Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért tekint a férfi másként...

Miért tekint a férfi másként a nőre?

Figyelt kérdés

Sok esetben, esetünkben is jelentkezett az a probléma amit már oly sokszor olvastam,

szülés után eltűnik az intimitás, a szexuális együttlétek.

Mi ennek az oka és hogyan orvosolható?


Nálatok hogy volt? Hogyan oldódott meg?


2017. aug. 21. 14:00
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk nem volt ilyen, de szerintem ez 2 okból lehet:

A férfi végignézte a szülést, és ez okozott benne szülést (sajnos vannak iylen férfiak),

Vagy a nő annyira a gyerekre koncentrál, hogy megszűnik feleség lenni, kizárólag a gyerk körül forog.


Nekem is van gyerekem, tudom, milyen a gyerekágyi időszak, és nem, nem a szexre gondolok, amikor azt mondom, "megszűnik feleségnek lenni" valaki. Hanem a meghittség, a beszélgetések, a "felnőttes dolgok".

Persze, ebben néha a férfi is ludas, mert úgy gondolja, hogy ő semmin nem változtat, pedig neki is ki kellene venni a részét a babázásban. A nő meg emiatt még leterheltebb, fáradtabb, ingerültebb.


SZóval ezer oka lehet, ha a szülés után elhidegül a kapcsolat.

2017. aug. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
83%

#1: ,,A férfi végignézte a szülést, és ez okozott benne szülést" :DDD


Egyébként ezen dolgozni kell, két emberen múlik.

Ha jellemzően inkább egyik fél szokott kezdeményezni, akkor kezdeményezzen a másik, ne várja karba tett kézzel a megváltást, hanem tegyen azért, hogy javuljon a helyzet.

Nálunk kis korkülönbséggel született a két gyerek, de azért minimum heti egy alkalommal csak összehozzuk a dolgot, néha összejön 2-3 naponta, az már jónak számít.

Nálunk ilyen nem volt, hogy másként nézett volna rám a férjem, nem kívánt volna, vagy nem akarta volna a szexet.

Olyan volt, hogy mindketten ki voltunk dőlve és szex helyett inkább az alvást választottuk, de szerintem ez érthető valamilyen szinten.

Egy kis fantáziát muszáj belevinni a dolgokba. Vegyél szexi fehérneműt, öltözz be nővérkének vagy ártatlan diáklánynak (ehhez nem kell nagy jelmez, elég egy fehér köpeny vagy egy kockás szoknya), persze csak ha te vagy a nő! :D Nálunk pl. ezeket nagyon díjazta a párom és én is élveztem ezt a kis szerepjátékot. :)

2017. aug. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
45%

Sosem értettem, miért várják el a nők, hogy csak a férjük kezdeményezzen. Ha hiányzik az intimitás, a szex, akkor tessék leteperni azt a férfit és visszarángatni a kapcsolatotokba.


Mi még szülés előtt állunk, viszont nagyon fogok igyekezni, hogy nő is maradjak az anyaság mellett. Anyukámmal is le van egyeztetve, hogy amint tudunk, szeretnénk beállni valamilyen randi-rendre, tehát pl kéthetente péntek este anyukám átjön babázni, mi meg tudunk kettesben lenni, legyen szó egy vacsiról, egy színházról, ne adj Isten, egy két órára kivett motelszobáról. Nyilván ha beteg a gyerek, vagy bármi gebasz van, akkor ő a fontosabb, de nem szabad elhagyni magunkat sem szülés után.


Ha te csak a gyerek hányásáról, heti x db szaros pelenkáról és az elfogyasztott tejmennyiségről tudsz beszélni, ne csodálkozz, ha a férjed is csak ezt látja már benned.

2017. aug. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

#2 én vagyok a nő


Kezdeményezés vegyesen volt korábban is, nagyjából egyenlően, most a másik oldalról semmi és ha én kezdeményezek is inkább "le leszek rázva" szóval nem a kezdeményezés hiánya a baj ez tuti, legalább is az én oldalamról biztosan nem.

2017. aug. 21. 14:27
 5/37 A kérdező kommentje:

# 3

Nem csak arról tudok beszélni :) de kérlek erre térjünk vissza akkor, azaz írd meg nálatok mi a helyzet ha már meglett a baba :) a tapasztalat többet ér minden tapasztalatlan véleménynél :)

2017. aug. 21. 14:30
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt tapasztaltam, hogy ritkább lett a szex. Eleinte miattam, szoptattam, nulla volt a libidóm. Olyan 10-11 hónap után kezdtem visszatérni (persze addig is szexeltünk, csak nem túl gyakran). Utána egy ideig elég jól ment, majd mindketten bepunnyadtunk, lusták lettünk, most megint dolgozunk kicsit a lendületen. De tényleg az van, hogy tenni kell érte, legyőzni a lustaságot. Meg a másik, kommunikáció: nekünk ez elég jól megy, mindenről tök őszintén tudunk beszélni, ezért anno simán elmondtam, hogy semmi kedvem szexelni, a hormonok miatt van, de majd javul, meg igyekszem. Megértette, nem csesztetett, én is próbáltam visszarázódni, aztán sikerült. De tény, hogy az végig látszott, hogy ő nem néz rám másképp, ugyanannyira rám volt kattanva, mint terhesség előtt, ezt ki is mutatta mindig, meg a mai napig is így van.
2017. aug. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

#6 libidóval nincs gond, egyébként 2 hónapos baba.


Hazajön, azt monda fáradt, amikor közeledek ő fáradt stb. ez korábban nem volt gond, pedig nem dolgozik többet mint előtte, azt már nem tudnám megmondani a szülés előtti napokban vagy közvetlenül utána kezdődött de valami nagyon elromlott,


nem feltétlenül tartozik ide, de a gyerektől meg távolságtartó, amennyire érdekelte a várandósság ideje alatt és amennyire várta, most úgy nem akar foglalkozni sem vele, mert ő fáradt meg minden baja van meg nála mindig csak sír stb.


Nem vádaskodom és nem szidni akarom csak próbálom megérteni mi lehet a baj, ha kérdezem is csak azt mondja hogy semmi, ezért gondoltam hátha van itt olyan aki tapasztalt ilyesmit és tud rá megoldást vagy bármi.

2017. aug. 21. 14:44
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha a baba felé sem mutat érdeklődést, ott már baj van. Üljetek le és beszéljétek meg őszintén. És ne mondja azt, hogy fáradt, mert ezt a kifogást bármire rá lehet húzni. Azt fogod észrevenni, hogy a hónapok alatt szép lassan eltávolodtok egymástól és nemcsak szexuális értelemben.
2017. aug. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
81%
"végignézte a szülést, és ez okozott benne szülést" - a legritkább esetben hagyják az apukát az anyuka lába közé bámulni vagyis ott lábatlankodni a szülésznő meg az orvos mellett, általában inkább a fejénél áll, kezét fogja, stb. Úgyhogy ezt az érvet sosem értettem.
2017. aug. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

#8 mint fentebb is mondtam az a baj hogy nem mondja el mi játszódik le benne , hiába kérdezem, persze a világ felé azt mutatja milyen gondoskodó meg minden, otthon meg amint lehet vagy elkezd sírni visszaadja nekem .


Van is ebből vita ,


Èn elvarnam hogy apaként viselkedjen de ő úgy csinál mint ha az abból állna hogy 8 óra munka és kész , tényleg az van hogy előtte engem is azonnal "letepert" ha tulorazott sem volt akadály, most viszont mint ha csak egy gyereket 3letbentarto tárgy lennék

2017. aug. 21. 15:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!