a babát.

Úgy gondolta majd ha megszületik a baba akkor jön ez a plusz érzés.


Igen, így volt.


Örült amikor pozitív lett a teszt.


Örültem.


9 hónapig nagyon elővigyázatos volt, ügyelt magára és a magzatra.


Teljesen átlagos, mindenki ezt csinálja.

A baba megszületése után kb. 6 hétig nagyon sokszor sírt, sokszor nem tudta megmondani az okát.


Gyermekágyi depresszió, velem is ez volt.


Nagyon sokat foglalkozik a babával, szeretgeti. Mindenét odaadná a gyerek nek/gyerekért.


Mint minden anya.


Szabadidejében az internetet bújja, mit hogy lehet fejleszteni a babán, recepteket keres a babának.


Mint én, oktató videókat nézek stb

Ha rosszak az éjszakák akkor sokszor nagyon hamar felkapja a vizet, a babára sosem kiabál, inkább a férjén vezeti le a dühét, ilyenkor csúnyán beszél vele, később megbánja.


Néha előfordul, bár én a babára is rákiabálok, a férjemmel morcos vagyok, ha fáradt vagyok. Ha fáradt vagyok, nehezebben tudom kontrollálni az érzelmeimet. Nagyon nyugodt baba, nem szoktam meg, hogyha sír.


Ilyenkor sokszor odaadja apának a babát és savanyú arccal ül a kanapén.


Előfordult


Ilyenkor édességbe folytja az idegessegét.


Pont, hogy nem eszem ilyenkor de így leesik a vércukrom stb..


Túlaggódja a baba minden dolgát. Mit egyen/ne egyen, mi az a folt, miért így mászik stb.



Igen.


Házimunka a baba előttihez képest 50%os.Ha jobb a kedve akkor összekapja a lakást, ha fáradt akkor el sem mosogat.


Mintha én lennék :D


Sok "dührohama" van, sokkal több minden idegesíti, mint a baba előtt.


Néha..


Ha kettesben elmennek a férjével valahová akkor sem tud kikapcsolni, csak a telefont nézi, hogy nem hívja-e aki vigyáz a babára.


Ha nagyim vigyáz rá, ok, ha anya, az más, mert azon agyalok, hogy teletömi stb (képes rá, hiába mondom, hogy 4 óránként eszik és már van egy rutinunk és ezt nem én alakítottam így ki meg minden sírásra tápszerrel tömi..) Ha nagyim, akkor teljesen kikapcsolok így legtöbbször ő vigyáz rá. Én alig várom, hogy a férjemmel legyek kettesben :)

2017. aug. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szintén részben magamra ismertem.

Az érzelmi hullámzások, idegesség el fog múlni. Nálam egy éves kora előtt pár hónappal volt, hogy tudatosult az,hogy nem voltam önmagam, de javulás már elindult. Hormonok.

2017. aug. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam. Kis depresszió van benne. Mennyi idős most a baba? Ahogy nagyobb lesz, könnyebb lesz. Beszéld meg az érzéseidet őszintén a férjeddel, ez sokat segítene!
2017. aug. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!