Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány évesen engednétek a...

Hány évesen engednétek a gyereketeket 200 kilóméterre lakó rokonokhoz egyedül utazni busszal?

Figyelt kérdés
Már többször utazott így felnőtt kísérettel. Egy átszállás van.
2017. aug. 4. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Minimum 14 évesen. De gyerek függő lehet csak 16
2017. aug. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Az átszállás miatt olyan 15, ha nem lenne átszállás, és úgy hogy megkérem a sofőrt hogy figyeljen rá, a célállomáson meg a rokonok szedik le, akkor olyan 12, de ez függ a gyerektől is, hogy mennyire önálló, mennyire tud cselekedni váratlan helyzetekben, és félóránként hívnám telefonon.


Lehet én parázom túl, de mikor 10 év körüli gyerek voltam, a városunkban eltűnt egy hasonló korabeli kislány, aki az iskolából ment volna haza és a testét csak évekkel később találták meg. Bennem ez mély nyomot hagyott, emlékszem a szülei kétségbeesésére és rettegésére.

2017. aug. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
14-től simán. Talán 12 évesen is.
2017. aug. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Minket a szüleink nagyjából felső tagozatkor vagy középsuli megkezdésekor engedtek.

Amúgy gyerek függő. Ha megbízható, talpraesett akkor gondolom "hamar". De ehhez kell egy bizonyosság, hogy van ideje átszállni, nem bonyolult a rendszer. Másodjára már ismerni fogja az utat, először még önállóan kell megoldania.


Buszon nem tud elveszni. Ha az állomáson várják és elkíséred az induló állomásig, akkor nem hiszem hogy félned kellene. Egyedül az átszállás az ami izgi lehet neked is és neki is.

2017. aug. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
Én 10 éves voltam mikor vonattal egyedul utaztam anya felrakott a vonatra nagyapam meg leszedett 200 km kornyeki ez is. Atszallassal meg 12 voltam akkor is vonattal Bp.keleti atszallassal 500 valahany km utaztam egyedul kiseret nelkul. Gyerektol fugg mennyire ugyes szofogado
2017. aug. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!