Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire normális szülés után...

Mennyire normális szülés után az ilyen menstruáció?

Figyelt kérdés
9 hónapja szültem, még szoptatom a picim, igaz csak megnyugtatás céljából. Májusban megjött a menstruációm és egészen eddig rendszeresnek mondható volt. 30-31 naponként jött meg, 5 -6 napig tartott, erősebb jóval, mint szülés előtt. Most azonban már majdnem két hete késik. Mennyire "normális" ez? Másnál is előfordult, hogy hónapokig rendszeres volt, aztán kimaradt vagy hosszabb, esetleg rövidebb lett a ciklus?
2017. aug. 7. 19:21
 1/10 anonim ***** válasza:

A legfontosabb kérdés, hogy mivel védekeztek? Első körben csinálj terhességi tesztet, mert nem kizárható a terhesség.

Illetve bármikor késhet, bármitől borulhat fel a ciklus, felléphet hormonzavar, ha nem jön meg a vérzésed, terhes sem vagy, akkor pedig fordulj orvoshoz.

2017. aug. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva nem igazán volt időnk eddig egymásra, nem védekeztünk, de azt azért figyeltem, hogy kb ovulációkor ne legyünk együtt. Ebben a hónapban elég hosszú ideig volt olyan nyákom, mint ovulációkor szokott lenni, aztán áttetsző, kicsit fehéres folyásom lett. A melleim picit érzékenyebbek egy 2-3 napja, a szopiztatás is kicsit fájdalmas volt. Mellette a hasam is fájdogál, minden nap azt érzem, hogy na ma biztos megjön, de eddig semmi. Orvoshoz el gondoltam menni, ha nem jön meg továbbra sem, csak attól tartottam, hogy esetleg az lesz a válasza, hogy ez normális szülés után és szoptatás alatt.
2017. aug. 7. 19:53
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehet a szoptatás miatt, vagy terhesség miatt ha nem védekeztetek, vagy csak úgy.

Én még csak nem is szoptattam. Egyre rövidebbek voltak a ciklusaim, már 3 egymás után beállt 28 naposra, mikor egyszercsak több mint 1 hete késett. Csináltam 3 tesztet is, igaz védekeztünk.. negatív lett mind, majd 38. ciklusnapon jött meg. Nem tudom miért késett, furcsa is volt mert a terhesség előtt nagyon pontos volt a ciklusom és szülés után is kb annak tűnt.

Felfázva nem vagy? Az is okozhat késést. Egy tesztet szerintem csinálj azért.

2017. aug. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazság szerint még sosem voltam felfázva, így nem tudom, hogy az milyen. Viszont a hőségben néha éjszakánként magamra terítettem egy hideg vizes pelust, néha a combomig esetleg a derekamig is felért. Megtörténhet, hogy attól felfáztam? Egyszer éreztem lázasnak magam, akkor 37,4 volt a hőmérsékletem, majd néha újból megmértem, akkor olyan 37,1 37 volt.
2017. aug. 7. 21:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem 8 hónappal a szülés után jött meg, aztán egy hónap kimardt, utána 4 hónap megvolt, de már 3 hónapja nem jött meg. Terhes nem vagyok, időnként tesztelek. Viszont az én fiam rengeteget szopizik, főleg az utóbbi időben megint jobban visszatért. Én azért nem gondoltam még elmenni orvoshoz, mert félek azt mondaná, hogy kezdetnek hagyjam abba a szoptatást, de még nem szeretném, a fiam nem fogadja el a tejitalt, tápszert.
2017. aug. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy terhességi teszttel kezdeném.
2017. aug. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Arra nem lehet adni, hogy kB ovukor ne legyetek együtt. Tudtad, hogy a kis fickók akár 5 napig is életképesek?

Csatlakozom az előttem szólókhoz, pláne úgy, hogy konkrétan nem védekeztek, 1 teszt nem árthat.


Egyébként nekem volt, a kisfiam születése után, amikor már beállt és már 3 év eltelt, hogy késett csak úgy 1 -2 hetet pár hónapig, majd vissza állt, majd hirtelen 1 héttel korábban jött, majd megint a szokott napos lett a ciklus.

2017. aug. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Simán lehetsz terhes, ugyanis nem védekeztetek.

A tüneteid is simán utalhatnak akár terhességre is.

Meg persze ezer másik dologra.

Felfázva meg nem hiszem, hogy fel vagy. Nem írtad, hogy sűrű vizelési ingered lenne, amikor is fájdalmas a pisilés és csak pár csepp jön és mellé társul alhasi fájdalom. Ugyanis ezt jelenti az, hogy valaki "fel van fázva", ami nem a hidegtől alakul ki, hanem bakteriális fertőzést jelent egyébként. Ha ezek nincsenek, akkor nem vagy "felfázva".

Én a helyedben csinálnék mindenképpen tesztet.

Illetve ha nem vagy terhes, akkor lehet, hogy most ilyen, majd változik ez még és minden visszaáll a normál kerékvágásba.

2017. aug. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tegnap 21:05-ös vagyok, a felfázás tényleg olyan, hogy állandóan pisilni kell de szinte semmi se jön. Ez már az elején. A csípő vizelet nekem pl inkább később szokott előjönni, ha nem rohanok dokihoz. Azért a felfázásos sűrű pisilési ingert tényleg könnyű kiszúrni. Nem a vizes pelenka miatt van, inkább a kevés folyadék miatt, mert akkor ritkábban van pisilés így a baktériumnak van lehetőségük elszaporodni.
2017. aug. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, még az este, 7-én valamikor 10 óra tájékán megjött. Féltem volna ha újból terhes vagyok. Én a szülésemet akkor és ott jól éltem meg, meg minden más velejáró dolgot, valószínűleg, mert az volt az első, és kórházban sem voltam még azelőtt, de így 8-9 hónap után visszagondolva, azt hiszem, hogy nem volt az tized olyan ideális se. Szóval a következő szülésemet szeretném "én irányítani" :) Tudom, hogy nem lehet, de sok mindent lehet kellemesebbé tenni :)
2017. aug. 15. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!