Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után mennyi idő telt...

Szülés után mennyi idő telt el, mire úgy ahogy helyre állt a tested fizikailag?

Figyelt kérdés
9 napja szültem. Elmentünk anyukámmal egy nagybevásárlásra, és kb fél óra sétálás után már szinte haldokoltam....
2017. aug. 14. 20:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és aza emésztőrendszer működésének normalizálódásához mennyi idő kellett?
2017. aug. 14. 20:30
 2/11 anonim ***** válasza:
2-3 hét kb mire lényeges javulást tapasztaltam mindkét szülésem után de ezt ne 100%-os erőnlétnek képzeld, de azért fél órás sétát már meg tudtam tenni, addig én sem. Pihenj amennyit tudsz a pici mellett, ne erőltesd!
2017. aug. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem szinte semmit nem vàltozott a teherbírásom, de a gátsebem veszettül fájt. Fél óra gyaloglás után azt éreztem, hogy lüktet és menten szétszakad. 3-4 hét után lett csak jobb a helyzet, szóval emiatt fogtam csak vissza magam.
2017. aug. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Emésztőrendszer.. kb 2-3 hónap után állt vissza az amúgy sem fényes állapotára, talán más értékelhetőbb választ tud adni, nekem sose volt jó az emésztésem.
2017. aug. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4 hete szültem, most a napokban érzem, hogy elég jól érzem magam, már jól bírom, ha kimozdulunk itthonról. Szerencsés voltam, mert ott lennt nagyon hamar elmúlt minden fájdalom. Az emésztésem is hamar rendbe jött.
2017. aug. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én az erőnlétemmel nem tapasztaltam lényeges változást, mondjuk mivel kánikula volt, a nap nagy részét bent töltöttük a lakásban, szóval nem tettem meg nagy távokat. De bent tettem-vettem folyton, nem bírtam feküdni, 10 napot voltam összesen kórházban, azt végigfeküdtem, elég volt.

Arra emlékszem, hogy 3 hetes volt a kislányom, mikor anyuval tettünk vele egy nagy sétát, de akkor semmi bajom nem volt, pedig jó sokat mentünk.

Emésztés... 4-5 hónapig katasztrófa volt, vért izzadtam a vécén minden alkalommal, a sírás kerülgetett már amikor éreztem, hogy mennem kell. Utána visszaállt. De nekem császárom volt, úgy tudom ebben az esetben lassabban áll vissza a normál bélműködés.

2017. aug. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2 év (!) kellett mire az emesztorendszerem helyreállt. Már hasi uh-ra is elmentem mert csomó mindent nem tudtam megtenni amit korábban simán, egyáltalán nem bírtam az alkoholt stb., azt hittem epekovem van. Ott mondta az orvos hogy vlsz hormonálisan nem álltam még teljesen helyre és ez okozza az emésztőszervi tüneteket. Pedig 6 hónap után visszaállt a ciklusom, szoptatást is akkor hagytam abba. Mondjuk harmasikreket szültem, nem tudom ez mennyire befolyásolta.
2017. aug. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2 év (!) kellett mire az emesztorendszerem helyreállt. Már hasi uh-ra is elmentem mert csomó mindent nem tudtam megenni amit korábban simán, egyáltalán nem bírtam az alkoholt stb., azt hittem epekovem van. Ott mondta az orvos hogy vlsz hormonálisan nem álltam még teljesen helyre és ez okozza az emésztőszervi tüneteket. Pedig 6 hónap után visszaállt a ciklusom, szoptatást is akkor hagytam abba. Mondjuk harmasikreket szültem, nem tudom ez mennyire befolyásolta.
2017. aug. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó gratulálok a hármasfogathoz ❤

2017. aug. 15. 04:03
 10/11 anonim ***** válasza:

Az első héten még beszélni se tudtam sokáig, mert úgy éreztem, a tüdőm a medencémig zuhant és volt, hogy kifulladtam beszéd közben :D

Nevettem magamon, hogy ez így nagyon vicces..


Amúgy körülbelül 2 hét kellett mire ülni tudtam rendesen, mire normálisan tudtam "járni", tehát nem feszített a gátam, nem jártam úgy, mintha betojtam volna. Nem tudom mi miatt lehetett így, gondolom mert nagyon nagyon sokáig tartott a szülés.


3. hónapra már biztosan tudtam szúró érzés nélkül pisilni. A varratom hamar begyógyult, de a szexuális életem még mindig csak kellemetlenséggel jár (7. hónap) sajnos..


Úgyhogy 3 hónap volt a biztos regenerálódás, a libidó viszont még hanyatlik.

2017. aug. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!