Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minek egy gyereknek két nevet...

Minek egy gyereknek két nevet adni?

Figyelt kérdés
Én és szerintem a legtöbb ember egy személyiséget, külsőt köt egy egy névhez. Akár látatlanban is. Esküszöm nem értem. A nevünk azért van, hogy azon szólítsanak minket (ezzel azonosítanak be). Úgyis csak egyet használunk. Ha valaki pedig kettőt használ szerinten rohadt furcsa szitu. Sokan mondják, hogy majd később eldönti melyiket használja. Ez a legnagyobb marhaság. Pici korában megszoktatnak vele egyet a kettő közül aztán gondol egyet, mondjuk habzó szájú tiniként és vált. Ember legyen a talpán az ismeretségi köréből aki majd nem az eddig ismert nevén szólítja.
2017. aug. 16. 14:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Nagyszerű, akkor te ne adj két nevet a gyerekednek.
2017. aug. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem is adtam nyilván. 😉😃
2017. aug. 16. 14:27
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Több ok lehetséges.

1. Anyuka-apuka nem tudott megegyezni a névadást illetően, így mindkét általuk választott nevet megkapta.

2. A vezetéknév túl rövid vagy gyakori, így 2 névvel "dobják fel". (Pl.: Tóth, Kiss, Nagy, Kovács, Szabó...)

3. Valamelyik felmenőjéről, dédszülőről, nagyszülőről szeretnék elnevezni, de kap egy "modernebb" nevet is.

4. Nekik így tetszik. :D


Mikor a fiam ovis volt, volt 2 ovistársa is, akit Tóth Balázsnak hívtak. Na, a szülők egyiket sem becézték Balunak, Bazsának, szóval sehogy. Na, az óvónőknek kellett kitalálni és ami ilyenkor lenni szokott, kisBalázs és nagyBalázs lettek (vegyes csoport, az egyik kiscsoportos volt, a másik nagycsoportos). Volt 2 Jázmin, de az egyiknek volt 2. neve, így őt azon szólították, vagy a két névvel együtt (anyuka beleegyezésével és a kislánynak nagyon tetszett, hogy neki különlegesebb a neve).

Suliban is van 2 ugyanolyan nevű osztálytársa, de szerencsére azok becézhető nevűek, mindkettőnek más a beceneve.

2017. aug. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Az én környezetemben akinek két neve van, nem választ hogy melyiket használja. Magam körül mindenkinek az első neve az amin szólítják, a másik meg az a név amiről senki se tud. Akkor tényleg csak szülői formalitás?


A fiamnak is akartak második nevet az anyósomék, de családi hagyomány miatt, hogy kapja meg a nagyapja nevét is. De mi nem akartuk, nem is lett kettő neve.


Szerintem ritka az, aki a második nevét használja. Nekem mindig macera ez, mert pl kellett foglalkoznom bejelentésekkel és amikor kiderült, hogy jaaa ennek vagy annak van második neve is, kezdhettem mindent előről.. :D

Hiába van valakinek két neve, szerintem ritka hogy mindkettőt mondja bemutatkozáskor, vagy használja mind kettőt...

2017. aug. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egyetlen ismerősöm, akit mindkét nevén szólítanak felváltva, szinte minden ismerőse tudja mindkét nevét. De ő a ritka kivétel.
2017. aug. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
33%

Az én lányom pont 3 éves, és utólag gondolkozok egy 2. Néven neki.


Zoénak hívják, mikor választottam, fogalmam sem volt, hogy ez gyakori nèv, mikor rákerestem, annak is örültem, hogy egyáltalán anyakönyvezhető, mert 15 éve hallottam először és akkor tetszett meg.


Kb 1 éves volt, mire feltűnt, hogy jéé, minden sarkon lakik egy Zoé.


Most erősen gondolkozok egy második néven. Én is két nevet kaptam anno, a szüleim úgy adták a nevem, hogy tudták, sok lesz belőlem, ezért kaptam egy másikat mellé.


Kicsikoromban a 2. Nevemen hívtak, vagy mindkettőn, nagyobbként tiltakoztam a második ellen, elsős koromban titkoltam is, mert az összes negatív karaktert így hívták a mesékben.


Namindegy. Ha jobban utánanézek, akkor is a népszerű Zoé nevet választom, de adtam volna egy másodikat, és a legelejétől kezdve úgy is hívom.


A Zoé Teodóra és a Zoé Veronika között vacilálok.

2017. aug. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

4-en vagyunk testvérek, és hármunknak 2 neve van. Engem az elsőn szólítanak, a nővéremet a másodikon. A bátyámat pedig iskolában az elsőn, itthon pedig a másodikon hívják.


Szerintem semmi baj sincs a 2 névvel, mindenki maga dönti el, hogy hány nevet ad a gyerekének.

2017. aug. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mindenkivel egyetértek, de a mi helyzetünk kicsit más, azért írom le. Lányunk van, egy lánynév tetszett mindkettőnknek, ez a Sarolta. Csakhogy az apukája vezetékneve cs-re végződik, kötőjeles nevet meg nem tudtunk adni, mert nem passzol:) viszont a hangzók meg így nagyon torlódtak volna, nem akartuk hogy egész életében 'csarolta' legyen... Ezért választottunk egy másik keresztnevet, de mindenki a második nevén szólítja. Kis nehézséget tényleg okoz, elsőre el kell magyarázni mindenhol, de utána nincs vele probléma. Ha nem így lett volna, akkor én se adok két nevet... De egyelőre működik
2017. aug. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Nekem két nevem van,az egyiket Anyu választotta,a másikat Apu. De kiskoromtól kezdve egy harmadik néven szólítanak,ami az egyik nevem becézése. Micsoda szörnyű szülők! :D Semmi problémát nem okozott eddig,mindhárom nevemet használom. A nővérem középiskolában váltott egyik névről a másikra,mert nem szereti. És milyen jó,hogy volt mégegy választási lehetősége! Attól,hogy a szülőnek tetszik,nem feltétlen szereti majd később a gyerek is. Nem volt ezzel baj,a rokonság a megszokott néven hívja,a barátai a másik nevén és hallgat mindkettőre.


Bemutatkozásnál végig mondom a teljes nevemet. Szerintem nincsen ezzel semmi baj. Az én picimnek is két neve lesz. :) Aki nem akar,az nem ad kettőt. Ennyi. :)

2017. aug. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem tudtuk megegyezni melyik legyen... 😂
2017. aug. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!