Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tesóm születik, szeretném...

Tesóm születik, szeretném angolul tanítani születésétől kezdve, de hogyan?

Figyelt kérdés
Anyáék beleegyeztek, de a baj az, hogy angolul rajtam kívül senki se tud (négyen vagyunk). Nem tudom, hogy hogyan csináljam, mert csináltam egy próbát anyáékkal (megegyezéssel), de első órában kérték, hogy inkább ne beszéljek velük angolul, viszont kétlem, hogy úgy hatásos lenne, hogy csak a babával beszélek angolul miközben hallja, hogy anyáékkal meg rendesen magyarul beszélek. Szerintetek hogyan oldjam meg?
2017. aug. 6. 11:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
HA nem angol az anyanyelved, akkor nem csináld, mert csak egy csomó rossz beidegzödés lesz a vége, ami késöbb akadályozza a gyereket a normál angol tanulásában.
2017. aug. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Sehog. Értelmetlen. Csak akkor lenne jó, ha anyanyelvi beszélő lennél de akkor se sok haszna lenne, amit ne tudná majd az iskolában bepotolni
2017. aug. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%
A világért nem akarok beleszólni, de amíg magyarul sem tud addig fölösleges, mert csak belezavarodik.
2017. aug. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
65%
Mennyire tudsz angolul? Ha most születik kistestvéred, akkor gondolom 13-14 évesnél nem vagy több, és ha csak a suliban meg esetleg különórákon meg az internetről tanultál angolul, akkor maximum középfokú lehet a nyelvtudásod. Így nem működne az, amit kitaláltál. Ha nagyon tanítani akarod, akkor taníts neki inkább angol szavakat, mondókákat, verseket, amikor már tud beszélni.
2017. aug. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
46%
Majd mikor már elkezd mesézgetni, tévézgetni, akkor majd inkább angolul tegyél be neki akár spongyabobot vagy valamit. Legalább jobb lesz hozzá az érzéke ha később iskolában is elkezdi tanulni.
2017. aug. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
65%

Te sehogy, mert helytelenül fogja megtanulni.

Ha nem angol az anyanyelved, felejtsd el.

A kétnyelvü.unokahugaim anyja hollan apjuk magyar és igy beszélik a két nyelvet folyékonyan, anyanyelvi kiejtéssel.

2017. aug. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%
Ahogyan a többiek írták, csak anyanyelvi beszélő tudja megtanítani neki és rengeteget kell hozzá beszélni, ezért csak valamelyik szülő jöhet szóba, sőt sokszor az anyanyelvi apával sem jön össze a kétnyelvűség, mert nincs ideje annyit beszélni a kicsihez pl. munka mellett. Te a tesója vagy, nem fogsz hozzá naponta órákat beszélni, nem gondolom, h bajt okoznál egyébként ha angolul beszélsz hozzá helytelenül, csak nem fogja megtanulni, láttam már erre példát.
2017. aug. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
49%

"A világért nem akarok beleszólni, de amíg magyarul sem tud addig fölösleges, mert csak belezavarodik."

Hát kár is volt beleszólnod, mert ritka nagy hülyeséget mondtál. Én már csak tudom, hiszen háromnyelvű vagyok. A magyarnak tudásnak semmi köze az idegennyelv(ek)hez. Mindet megtanultam egymástól függetlenül. Az is hülyeség, hogy kell tudni írni, olvasni a nyelvtanuláshoz. Az általános iskola 4. osztály szerintem már késő az 1. nyelvhez. 1. osztály vagy ovi lenne a normális. Nem egy országban így van. Nem is olyan a nyelvtudásuk, mint az átlag magyaré, azaz nem szégyenletes, EU átlag alatti, hátul kullogó. Nagyon dícséretes, hogy a kérdező jót akar a kicsinek, de ehhez anyanyelvi beszélő kéne. Javaslom az angol anyanyelvű dajkát, majd kéttannyelvű ovit és sulit.

2017. aug. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
* magyar tudásnak
2017. aug. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
53%

8!


Nem írt hülyeséget. Ha nincs anyanyelvi beszélő a gyerek közvetlen környezetében, csak össze zavarodik az idegennyelvtol, amíg a saját anyenyelvet sem beszéli.


A masik: Hollandiában nagyon minimálisan tanulnak a gyerekek idegennyelvet az általános iskolában. Konkrétan 7. évfolyamon úgy kéthetente van egy foglalkozasuk. Ennek ellenére ebben az országban a legmagasabb az idegen nyelven beszélők száma.

2017. aug. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!