Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti elmennétek dolgozni jelen...

Ti elmennétek dolgozni jelen esetben vagy lenéznétek, elítélnétek ha ilyen ismerősötök ebben a helyzetben nem dolgozna?

Figyelt kérdés

Férj kamionsofőr, világ életében az volt, már 20 éve, neki ez a hivatása. Havonta egyszer jön haza 1 hétre de vannak hosszabb megszakítások is. Anya egyedül otthon 3 gyerekkel (segítség semmi), kertes ház, az ezzel járó plusz dolgokkal. Ki van használva minden négyzetcentiméter hasznosan. Gyerekek kettő iskolás egy óvodás. Két iskolásnak suli után edzései vannak, az óvodás is ilyenkor vagy pancsol vagy úszik. Suli időben mindig este van ezek miatt hazaérkezés. A két nagy ételallergiás, nekik főzni kell külön, mert ezt a fajta allergiát nem vállalja a konyha biztonságban, ezért reggel vinni kell neki tízórai, ebéd, uzsit.

Anya nem dolgozik, de mégis egész nap pörög. Otthon végez olyan dolgokat, amiből van kis pénz (faluhelyen laknak, állatokat nevel, kertet gondoz amiből pici pénz csurran cseppen)

Kb. a lényeget leírtam. Anyának konkrétan nincs igénye arra, hogy munkahelyre visszamenjen, mert így is levan kötve minden perce. 10 év folyamatos munkaviszony után ment szülni az elsőt, gyerekek között dolgozott, de amióta a kicsi ovis, azóta igénybe vette inkább azt a lehetőséget, hogy otthon marad.

Ti elítélitek? Végén elmondom miért a kérdés.


2017. aug. 23. 10:53
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
*kicsi pancsol vagy lovagol , úszni nem tud, pancsolás miatt asszociáltam arra
2017. aug. 23. 10:54
 2/47 anonim ***** válasza:
90%
Nem ítélném el. Érthető szerintem,hiszen így sincs megállása. Hát még ha dolgozna is. A nap neki is csak 24 órából áll.
2017. aug. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan miért kellene elitelni? Max akkor kellene, ha nyomorognanak és ő tudna, de nem akarna dolgozni.
2017. aug. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapjáraton senkinek semmi köze ahhoz, hogy ki-hogy éli a családi életét (kivéve ha esetleg a kiskorúak veszélyeztetve vannak, de nyilván ez teljesen más tészta.)


Ha az anya és az apa ideálisnak tartja ezt az életformát, mindenkinek megfelelő az a terhelés/felelősség ami a vállain van, akkor nincs semmi gond, mert ez abszolút csak rájuk tartozik és senki másra.


Ha esetleg a kérdés feltevés oka az, hogy valaki beszólt emiatt, engedd el/engedje el az anyuka a füle mellett, ez tényleg teljesen magánügy.

2017. aug. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem ítélném el.

Nem fetreng otthon nagy gyerekek mellett, miközben a férje keményen dolgozik. Ő is dolgozik, a háztáji munka is van olyan fárasztó, mint egy munkahely, egyedül ellátja az egész háztartást, gyerekeket.

És ha dolgozna munkahelyen, akkor ezeket ki csinálná meg? Mi lenne, ha valamelyik gyerek beteg? Ki hordozná őket? Mikor csinálná a kertet, stb.?

2017. aug. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%
Jmagánügye, és sohasem szoktam senki felett idejekezni.
2017. aug. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem ítélem el. Ebben az esetben, ha a család nem szenved hiányt anyagilag semmiben, ez a legjobb megoldás. Gyakorlatilag egyedülálló szülőként nevel 3 gyereket.
2017. aug. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem ítélem el! Anyámnak pl felszaladt azon a szemöldöke, hogy nem adom 1 évesen a kisfiamat bölcsibe (a nagyobb gyerek már ovis), holott gyedet kapok, a férjem vezető beosztásban van, elég jól keres. Nem mondom volt 2-3 hónap húzós időszak, de csak azért mert építkeztünk, aminek szerencsére már vége...
2017. aug. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
24%
Mindenkinek a saját dolga hogy mire van igénye. Én nem tudnék otthon punnyadni egész nap, nekem szükségem van a munkával járó kihívásokra, a fejlődés lehetőségére, hogy hasznosat tegyek a társadalomért, de azzal sincs baj szerintem akinek ilyenre nincs igénye.
2017. aug. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó, elolvastad a kérdést egyáltalán? Punnyad, na persze...
2017. aug. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!