Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogyan oldjátok meg a...

Ti hogyan oldjátok meg a gyerek oviból való hazavitelét, ha az ovi előbb zár, mint ahogy vége a munkának?

Figyelt kérdés
Kisfiam márciustól megy majd oviba, és pedig pár héttel később kezdek majd dolgozni. Ovi csak fél 5-ig van, én 5-ig dolgozom, tehát nem érek oda érte. Bizonyos napokon a férjem meg tudja oldani, de ez a munkájától függ, nagyon változóan dolgozik, és nem ő maga osztja be az idejét. A nagyszülők közül csak a férjem szülei élnek a városban, de mindketten dolgoznak, nagypapa esélytelen, nagymama kéthetente érne rá. Érdekelne, hogy mások hogyan oldják meg, gondolom nem mi vagyunk az egyetlen ilyen helyzetben lévő család.
2017. febr. 28. 22:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Uj munkahelyet kerestem. Amig nem talaltam bebiszitter/nagymama/barat/bartell.. Sokaig nem lehet ezt huzni, mert tul sok szivesseget kell kerni. Nekem jobb h munkahelyet valtottam.
2017. febr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Pont a gyerek miatt nem tudok én se dolgozni normális munkahelyen.


Feketén dolgozom részmunkaidőben, alig élünk meg, de egyedülállóként a gyereket csak így tudom megoldani :(

2017. febr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%
Vidd államiba. Annak kötelező 6ig nyitva lenni.
2017. febr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó ezt a baromságot honnan veszed???

A mi állami ovink 7-17 közt van nyitva.

A szomszéd ovi fél 7 és fél 5 közt, szintén állami.

2017. febr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Még nem mentem vissza dolgozni, de majd 6 órában fogok. Eddig engedték a többi anyukának, remélem nálam sem lesz másként.
2017. febr. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Mert ez az előírás. Az önkormányzatnál kell jelezni, ha nem tartják be.
2017. febr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Soha sehol nincs nyitva óvoda 6-ig! Tudom, mert anya is óvónő volt egész életében, én is dolgoztam óvodában.

Pontosabban a dajkák ott vannak addig, de pedagógus nincs és így gyerek se lehet.

Sőt nálunk elvileg 5-ig vannak óvónők, de mikor háromnegyed 5-re beesek a gyerekért, rendszeresen ő az utolsó, alig érkezek meg, az óvónő máris húz az öltözőbe, hogy mehessen haza....

Úgyhogy sajnos lehet, hogy hivatalosan 6-ig nyitva vannak, de gyerek nem lehet ott.

2017. febr. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
A mi ovink 18 óráig van nyitva, 3/4 6-ig lehetnek bent a gyerekek, addig óvónő is van velük. Második kerületi állami ovi.
2017. márc. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Keresned kellene valakit, aki penzert azokon a napokon elhozza a gyereket az ovibol. Vagy magahoz viszi, vagy a munkahelyedhez, vagy ahogy megbeszelitek. Sajnos sokszor mas megoldas nincs.

Nekunk egyaltalan nincs nagyszulo/rokon, aki segithetne csak ugy szivessegbol.

Amikor ovis volt a legkisebb, mar akkor is bebiszittert fogadtam, pedig meg nem is munkarol volt szo, csak kepzesre jartam.

Kisgyerekes anyuka vallalta el, elhozta a fiamat az ovodabol, hozzank vitte, mert o messzebb lakott. Hozta a sajat gyereket is es ettek/jatszottak addig, amig en hazaertem.

Azota mar iskolas mindket gyerek, az egyikuk sulijaban nincs lehetoseg delutani fizetos foglalkozasra, igy ot szinten egy kornyekbeli kisgyerekes anyuka hozza el a sulibol, magukhoz viszi, vigyaz ra, amig en odaerek. Nyilvan penzert. A masik gyerek delutani foglalkozason van a suliban, de fizetos, az sem olcsobb egyebkent.


Elso korben en az oviban kerdeznek korbe. Ha ismersz olyan anyukat, aki nem dolgozik es megbizhato, akkor kerdezd meg ot, de beszelhetsz az ovonovel is, hogy nem-e ismer szulot, aki vallalni szokott ilyet.

En azt tapasztaltam, hogy szivesen vallaljak egy gyermekes gyes-en levo anyukak ezt, egyreszt a plusz penz miatt, masreszt azert, hogy a gyermekuk mas gyerekkel talalkozzon, jatszon napi szinten.

2017. márc. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy oldom meg hogy 6 órában megyek vissza dolgozni. De még így is necces lesz mert a férjem nem tud menni a gyerekért, így ha bármi van pl, dugó, vagy amikor mondjuk túlóráznom kell (ez évente nem sok, de 1-2 hét), azt még nem tudom hogy oldjuk meg. Valószínű kell majd keresnünk bébiszittert ilyen esetekre illetve betegség esetére is.

Másik lehetőség h új állást keresel vagy megbízol valakit hogy hozza el az oviból a gyereket és legyen vele amíg hazaérsz. Persze ez utóbbit pénzért.

2017. márc. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!