Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukákat kérdeznék, hogy ki...

Anyukákat kérdeznék, hogy ki mennyire vonja be az anyósát a mindennapjaikba? Rábízzátok a babátokat vagy inkabb nincs olyan elintézendő dolog ahova ne tudnátok elvinni magatokkal?

Figyelt kérdés
Nekem 6hónapos igény szerinti szopis a gyermekem es még nem bíztam rá 10-15percnèl tovább senkire.Az egyik ok az,hogy még szopizik a másik pedig,hogy anyósom egy picit eroszakos,akaratos es ki szeretné sajátítani...(kikapkodja a kezemből,megjegyzeseket tesz,es ő szeretne lenni a hiperszuper nagyi stb..))Sajnos a páromat is így nevelte,anya pici fia még így 30felett is,anyukája a legfontosabb az életében,mindennel kapcsolatban hozzafordul, es en szeretnék kicsit külön családként létezni,amit sajnos nehéz lesz megértetni mindkettővel.Eddig anyósom kb minden nap jött,ő jött furdetni mert szeretett volna,meg a parom ragaszkodott hozzá,hog az anyukája fontosnak érezze magát stb...közel lakik,szoval kb barmikor itt teremhet.Sajnos elvárják,hogy minden nap menjek a picivel,persze annak jobban örülne ha ott hagynám nála,de nem érzem hogy ott tudnám nála barmikor is hagyni...kérdezném,hogy ti ilyen esetben mit tennétek?en szeretném lecsökkenteni a mindennapokat heti 1-2 alkalomra,mert sok es stresszes vagyok az elvárásoktól,meg tőle.

2017. aug. 11. 10:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%

Elég sokat segítenek anyósomék a gyerekek körül, pláne mióta egy településre költöztünk. De a mindennapos átmászkálás sosem volt elvárt. Ha egy hétig nem látják az unokáikat, akkor azért már panaszkodnak. :)

Ilyen pici korukban, mivel még szoptattam őket, max addig hagytam náluk a gyereket, amíg kiugrottam vásárolni, de nem is kampányoltak érte. Másfél-két éves koruk óta, amikor már szívesen maradtak akár éjszakára is, akkor maradtak többet. Legtöbbet abban segítenek, hogy mivel közel laknak az ovihoz, ők mennek délután a gyerekekért, ha nem érünk haza időben apjukkal.

De az sosem volt szempont, hogy anyuka fontosnak érezze magát, ez nekem rém fura.... O.o

2017. aug. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%
Ilyenkor érzem, hogy milyen szerencsés vagyok, hogy ex anyós 5000 km-re él…
2017. aug. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a válaszodat!Sajnos nalunk az anyósom a minden,a parom nem mer rászólni,bármit is tesz,es ő sajnos élvezi a helyzetet,teljesen bent van a mindennapjainkban,ha kell lakást festet nalunk,vagy bútort cserél,ha kimozdultunk pár napra meglepiből,mert a fiánál ezt mind megteheti.Ha szólok a páromnak,hogy beteges mar ez,akkor mindig en vagyok a rossz,mert "anyu csak jot akart,ne bántsd":( es a gyermekem életében is szeretne így részt venni es sajnos en ettől kikeszulok...es most mar szeretnék húzni egy határt amit eddig nem tettem sajnos,parom miatt.
2017. aug. 11. 11:14
 4/26 anonim ***** válasza:
84%

Igen, amennyire lehet, bevonom.

Bár 120 km-re lakik, úgyhogy ez nem napi szintű. De előtte is nagyon jóban voltunk, amolyan anya-lánya viszonyban, és amióta megvan a fiam, azóta is jó a kapcsolat. Sokat segít, de nem tolakodó. Ha kérdezek, ellát tanácsokkal, de feleslegesen nem okoskodik.

SZóval szerencsés vagyok, szuper anyósom van, aki szuper mama is.


AMikor kijöttem a kórházból, nálunk volt 1 hétig. Örültem neki. AMikor mentem varratszedésre, anyósom maradt otthon a fiammal. 2 szoptatás között megfordultam. Úgyhogy mondhatni születése óta rábízom, ha kell, jó is a kapcsolatuk. Már 4 éves, nyáron 1 hetet nyaralt a mamánál, és kérte, hogy a téli szünetben is nála lehessen.


De talán ha naponta átugrana, nem lenne ilyen jó a viszony. Így viszont tökéletes.

2017. aug. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk is így kezdődött. Összeköltöztünk, elmentünk nyaralni, mire visszajöttünk, anyós berendezte a vitrint. A párom megmondta neki, hogy ezt meg ne próbálja még egyszer. Aztán a következő 15 évben még elmondta párszor. :) Volt belőle sok dráma, nyavaly meg egyebek, de mostanra élhető mértékben folynak bele az életünkbe. De ehhez kellett a férjem. te egyedül, a támogatása nélkül nem fogod tudni megoldani ezt a helyzetet. Sajnállak. Első voltam.
2017. aug. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
29%
Biztosan kikészítene engem is, teljesen megértelek. Nekem anyu meghalt, sokkal könnyebb lenne az életem, ha még élne, a gyerekeimről nem is beszélve, nincs egy normális nagyszülőjük, aki szeretné őket. Próbáld meg kicsit más szemszögből látni. Ha fiad van, akkor a majdani menyed reméljük nem fog utálni. Vagy próbáld meg anyós szemszögéből nézni. És legfőképp ne stresszelj rajta! Ennyi idősen még nem bíznám rá, később is csak akkor, ha biztos lennék benne, hogy nem ad neki olyat enni amit én nem akarok még. Amikor nálatok van, gyorsan főzz meg, takaríts ki, vagy moss hajat. Akkor neki is jó, hogy unokázik, te is kikapcsolsz, vagy elvégzed azt amit esetleg alvás időben kellene, és akkor lesz időd magadra. Reméljük nem sértődik meg, hogy vele nem foglalkozol. Kitartást!
2017. aug. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
81%

Semennyire, dr szívesen bevonnám.

Egyszer kinnt volt nálunk két hétig.

Nem pelenkázott, nem etetett, nem fürdetett. Csak részegen döglött egész nap.

Legyél te a határozott, hisz te vagy az anyja. Te mondod meg mit lehet és mit nem. Ez ennyi!

A párod gáz. Nem kellene ilyen tutyimutyi anyakölyke típus. Ha ilyet választottál, ez ellen már nem tehetsz semmit.

Amúgy te vagy a jogosan vesztem össze anyósommal kérdező?!

2017. aug. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Koszonom ujra a válaszokat!Ezert is folyamodtam ahhoz,hogy itt kérjek tapasztalatokat,mert közben mardos a lelkiismeretem,hogy tényleg en vagyok a gonosz ha húzok egy határt.:(A parom sajnos nem all igazán mellettem,mert szegény anyu...csak félek hogy erre megy ra a kapcsolatunk.A megjegyzései is zavarnak,amit a picihez intéz sokadszorra: pl.miert nézel ilyen mérgesen anyadra,talan nem aludtal aztan mérges volt rad?vagy: kivennélek a babakocsibol,de anyád ideges lenne.."es többszöri eset,hogy ha tartja a kicsit a kezében es a pici meglát es sír,hogy hozzam szeretne jönni elviszi messzebb tőlem,hogy ne lásson.:( szóltam érte neki,de ő azt mondta csak jot akart..:( kikeszulok
2017. aug. 11. 11:30
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt először a pároddal kellene megbeszélned, hogy finoman fogja vissza az anyját.

Nálunk is próbált anyós okoskodni, de mindig mondtam a páromnak, hogy ez meg az nem tetszik, ő mindig elmondta az anyjának, így megértette.

Mostmár nagyon szeretem. Néha még bepróbálkozik egy-két dologgal, de összességében normális.

Nekem nagyon sokat segít. Szinte a szomszédban lakik. Néha főz ránk, a gyereket bármikor átvihetem hozzá, számíthatok rá bármi van.

Anyukám sajnos nem él, így nekem nagy szükségem van anyósomra. Kénytelen vagyok kicsit én is "nyelni", de ő is sokat változott pozitív irányba.

2017. aug. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha sír, akkor vedd el tőle. Ha meg ilyeneekt mond, akkor pl mond neki, hogy mama, nem leszek mérges, vedd ki nyugodtan. Vagy mama, nem haragszom a babára ha nem alszik. Lényeg, hogy ne hagyd szó nélkül, de ne is sértegesd, és neki válaszolj, ne a gyereknek. És a másik: barátnőddel, akiben megbízol, beszéld meg. Sokkal könnyebb úgy. Legalábbis nekem az lenne. Vagy tesód, anyukád. Aki megért.
2017. aug. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!