Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy segítsen azon az ember,...

Hogy segítsen azon az ember, aki igazából magán sem akar segíteni? Bőv. Lennt.

Figyelt kérdés

Kétgyerekes anyuka, mindkét gyerek kisiskolás. Tény, hogy sok közöm nincs hozzá, de mivel falubeli, sokszor találkozunk és nekem panaszkodik, így csak próbálnék valamit, ha nem is miatta, hanem a gyerekek miatt.

Panasz folyamatosan, hogy ebből a pénzből nem lehet megélni, amit meg is értek, igen csekély a gyerektartás meg a családi. Másokat irígyel, másoknak könnyű. De amikor mondja neki bárki, akár én, akár családtagja, hogy esetleg munka? akkor jönnek a kifogások. Mert ha a gyerek beteg,azt senki se tolerálná, mert neki is pihenni kell vmikor meg ilyenek. Most is odavoltak agyerekek 2,5 hetet az apjuknál, ő otthon tv-zgetett.Mert pihen. Hát jó pihenjen, de a gyerekeinek semmi se jut. Még a városba se tudja bevinni őket, semmi élményt nem tud adni nekik. Nem tudja járatni esetleg sportra. Úgy segítenék, de ha feldobom a munkát, mert hát sok családos anyuka dolgozik, akkor mit képzelek én, hogy ő majd munka után még kinlódik a gyerekekkel. Ami így is nehéz. Én már feladtam, de egyre nehezebb, hisz egyre gyakrabban találkozunk, egyre gyakrabban hív.


2017. aug. 10. 15:26
1 2
 11/11 babyboom567 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nekem van egy ilyen rokonom.

Dolgozni nem akar,de igényei vannak.Sokáig próbáltam nagyon segíteni,de sosem változott semmi.

Azóta csak abban segítek,amiben éppen tudok,pl pénzt nem adok.Múltkor mondta ,hogy nincs pénzük kenyérre,mondtam hogy akkor délután jöjjön erre,főzök,vigyen. Jah hát az úgy nem jó,mert akkor neki buszra kell szállni(van bérlete),meg gyalogolni 2x6 percet.Kicsit duzzogott aztán annyi.

A kérdésre válaszolva,aki nem akar magán azon nem lehet segíteni.

2017. aug. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!