Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szorongás, pánikolás mellett...

Szorongás, pánikolás mellett babát tervezünk!?

Figyelt kérdés
Kinek hogy alakult így a terhességi időszak és a szülés és a nevelés?Sok ideje fenáll ez a probléma nálam.Nincs még gyermekem.Nagyon szeretnék anya lenni.Van egy kis teherbeesési problémám is.27éves vagyok.Nagyon megköszönném ha itt megosztaná valaki velem az ő történetét.

2017. aug. 7. 08:51
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Nekem szorongásom volt kisebb pánikrohamokkal..

Terhességem elejét még végig kísérte, de aztán egyre jobb lett mindig bár orvosi vizsgálatok alatt mindig szorongtam, tiszta fehér köpeny szindrómám van :)

Aztán mióta megszületett kisfiam másfél éve minden szorongásom eltűnt, valahogy nem látom már értelmét a régi alaptalan félelmeimnek, elvonja a figyelmemet ezekről a gondolatokról sőt már eszembe se jutnak.. Meg hát megérezné milyen példát mutatnék neki? Rám teljesen pozitív hatása volt a szülésnek, nincs időm annyi magamra ami milyen jó ilyenkor..

2017. aug. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod :)Nálad is volt mélypont?Mennyire volt súlyos a te állapotod?Jó olvasni a te pozitív tapasztalatod.Te szedtél valami gyógyszert rá?
2017. aug. 7. 09:15
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Pánik, szorongá mellett, kb. 10 hetes terhesen raktam le a gyógyszert, rivotril, a terhesség letompítja az embert és nagy eséllyel nem lesz pánikrohamod, nekem sem volt, viszont a,szülés utáni időszak nagyon nehéz mentálisan, mert hirtelen visszaesnek a hormonszintek, persze lehet gyógyszerrel segíteni, talán olyan is van, ami a szoptatás mellett is szedhető.
2017. aug. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az őszínte segítő szavaid! :)Én Frontin 0,25mgosat szedek.Én is úgy érzem hogy amennyire vágyom egy egészséges kisbabára minden elmúlna,erőt adna a baba.
2017. aug. 7. 09:31
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
Igen, szerintem én soha nem szoktam volna le a rivotrilrol magamtól, de egy kisbabát nem voltam képes mérgezni vele. Viszont voltam genetikusnál és ő azt mondta, hogy szedhettem volna terhesség alatt, mert állítólag nem károsítja a magzatot, de én nem mertem bevállalni a gyogyszerszedést terhesen.
2017. aug. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nálam is volt sok mélypont főleg mikor céltalannak láttam az életem, de ennek vége teljesen.

Gyógyszert szedtem de abbahagytam mikor doki csak emelni-meg emelni akart.

De nekem főképp bizonyos helyzetek váltották ki a pánikot pl utazás tömegközlekedéssel vagy autóval, ha egyedül mentem valahova, vagy orvoshoz pl. Tehát nem mindennap volt gondom, de tényleg teljesen megszűntek ezek.

Remélem ha betölti a 3-at és megy oviba én meg dolgozni nem fog előjönni de nem hiszem amúgy, tényleg már hülyeségnek tartom amik miatt régen aggódtam.. talán túl sok időm volt tényleg gondolkozni meg magamra, ezek megszűnnek azért ha gyereked van és menni kell,tenni a dolgod, érte tényleg leküzdesz ennél nagyobb félelmeket is . Onnantól ő lesz az aggódásod tárgya csak hogy minden rendben legyen a terhességgel, ha megszületik akkor hogy lehető legjobb anyukája legyél, ha elesik ne üsse meg nagyon magát, tehát hasonló egészséges aggodalmak :)

2017. aug. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Depresszió, szorongás és szociális fóbia (meg pár egyéb dolog) van nálam is diagnosztizálva. Szülés után rögtön elkezdtem a gyógyszeres kezelést, persze terhesség alatt is végig jártam pszichiáterhez, és azóta is. Jelenleg Valdoxant és Xanaxot szedek. Így sokkal jobb, évekig küzdöttem ezzel egymagam, de a baba vállalás végre rákényszerített, hogy segítséget kérjek.
2017. aug. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kezelteted magad? Jársz pszichológushoz, vagy pszichiáterhez? Bocs, pontosan mem tudom melyikhez kell. Azt tudnod kell, hogy kicsi baba mellett nem leányálom az élet, még a nem szorongó anyát is megvisel egy hasfájós baba, a kialvatlanság "csodát tesz" az emberrel. Segítséged lesz az elején? Anyum bipoláris zavarban szenvedett, tudom, hogy ez súlyosabb, mint a pánikroham. Volt, hogy nem tudott minket ellátni, nagyszülőknél voltunk. És nagyon sokszor volt ez amíg kicsik voltunk, sajnos.

Benyugtatózva nem lehet figyelni egy kisgyerekre.

2017. aug. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as, nyugtatót szedni nem egyenlő azzal, hogy olyan vagy, mint akit leszedáltak. Én is minden nap szedem a Xanaxot, van hogy egy nap 3-at is ha rossz napom van, mégis képes vagyok ellátni a gyereket, magamat, a háztartást minden nap.
2017. aug. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha csak este szeded be, akkor persze nem. De ha nap közben, akkor az igenis lelassítja az embert, a reakcióidejét, stb. De ezt nem támadásból írom, félre me értsd.
2017. aug. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!