Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a kisgyereket már születésétől kezdve angolul tanítják?

Figyelt kérdés
Például, felválta beszélnek hozzá angolul és magyarul, angolul nézetnek vele meséket, angolul mondókázni, stb...

2017. márc. 15. 16:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
Ha az egyik szülőnek az az anyanyelve,akkor nem tartom rossz dolognak.De ha mind ketten csak tanulták az angolt,abban az esetben nem ajánlják.
2017. márc. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
#1, igen, az úgy más, ha az egyik szülőnek az az anyanyelve, de azt is csak úgy, ha az egyik szülő csak magyarul, másik csak angolul beszél. De én itt arra gondolok, hogy össze-vissza beszélnek neki így is, úgy is, én ezt kifejezetten karosnak tartom. Pedig egyre többen csinálják ezt manapság. Szerintetek mennyi az, ami belefér?
2017. márc. 15. 16:35
 3/24 anonim ***** válasza:
39%
En angolul nezett sorozatokbol, angol jatekokbol tanultam angolul. Gimnaziumi oktatas egyenlo a nullaval. En mindenkepp tanitanam a kisgyereket, nagyon fogekonyak. (sorozatokat eloszor magyar felirattal, majd angol felirattal, aztan felirat nelkul)
2017. márc. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%

Karos. Nyelvtanar tanacsolta, hogy csakis anyanyelvu szulo csinalja ezt, tanult angollal tobb kart tesz mint hasznot.

Nalunk egy ismeros tanult angollal alkalmazza ezt a modszert, oszinten? Rosszul vagyok amikor "parasztos" kiejtessel beszel a gyerekeihez a ficko "Kamoon beejbi" , "pliiz kom hiiir", stb. Borzaszto hallani is.

2017. márc. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
49%
Azért ezen jót szórakoztam :D Nyelvtanár javasolja azt, hogy akinek nem anyanyelve, hanem tanulta, az ne tanítsa, mert káros? :D ugye érzitek az iróniát? XD
2017. márc. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
43%
Azert mert valaki nem anyanyelvu angolos, kizarolag csak parasztos kiejtesu idiota lehet? Mivan? Alap/kozepfokos angolos ne eroltesse, de az angoltanarok se anyanyelvuek altalaban, megis engedjuk oket tanitani a gyerekeinket. Emlekszem tizenakarhany eve en mint diak tanitottam uj szavakra a tanart, mert csak papiron volt angoltanar, gyakorlatban semmi szokincse nem volt.
2017. márc. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
33%
#6-nál a pont
2017. márc. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Nyugalom emberek! Ne vesszünk már össze! :D


Egyébként szerintem igaza van annak, aki azt mondta, ha nem anyanyelvi beszélő, ne csinálja. Nem feltétlenül azért mert parasztos a kiejtés, hanem mert nem teljesen ugyanolyan az akcentus, stb. Szóval már egy eleve "hibás" verziót ad tovább a szülő. Meg hülyeség szerintem bármi ilyesmire oktatni a gyereket, csak akkor, ha ő is akarja

2017. márc. 15. 16:57
 9/24 anonim ***** válasza:
30%
Miert lenne hulyeseg az angol nyelvet oktatni? Jol vagy? Te ugyanolyan akcentussal beszelsz mint amit az angoltanarod hasznalt? Nem. Logikatlan dolgokat allitasz.
2017. márc. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%

Amgol nyelvet oktatni, tanulni nem hülyeség. Később.

Csecsemőnél viszont csak akkor van ennek értelme, ha az egyik szülő anyanyelvi beszélő és akkor is nagyon következetesnek kell lenni. Annak semmi értelme, hogy össze-vissza beszélnek hozzá, nagy bajt nem csinál, csak nem fogja beszélni az adott nyelvet.

2017. márc. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!