Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek irreális elvárás...

Szerintetek irreális elvárás baratoktól, baratnőktől, hogy ha látni akarjak a gyereket is, akkor jöjjenek el hozzánk látogatóba, ne kávézókban, éttermekben találkozzunk?

Figyelt kérdés
Ha valamelyik baratnőm találkozni akar, akkor általában 2 lehetőséget ajánlok fel, vagy menjünk el csak ketten valahova, vagy ha akarja látni a gyereket is, akkor jöjjenek hozzánk. Általában azt szeretnék, ha kávézókba, teraszokra, ettermekbe mennenk es vinnem a gyereket is, hogy találkozzanak vele, de ne üljünk már bent a házban... nem tudom más gyereke milyen, de az én 16 hónaposommal nem lehet beülni éttermezni, megunja, menne, felfedezne, nem ül meg szépen a babakocsiban...Mások szerint ez furcsa, a gyerek csak hisztizik és meg kéne szoktassam hogy éttermekbe járjákjunk. Mig kicsi volt és elvolt a babakocsiban mentünk is, de mostmár nagy, szaladgálni, jatszani, felfedezni akar, nem ülni egyhelyben. Tényleg szokatlan ez és más gyerek szépen megül 1-2 orat egy étteremben?
2017. aug. 25. 15:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem nagy kérés. Bár mi úgy szoktuk hogy veszünk útközben egy tortillát vagy hamburgert, meg innivalót és barátnőstől-gyerekestől kiülünk a parkba, vagy a játszótérre, így ki is mozdulunk, de a gyerek is élvezi, mehet amerre szeretne, normális kereteken belül persze.
2017. aug. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem minden 16 hóaposnak van egy nagyon max 10 perces időlimitje, amit hajlandó a seggén ülve tölteni, ezt meg lehet toldani még további 10-zel, ha elkezded valamivel lefoglalni, de akkor már ugye nem a barátnővel beszélgetsz, hanem a gyereket szórakoztatod. Szerintem neked van igazad, az én barátnőim is vagy hozzám jönnek, vagy gyerek nélkül én megyek, esetleg elvisszük együtt sétálni a lányomat, vagy játszóra, és miközben vele vagyunk, beszélgetünk. Ő már elmúlt 2 éves, de elég rég így csináljuk. Étterembe nem szívesen ülök be vele, mert ő is hamar megunja az egy helyben ülést.
2017. aug. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2%

Azert egy 16 honapossal ezt meg kellene tudni oldani, a baratnok rugalmassagaval egyutt.

Elmentek kavezoba, a gyerek ha kap valami nasit ( viszel pl egy zacsko babakekszet ) azzal elvan fel orat, utana meg elsetaltok egy parkba, jatszoterre.

Egy ekkora gyereket nyugodtan lehet szoktatni, hogy 20-30 percet ellegyen a babakocsiba.

2017. aug. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Egyet értek az egyessel. Ha nem lakásban akarnak ülni, menjetek játszótérre.


Ezek a barátnők szintén hozzák az étterembe a kisgyereküket?

2017. aug. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, és érthető a kérésed.

Egy 16hós (még a 2 évesem sem) nyilván nem fog egy kávé felett csacsogni veletek. Persze h mehetnékje van, unja magát.

Akkor menjenek el hozzátok, nézzék meg a picit, majd csak te menj el a barátnőiddel. De nem bárhstó el egy ekkora gyerkőczől h egyhelyben üljön 1 órát.

2017. aug. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden 16hónapos egyforma..

Van amelyik elüldögél babakekszet rágcsálva es van amelyik max.2 percig es utána már nem bir nyugton maradni.

Ha beszélhetni is akarok a baratnőmmel akkor mi sem kávézókba mentünk.hanem parkba, játszóházba, vagy olyan terekre ahol nyugodtan mehet amerre akar

2017. aug. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Az még nem fordult meg a fejedbe, h csak udvariasságból mondják, h szeretnék látni a gyereket is? pláne egy gyermektelen?

Nekem több nagyon jó barátnőmnek nincs még gyereke és ők pl. nem vágynak olyan gyakran arra, h lássák a gyereket mint engem. Értsd úgy, hogy velük találkozunk hetenete kéthetente 1-2 órára kávázni vagy beülünk valahova egy hamburgerre vagy gyrosra, a gyereket meg jó ha 2-3 havonta látják.

Nem lehet, h emögött inkább az van, h nem merik bevallalni, h inkább csak veled mozdulnának ki a gyereke meg annyira nem érdekli őket?

2017. aug. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi, h én teljesen megértem, h nem akarnak lakáson belül, nálatok a gyerekjátékok között kikapcsolodni...

Én mennék beülni a gyerek nélkül, max. felajánlanám, h előtte vagy utána ugorjanak fel megnézni a gyereket.

2017. aug. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ezzel kezdődik a kérdés kifejtése:


"Ha valamelyik baratnőm találkozni akar, akkor általában 2 lehetőséget ajánlok fel, vagy menjünk el csak ketten valahova, vagy ha akarja látni a gyereket is, akkor jöjjenek hozzánk. "


Tehát de, megfordul a fejében, és fel is ajánlja.

2017. aug. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Köszönöm, értettem eddig is, DE ENNEK ELLENÉRE, még elképzelhető, h valaki gáznak érzi azt megmondani kerek perec, h köszi nem akarom látni a gyerekedet inkább menjünk kettesbe.

Mondjuk baromi sok minden függ a szövegkörnyezettől, mármint attól, hogy a kérdező, hogy tette fel a kérdést(vagy tálalta a 2 opciót) és a barátságtól is.

Ez csak egy ötlet, mivel nem voltak ott velük, csak találgatok, de igen, ismerve az emberi természetet ez is egy opció lehet.

2017. aug. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!