Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Iskola után terhes lett a...

Iskola után terhes lett a lányom, ebbe az esetben nem jár neki semmi sehonnan?

Figyelt kérdés

Lányom 18 éves most fejezte be az iskolát,még nem volt munkahelye és most terhes.

Ilyen esetben nem kap pénzt sehonnan?


2017. aug. 22. 22:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
56%
Hála az égnek nem jár.
2017. aug. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%
A TB 7000 valahányszáz forint. Jelentkezik a munkaügyibe ha még nem tette, onnan kér majd egy igazolást, azt beviszi a járási hivatalba és írnak egy kérelmet, hogy 1 évig az állam állja a TB-t. Ennyi segítség van, mást szerintem nem kap.
2017. aug. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%
Miért járna? Így is épp elég ingyenélőt tartunk el a fizetésünkből. Én a gyest és családit se adnám olyannak aki egy percet se dolgozott.
2017. aug. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség alatt nem jár neki semmi, viszont a tb-jét fizetni kell saját maga után. Ha megszült, onnantól jár a gyes, csp és az egyszeri anyasági támogatás.
2017. aug. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom a 11-es válaszomon mi lepontozni való van. Ha valaki félig meddig gyerek fejjel teherbe esik, életében nem dolgozott még, és 1. kérdés hogy milyen segélyek járnak....háát, bocs hogy őszinte voltam :)

Más édesanya dolgozik sokat azért hogy minnél jobb csede legyen, esetleg max gyede, más meg csak így....

2017. aug. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek!
2017. aug. 26. 00:18
 17/18 anonim ***** válasza:
48%
Viszont mikor a baba megszületik, Te mint Nagymama mehetsz GYEDre is! És mellette dolgozhatsz is ( baba fél éves korától). Ekkor igaz GYES-t nem fog kapni a lányod, de a GYED a Te fizetésed 70 %. Szóval utána ezt mindenkepp érdemes kihasználnotok. Kormányhivatalban intézik + majd a Te munkahelyeden.
2017. okt. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Borzalom ez a nagymama rendszer. Durva kiskapu.
2021. febr. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!