Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ha valaki nem fogja...

Anyukák, ha valaki nem fogja meg a babátokat megsértődtök?

Figyelt kérdés

1. Én nem vagyok híve hogy egy-két hónapos babákat kézről kézre adjanak, most meg ebben az időszakban pláne, hogy mindenkinek van valami baja a családban.

2. Még nem volt soha alkalmam, hogy ilyen pici babát tartsak kézben, ezért féltem is nehogy valami baja legyen miattam, meg alapból nem is szeretném. Ezért megsértődnétek?


2017. jan. 20. 08:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

Eleve nem voltam megsertodve 12 eves korom ota :) de altalaban nem szoktam a babat odaadogatni, csak ha valaki kerte vagy latszott rajta hogy babazna de nem meri megkerdezni :)

Ha megis szukseg ugy hozna hogy oda kene adnom hogy picit legyszi fogd meg amig pl. kikeresem a kulcsom es azt mondana a masik, bocs de nem, meglepodnek mert eleve olyannak aki viszolyog a babaktol fel se ajanlanam.

2017. jan. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Természetesen nem.
2017. jan. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

Nem, mert én is utálom fogdosni más gyerekét (pont az általad sorolt okok miatt), és megértem. A kis lábukat szívesen megsimizem, ha nagyon közeli rokon, akkor ráveszem magam, de más esetben nem forszírozom. Kicsit tapintatlannak érzem, ha valaki tukmálja a saját gyerekét másra. Ha egyszer megkérdezi, az rendben van, de ha a másik kitérő válasz ad, akkor ne erőltesse már...


Viszont vannak olyan nők, akik ezt személyük és a baba elleni támadásnak veszik, érdemes erre készülni lelkileg.

2017. jan. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem sértődnék.

Amíg a sajátom nem született meg, én se nagyon fogtam gyereket a kezemben, sőt nem is igazán vagyok oda az idegen kisgyerekekért. A sajátom teljesen más, természetesen, de tökéletesen megértem azt is, aki nem kezd el olvadozni meg gügyögni minden baba láttán.

Aki akarja, úgy is ölbe fogja venni, akkor is, ha nem kérik.

Nem kötelező mindenkinek odalennie a gyerekemért, nekem kell őt szeretni, nem mindenkinek. Ez természetesen érvényes a rokonságra is.

2017. jan. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

"olyannak aki viszolyog a babaktol fel se ajanlanam."


Ez nem is viszolygás, vagy nem ez a legjobb szó rá. Soha nem mertem/szerettem megfogni nagyon kicsi babát. Nem a viszolygás miatt, hanem annyira intimnek, máshoz tartozónak érzem őket, hogy azért nem.

2017. jan. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Na, végre ideért a nőgyűlölő szekció is :)
2017. jan. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

6-os szerinted minden gyerekes no ilyen? Anyadrol is ezt mondtad volna mikor teged megszult? Nagyon frusztralt vagy, nem tudom hogy ferfi vagy-e vagy olyan no akinek nem lehet gyereke de ez nem normalis erzes.


Viszolygas az ha valaki nem mer megfogni valamit. Mindegy, mi az (mar termeszetesen normalis dolgokra kell gondolni a mindegy, mi az alatt.) Nem tukmalnam ra senkire de egy percre en siman megfogn ha segitseg miatt keri valaki egy pillanatra, az teljesen normalis, nem vagyok tul kenyes. Ha beteg vagyok, persze mas, de normalis anyuka beteg embernek oda sem adja.

2017. jan. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Épp ellenkezőleg. Babakorukban eleve nem fogdoshatta őket senki a nagyon szűk családi körön kívül, azt is csak akkor, amikor ébren voltak, egy csecsemő nem plüssmaci. Nagyobbacska korukban sem volt szükségem arra, hogy bárki cipelje, fogdossa őket, vagy foglalkozzon velük, tőlünk, a szüleiktől megkapták a szeretetet, számunkra ők voltak a legfontosabb élőlények (meg persze a legszebbek, legokosabbak, stb.:-)), nem kellett ehhez senki megerősítése.:-) Egyébként én sem fogdosom más gyerekét, nem vagyok híve ennek a kézről kézre adogatásnak.
2017. jan. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem sértődöm meg. A szűk család és a legjobb barátaink (egy 3 tagú család) bármikor felkaphatja őt, egyéb személyek esetén jobban szeretem, ha csak megsimogatja a lábacskáját és ennyi. (Én már attól is kész voltam, amikor "idegenek" a hasamat akarták megsimogatni, amikor még várandós voltam...)

Számomra a gyerekem (gyerekeim: 2 nagyobb, 1 baba) ugyanúgy az intim szférámnak számít, mint saját magam.

2017. jan. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

A nővéremnek van egy kisbabája, de tudja jól hogy nem szeretem a kisbabákat, ezért sose adja ide...tudja jól ha a kicsiről beszélgetnek vagy gügyögnek hozzá, és rohanok ki a szobából :D

Egyszerűen nem szeretem


De szerintem ezért nem kéne megsértődni egy anyának se, végülis ha most valaki nem akarja meg fogni más kis babáját, nem nagy dolog :D

2017. jan. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!