Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert van az hogy van aki...

Miert van az hogy van aki otthon marad évekig és van aki ahogy tud visszamegy dolgozni?

Figyelt kérdés

Vannak olyan asszonyok akiknek mar iskolas a gyerek mégse mennek dolgozni.

Meg vannak olyanok akik ahogy tudjak adjak be bolcsibe es mennek dolgozni.


A mai fizetesek mellett en szerintem ahogy ovodás lenne keresnék munkat. Meg nekem is jo lenne hogy nem csak otthon takaritok hanem emberek koze jarok, dolgozok, penzt keresek.

Es nem csak annyibol alna az eletem hogy varom haza a ferjem,es ő nyugodtan azr csinal amit akar mert ugyse hagyom ott....


Ti hogy vagytok ezzel?


2017. márc. 30. 15:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
A legtöbben kényszerből mennek vissza hamar dolgozni. Szerintem az ideális az lenne, ha anyuka a hátteret biztosíthatná apukának.
2017. márc. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%

Igen, egy szolgalelku no valoban hatter. De ahol egyenranguak a hazastarsak, ott mindenki dolgozik, es a haztartasbol is mindenki kiveszi a reszet. Lehet igy is csinalni csak keveseknek megy, nyilvan a legnehezebb egyszerre dokgozo nonek es anyanak lenni, de sokaknak sikerul (koztuk nekem is) es ez szuper. Mindig utaltam, amikor egy not hatternek meg htb-nek tartanak csak......mintha visszamennenk az idoben.

A csalad nem attol lesz jo, a gyerekkor sem, hogy anyuka otthon mosogat meg porszivozik, amig mindenki tanul es dolgozik..aki igy gondolkozik, be se irassa a lanyat iskolaba, haztartasi robotnak nem kell sem diploma, sem erettsegi!

Eleg, ha olvasni megtanul, hogy el tudja olvasni a recepteket...

2017. márc. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%
Vicces ez a "beadom bölcsibe és elmegyek dolgozni". De gondolom, ha én mást küldenék magam helyett a randira, akkor balhé lenne.
2017. márc. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Jogi diplomám van, többint 10 ledolgozott évem, 31 éves vagyok, szeretek itthon lenni a másfél éves kisfiammal. Tervezzük a kistesót, addig már nem megyek vissza dolgozni. Nem tartom magam szolgalelkűnek egyáltalán, lehet pár év múlva alig várom majd hogy mehessek dolgozni de most nagyon jó itthon, nem is vágyom vissza dolgozni.
2017. márc. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Miért van az, hogy valaki a pirosat szereti, más a kéket? Azért mert mindenki más. Van akinek a munka a fontos, van akinek a család.
2017. márc. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Attól még,hogy egy nő otthon van,nem szolga,és normális férfi nem is kezeli úgy.

Pl én itthon vagyok a másodikkal és jön a harmadik,nem megyek vissza köztük,igaz nem is tudnék mert kicsi lesz köztük a különbség. Férjem vette át a gyedet munka mellé,mert jóval többet kap. Ettől még ha olyat tenne,nem maradnék mellette. De sose tenne olyat,mert tisztel engem és azt,hogy én gyereket nevelek 5-21-ig (többi időben alszanak általában azért),mellette ebédet készítek neki,és szeretetbe jöhet haza.

Tény,én fogok menni dolgozni vissza a gyerekek után,mikor a legkisebb max.2 lesz,mert nekem unalmas itthon,de semmi kivetnivalót nem látok benne,ha valaki otthon marad. Nyilván ne a gyerekek rovására tegye (rossz anyagiak)'

2017. márc. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%
Én 5 évig voltam otthon,mert a gyerekem beteges volt.Amúgy 2 évesen be adtam volna bölcsibe és irány dolgozni,de az élet produkál váratlan helyzeteket.
2017. márc. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Első gyerekkel 2 évet voltam itthon, anyagi okokból mentem vissza.

A második szülésem után 5 évet. Közben a férjem beindította az egyéni vállalkozását, anyósom agyvérzést kapott, apukámnak 4 gerincműtétje volt. Sajnos mind a kettejük elhunyt már. Örülök, hogy velük tudtam lenni. A férjemnek is jobb érzés volt hogy én ápoltam az anyukáját és nem egy idegen. A vállalkozás ügyit is intéztem (bank, posta, NAV stb).

A gyerekeknek ott voltam az óvodai-iskolai programokon.


Plusz igen, nem tagadom, volt időm magamra. Nem hajnalban tornásztam és futottam mint most, nem éjjel főztünk, nem volt egy merő kapkodás a reggeli indulás, nem volt itthon felejtett tornacucc, nem kellett bébiszittert hajkurászni ha szerdán szóltak, hogy pénteken csak délig van iskola/óvoda, nem volt elfelejtve a babpalánta meg a részfaszú bagoly stb. Sokkal kényelmesebb volt az egész családnak.

2017. márc. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok, csak a kérdésre nem sikerült válaszolnom :-) Azért van, mert mások vagyunk, más élethelyzetben, lehetőségekkel, családdal.
2017. márc. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Ez szerintem beállítottság és anyagi dolgok kérdése.

Ha kell a pénz, nem elég a GYES, akkor anya 2 évesen beteszi a gyerket a bölcsibe és megy dolgozni. Ez ilyen egyszerű.

Akinél elég a pénz még mindig választhat:

1. ha olyan beállítottságú, akkor minél előbb visszamegy dolgozni, a plusz pénz meg mindenkinek jól jön.

2. ha meg nem olyan beállítottágú akkor marad otthon legalább addig míg a gyerek oviba nem megy. vagy esetleg vállal 2.-at, 3.-at. és vissza sem megy dolgozni.

Én mindkét szempontot megértem, de azt azért szögezzük le, h nem lehet egyszerre 2 helyen (munkahely és otthon) megfelelni. Vagy választassz valami egyszerűbb munkát, ami mellett több időd marad a családra, vagy jobb munkád lesz, (több pénz, túlórák stb.) ez meg a családot viseli meg.

De nekem azt senki se állítsa, h csúcsgóré és egyben tökéletes anya.

2017. márc. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!