Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ha a 16-17...

Ti mit tennétek ha a 16-17 éves lányotok bejelentené, hogy terhes?

Figyelt kérdés
Nem vagyok ilyen helyzetben csak kíváncsi vagyok. Kiabálnátok? Átéreznétek, hogy nehéz helyzetben van? Elküldenétek abortuszra vagy rábíznátok, hogy megtartja-e?
2017. aug. 2. 22:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%
Kiakadnék, kiabálnék, vagy magamba fordulnék. És igen, ezzel együtt átérezném, hogy nehéz helyzetben van. Abortuszt javasolnék.
2017. aug. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%
Magamat is okolnám... Valamit akkor én is elrontottam, nem csak ő! És nem kiabálnék, azzal semmit nem oldanék meg! Nincs jó megoldás, és az abortuszról annyit, hogy az sok mindentől függ! Első, hogy mit szeretne a lányod, és annak függvényében kell tovább gondolni...
2017. aug. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
38%

Abortusz.

Vagy költözzön össze a pasijával, ha ennyi eszük volt, és tartsa el ő. Haza, nekem ne szüljön gyereket egy gyerek! Mert hogy nem ő fog gondoskodni róla, nem ő fogja nevelni, hanem én, ha otthon marad az tuti.

És nem érdekelne, hogy a lányom.

De gondolom ha ez megtörténik a valóságban, a fiúk 90%-a lelép, vagy legalább mondja jó esetben, hogy neki nem kell a gyerek, szóval úgy akarja megtartani, hogy ebben ő nem kíván részt venni. Ami érthető, mert ilyen fiatalon senki nem tervez egy életre és egy gyerekkel nem akarja elrontani az életét.

Viszont, hogy szépen elbeszélgetnék mindkettejükkel, az is tuti.

2017. aug. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
31%
Támogatnám, amennyiben nem is gondolna abortuszra. Ha meg szeretné ölni, akkor lennének bajok.
2017. aug. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
48%
Nem veszekednék vele. Átérezném a helyzetét. Segíteném. Természetesen az abortuszra beszélném rá. Elmondanám miért kell. Lelkileg is támogatnám utána.
2017. aug. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
38%

Alapból ott kezdeném, hogy mikor belép a tinkiorba és elkezd fiúzni, megmondanám neki, hogy az óvszert, fogamzásgátlót vegye halálosan komolyan, mert ha teherbeesik, kezdhet önálló életet és nem én fogom támogatni.


Ha ennek ellenére teherbe esik, akkor elmondom az érveimet az abortusz mellett és ellen, viszont ő dönti el, hogy melyiket választja. De mondom, az én nyakamra nem fog szülni, ha a gyereket választja, a saját lábára kell állnia, hiába a lányom és szeretem, igenis tanuljon felelőssegtudatot, a tetteknek következményei is vannak.

2017. aug. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó, kicsi gyerekeim vannak, sose legyek ebben a helyzetben, de ha mégis akkor remélem így fogom gondolni, kezelni, ahogy írtad!!
2017. aug. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
39%

Attól függ. Ha idoben szólna, akkor mindenben tamogatnam, barmi lenne is a dontese. Remelnem, hogy az abortusz mellett dönt, hiszen ennyi idősen nem esélyes, hogy meg van az anyagi vagy érzelmi háttere a gyerek neveléshez - de nem beszelnem rá, sőt, azt sem említenem, hogy szerintem ez lenne a jobb döntés.

Ha viszont akkor jelenti be, amikor már túl van azon az időn, hogy abortuszra mehessen, akkor igen, kiabalnek vele és a minumum segitsegen kívül semmiben nem tamogatnam, 18 évesen meg mehetne amerre lát.

2017. aug. 3. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%

Volt már ennél nehezebb része is az életemnek, meg tudnánk oldani. Amit én tennék:

Lányomat magántanulói státuszba iratnám, szülés után pedig valamelyikünk (férjem vagy én) igényelnénk a gyedet.

Tegyük fel, hogy a baba apja nem lép le (ismerem a lányom, hamarabb tudnék a románcról, mint a fiú, így biztos, hogy ismerném), összeülnék a szüleivel és megbeszélnénk a továbbiakat, mint pl lakhatás.

Mivel az unokámról és a lányomról lenne szó, ezért minden segítséget megadnék.

Mivel a lányom pontosan tudja, hogy mi az abortusz, ezért nem választaná a gyerek gyilkosságot, felelősség teljes embernek neveltem, nem gyilkosnak.

Szülés után tudná folytatni a tanulmányait és biztos, hogy továbbra is mellette állna az egész család.

2017. aug. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
26%
Nagyszülő nem igényelhet gyedet, utolso
2017. aug. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!