Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti milyen gyakran viszitek a...

Ti milyen gyakran viszitek a babátokat a gyerekorvoshoz?

Figyelt kérdés
Vedono volt kint, megcsinalta a 3 honapos statuszt, hogy mikor megyunk oltasra, ne kelljen. Ket honaposan a gyerekorvos csinalta, egy honaposan a vedono. Sogornom total kiakadt, hogy nem latja eleg gyakran a babankat. A vedonore is allergias, pedig nem is ismeri. Ha mondom, hogy a vedono ezt mondta, akkor miert nem a gyerekorvost kerdezem? Allandoan a gyerekorvoshoz akar kuldeni. Mindig zaklat, hogy a vedono helyett a gyeekorvost kerdezzem. A vedonobket aposom tanitotta, aki vorosdiplomas volt. Nagyon okos vedononk van, olyan, mintha a pszichologusom is lenne, de sogornom utalja amiert ra hallgatok es nem sogornomre. Most is, ahogy naluk voltunk, azt mondta, hogy elhanyagolom a gyereket amiert a vedono latja tobbet, nem a gyerekorvos.
2017. aug. 13. 16:16
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azert most megyunk oltasra mert egy honapig nem volt oltoanyag.
2017. aug. 13. 16:17
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Elvileg havonta kellene vinni az orvoshoz. Én csak oltásokra vittem, de az kb. havonta volt, mert több nem kötelezőt beadattunk és egyszerre nem ad be többfélét az orvosunk.
2017. aug. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk az orvos fél éves koráig havonta látni akarta, azóta csak oltásra viszem vagy ha beteg
2017. aug. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

2 eves, kulfoldon lakom, meg sosem voltunk orvosnal. A statuszojat vedono csinalja, az oltasokat nover adja.

Szuleteskor es 6 hetesen vizsgalja orvos. Beteg meg meg nem volt.

2017. aug. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az első 2-3 hónapban minden héten, vagy második héten vittem tanácsadásra, amikor is a gyermekorvos is kijött a védőnőhöz, de azután is havonta látta orvos ugyanígy tanácsadáson, fél éves koráig biztosan. Bár nálunk ezen a településen ez egy szokás, mindenki így viszi a gyerekét, szerintem gond is lenne a gyerekorvos részéről, ha nem így lenne.

Viszont ha valami praktikus tanácsra volt szükségem és nem volt beteg a kisfiam, akkor a védőnőt kérdeztem én is. Ha pedig beteg volt, akkor pedig orvoshoz vittem.

2017. aug. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Koszi
2017. aug. 13. 16:55
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk az első hónapban 2-szer kell menni a gyerekorvoshoz, utána 6 hónapos korig havonta egyszer, utána legközelebb egy éves korban, illetve ha oltás van, vagy ha beteg.

Védőnőhöz 1 éves korig havonta egyszer, utána évente egyszer.

Én is először mindig a védőnőt kérdezem, sokmindenben tud segíteni.

Nem igazán értem a sógornőd problémáját.

2017. aug. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Csak oltásra hordtam/hordom a gyerekeket, azaz kb. havonta. A nagy 2,5 éves, még betegség miatt egyszer sem kellett vinni.
2017. aug. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ha oltást kapott vagy beteg lett akkor mentünk a gyerekorvoshoz,hisz ők ezért vannak,tanácsadásra a védőnőhöz megyünk.
2017. aug. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nem viszem többször csak ha gond van nehogy a rendelőben összeszedjen valamit.Utolso voltam
2017. aug. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!