Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 és 3 évestől irreális...

5 és 3 évestől irreális elvárás hogy a lakásban ne rohangáljanak huzamosabb ideig és ne másszanak fel a bútorokra onnan ugrálni?

Figyelt kérdés
Járnak óvodába a hét 4 napján, a többin is ha nem esik és nincs minusz 10 akkor kint vagyunk 1.5-2 órát (ahol persze még véletlen se szaladgálnak és mászókázásra is úgy kell őket rávenni). A férjem szerint ez normális mert sok a mozgásigényük na de ha akkor odakint nem sok, csak idebent? Felétek/nálatok hogy van ez? Nem akarok elvárhatatlant követelni tőlük, de a lakás szerintem semmilyen életkorban nem való szaladgálásra ugrálásra ( a balesetveszélyről most nem is beszélnék).
2012. dec. 18. 09:12
 1/7 A kérdező kommentje:

nem is beszélve a szomszédok idegeiről mert ugyan fsz-en lakunk de társasházban, nem tudom mennyire hallatszódhat át a szaladgálás, gondolom nagyon.

Így egész nap csak szólok-figyelmeztetem őket a szaladgálás miatt vagy büntiben vannak de mivel nem javul a helyzet így elgondolkoztam hogy lehet hogy nem is várható el tőlük?

Ja és persze nem arra gondolok hogy mondjuk esti fürdéskor szaladjunk el a kádig (egyszer egyszer)

2012. dec. 18. 09:14
 2/7 anonim ***** válasza:

szerintem 3-5 évesen már ezt fel kell fogniuk.

Nekem kislányom 2 éves, de pl kanappén nem ugrálunk ahogy az ágyunkban vagy az ö ágyában sem.

Ugrálni lehet a vendégszoba matracán, ez egy tetötéri szoba ami elég nagy, és ott lehet szaladgálni is.

Persze ha szalad egyet nem baj de rohangálni egész nap nem.

2012. dec. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Nem normális. A lakásban nem szabad rohangálniuk, a bútorokra mászkálni még úgy sem. A mozgásigényüket vezessék le az udvarban, vagy a játszótéren.

Meg kell tanítani őket erre!

2012. dec. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
na nekünk az a baj hogy idebent nincs ilyen dühöngő szoba mint tetőtér vagy ilyesmi.
2012. dec. 18. 09:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a magyar háztartások 99%-ban nincs "dühöngő" szobája a gyerekeknek.Nálunk a bútorra mászás nincs engedélyezve(ám az ágyon lehet ugrálni,szerintem az kell a gyerekeknek(mi is ugrálhattunk)),de nyugodtan motorozhat,és ésszerű kereteken belül nyargalhat is le-fel.Mi családi házban lakunk,imádnak a kertben lenni,és kint is aktívak.2 fiú+11hetes kislány anyukája
2012. dec. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A tesomék laknak panelben és nekik pont ilyen a lányuk: non-stop rohangál, nem figyel, nem áll meg, mindenre felmászik. Szerintem unatkozik, bent nem tudja levezetni az energiáját.

Lányom két éves, de teljesen kulonboznek egymástól. Kertes házban lakunk, egész nap kint van, szinte csak aludni járt be.

2012. dec. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
IGEN! :D Kedves Anyuka, le kell ülni velük, és meg kell tanítani őket játszani. Vagy figyelni, miért rohangálnak és ugrálnak, lehet, hogy az egyik kedvenc meséjüket játsszák el, amit a tv-ben láttak, így teljesen érthető, miért csinálják. Ha nem tetszik, ülj le hozzájuk, és tanítsd meg őket játszani, mondjuk bábokkal játsszátok el a mesét, a bábok ugye halkan ugrálnak.... :)
2012. dec. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!