Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A ti gyereketek sem kívánja...

A ti gyereketek sem kívánja ebben a melegben a főtt ételt?

Figyelt kérdés

19 hónapos, 30 fok van, a levest még csak csak megeszi, de tegnap is ma is hadi kábon álltunk a másodiikal. Rizi bizi volt sült husival, és alig evett pár falatot.

A szendvics, pogácsa, gyümi, víz megy neki

Mennyire kell erőltetni???


2012. jún. 16. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én Fiam is ennyi idős, de Ő még soha nem evett leves+másodikat. Vagy ez vagy az.

Amúgy nálunk meg pont ma meg tegnap a reggeli és a vacsi nem kellett. Ez van, nem erőltettem sose az evést, pláne ilyen melegben. Gondolj csak bele, szerintem Te sem kívánod annyira a kaját, pláne nem a meleget.

2012. jún. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

na ő enni nem akar, én meg írni nem tudok szóval*hadi lábon és másodikkal.


És még félreérthetően is fogalmaztam, ő sem eszik mindkettőt, csak a minap krumplileves volt, nagy kedvenc, és pár falatot evett csak

2012. jún. 16. 14:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Kislányom elmúlt 2 éves, és tegnap óta ő sem eszik szinte semmit nap közben.

Nálunk paradicsomleves volt betűtésztával, evett belőle pár falatot, mert érdekesek voltak a betűk, számok.

Gondoltam, majd a második nyerő lesz: ugyanúgy rizibizi sült hússal, mint nálatok:)

Na, abból egy falatot sem evett, pedig nagyon szereti.

Este viszont májkrémes kenyér, joghurt, tej az ment.

Ma sajtos spagettit kapott ebédre, mert szereti, reméltem ez majd jó lesz, de ennek is az 1/3-át ette csak meg.

Úgy látszik melegben nem megy az evés:(

Próbálom itatni, azt aránylag jól elfogadja, ennél többet nem tudok tenni.

Ja, azt elfelejtettem az előbb, hogy tegnap délutáni alvás közben összevágtam neki egy nagy tányér zöldséget sajttal. Mindent kockákra vágtam, uborkát, paradicsomot, 2 féle paprikát és trapista sajtot. Ezt estik megeszegette, így a szükséges tápanyagot megkapta.

2012. jún. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

kisfiam 20 hónapos, mióta bejött ez a nagy meleg ő sem nagyon hajlandó megenni a főtt kaját...ma ebédre mondjuk pont evett, de csak sajtos tejfölös tészta volt egy kis borsóval ami azért nem egy hű de nagy kaja...

Tegnap egész nap csak gyümit evett,meg délben pár falat kenyeret.

Én annyira nem erőltetem, persze minden nap van ebéd, de ha nem eszik, hát nem eszik...mondjuk ő amúgy eléggé szereti a pocakját, szóval attól nem tartok, hogy éhezni fog:)

2012. jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A 17hós kislányom se kívánja. De megmondom őszintén, nem erőltetem, mert ebben a melegben én sem kívánom. Én ilyenkor jó hideg gyümilevest szoktam csinálni, vagy valami krémlevest, ami jó hidegen is. Másodiknak pedig fánkot vagy valami kis könnyűt.
2012. jún. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor meg lehet cserélni, nappal amit kíván, este pedig a főtt kaja! És persze nekik is olyat, amit mi is szívesen ennénk: gyümölcs levesek, főzelék, paradicsom leves, sok gyümölcs, esetleg édes kaják, gombóc, rakott tészta stb.
2012. júl. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!