Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Védőnő kérdés. Soha nem...

Védőnő kérdés. Soha nem keres, hogy kijönne, vigyem a gyerekeket státuszra, vagy nekem kellene őt üldözni ezekkel a dolgokkal?

Figyelt kérdés
Kb egy éve költöztünk, a korábbi körzetben a védőnőnk egy tündér volt, plusz nagyon lelkiismeretes, felkészült. Mindig hívott, hogy mikor menjünk státuszra, a gyerekorvossal leegyeztette az oltásokat, néha fel is jött látogatóba. Az új körzetben a védőnő a nagyobbakat (ovisok) nem is látta, a bébit is csak 2x. De nem is keres, környezettanulmányon sem volt kint. Az éves státuszok miatt is nekem kéne őt zaklatni? Ez az anyuka felelőssége vagy a védőnőé?
2017. aug. 4. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk a szülőnek magától kell vinni státuszra, orvostól időpontot kérni oltásra.. nem tudom miért a védőnőnrk kellene
2017. aug. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Engem mindig a védőnő hív fel, hogy kijönne. Most szerdán volt kint, a 3 hónapos státusz miatt. Én csak akkor szoktam hívni, ha kérdésem van. Környezettanulmányra jött, mikor terhes voltam és jött, mikor megszületett a baba. Akkor a gyerekorvossal. Ő például most is jelezte, hogy szabin lesz, de szeptemberbe jönne és kezdhetjük a hozzátáplálást gyümölcslevekkel.
2017. aug. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Gondolom azért, mert az előző sem hobbiból vagy túlbuzgóságból csinálta 😀. Csak nem szeretném, hogy a végén engem vegyenek elő, hogy nem törődök a gyerekeimmel.
2017. aug. 4. 13:27
 4/10 A kérdező kommentje:
2. Szerintem is ez lenne a normális...
2017. aug. 4. 13:28
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem keresném a bajt, de jelezném a gyerekorvosnak ezt. Mert ha más családnál is ezt csinálja, ahol mondjuk valami miatt tragédia történne (nem halálra gondolok, de sajnos ez is a pakliban van :( ) akkor az a védőnő felelőssége is. Ugyanis a feladata az is, hogy felismerje hogy egy babának nincs olyan környezete, élete amilyennek kellene lennie - lásd a fényevők stb.. :(


Szóval nem csak miattatok hanem a körzeti családok miatt is szólnék a dokinak, hogy legyen kedves utána járni ennek, mert nem nagyon foglalkozik veletek, valószínű mással se.. És mivel kötelező a környezettanulmány, stb - így konkrétan csal a munkája alatt, hazudik a jelentésekben stb. Ez szerintem büntetendő is..


Na meg konkrétan vezetnie kellene az oltási kiskönyvet a státuszokról, ergo ha nem teszi, akkor nem végzi a munkáját. Ez a ti érdeketek is.


Amúgy nálunk mindig a látogatások során beszéljük meg a következő alkalmat. De egyenlőre havonta találkozunk. Ezután gondolom én hívom majd. Mivel neki fontos főleg, hogy mikor tud fogadni benneteket, neki kell megmondania, hogy mikor találkozzatok.. Persze ha nem keres, akkor ti keressétek..

2017. aug. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem az ő dolga, hogy keressen. Neked kell menni.
2017. aug. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém sem keresett fel sosem, egyszer jött ki mikor megszületett a kislányom.

Mindig én kérdeztem a gyerekorvost hogy mikor milyen oltásra kell vinnem, a védőnőt csak a kötelező státuszvizsgálatokkor hívom, akkor is csak kényszeresen beixelgeti a papirokat és ennyi.

2017. aug. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

Az én frissen végzett védőnőm szerint neki kell jönni a baba 6 hetes koráig hetente, utána havonta. Jön is lelkiismeretesen előzetes egyeztetés után.

Az előző védőnőnk nem járkált hozzánk, viszont ő volt a gyerekorvosunk mellett, szóval a tanácsadáson havonta találkoztunk.

2017. aug. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Engem is hív mindig. Emlékeztet,hogy mimor van oltás,státusz stb. Az első oltások előtt is eljött,szépen elmondta melyiket mikor mire kapja. Átbeszéltük a nem kötelezőket is.
2017. aug. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%
A régi vedőnőnk megbeszéltük hogy én megyek hozzá majd míg lányom kicsi volt havonta mentem aztán évente mentem illetve ő is hívott év fordulónál hogy menjünk a státuszra sajna nyugdíjba ment így a 6 éves státuszt egy új de egyáltalán nem kedves ,normális védőnő csinálta meg,aki éreztétek hogy minek vagyunk ott.ne zavarják őt a dolgában.
2017. aug. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!