Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg irreális elvárás hogy...

Tényleg irreális elvárás hogy dolgozni menjen?

Figyelt kérdés

Feleségem gyesen van a két éves kisfiunkkal. Amióta csak gyest kap elég nehezen élünk (addig sem éltünk túl jól, de nem is nélkülöztünk). Most gyakorlatilag egész nap dolgozom hogy megéljünk. Reggel ötkor elmegyek otthonról és este 11-re érek haza. A kisfiamat szinte sosem látom.

Ha itthon vagyok mint most akkor is alig van velem, mert a feleségem kisajátítja mondván hogy nekem pihennem kell. Különben is ő jobban le tudja kötni a gyereket mert jobban elvan vele.

Mondtam a feleségemnek hogy menjen vissza dolgozni ő is, mert akkor többet lehetnék én is a fiammal és anyagilag is jobb lenne, mert a masidállásom jóval kevesebbet fizet mintha a feleségem dolgozna főállásban. De hallani sem akar róla. Mondván hogy akkor bölcsibe kéne adni a gyereket meg hogy ő szívesebben van a gyerekkel. Én is szívesebben lennék. Azt mondta bármelyik nő neki adna igazat, de úgy érzem most nincs igaza


2015. aug. 19. 08:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Úgy őszintén, én csak táppénzen vagyok még terhesen, de már most látszik, hogy apuka ilyen beosztással, maszekolgatas, reggel munkahely, maximum esti furdetesnel látja csak a kicsit.

Én pl mondtam neki, hogy ahogy lemegy a gyerekcsinalas projekt, megyek vissza dolgozni.

Én se tudok vele lenni, ő sem a gyerekkel, akkor mi értelme az egésznek? Jah, hogy apuka 2 helyett húzza az igát.

No nem azért, hogy a gyereknevelés nem munka, de feleséged egy kicsit se sajnál, mikor este 11kor hullafaradtan bedolsz az ágyba? Ebből atvallalhatna azért egy kicsit, lathatná, hogy sok ez neked!

2015. aug. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Hát nem tudom, én visszamentem a fiunk 1 éves korában, mert a gyedet megtarthattam, a munkára és a fizetésre is szükségem volt. De én gondolom más kategória vagyok, mert nekem a legerősebb ösztöke a munkára az volt, hogyha a "lakásban keringek a gyerek után csak és kizárólag", akkor megbolondulok. A gyereknek nagyon jót tett, hogy sokat lehetett a nagyszülőkkel, vagy más gyerekek között amúgy, nem csak tőlem kapott ingereket, tanítást. Gyerek előtt is szerettem dolgozni amúgy.

Szerintem neki így kényelmes, de ezt nektek kell lerendezni, mert mondanám, hogy nem és nem, nem adok neki igazat, de ez nem ilyen egyszerű sajnos. Nekem a gyerek mellett is maradtak céljaim, lehet neki nem?

2015. aug. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem sincs igaza a feleségednek!

Két kisfiúnk van, 4 és 2 évesek. Megyek vissza dolgozni szeptembertől a gyerekek meg oviba bölcsibe. A fizetésem nélkül is megélnénk, igaz szűkösebben, de ha visszamegyek kényelmesen élhetünk és félretenni is tudunk majd. Arról nem is beszélve, hogy ha ne adj' Isten a férjemmel történik valami, (baleset, betegség, elveszti az állását, bármi) akkor mit csinálok 50000 Ft-ból (gyes+csp)?? Kb éhen halnánk. A mai világban jobb több lábon állni.

És imádom a gyerekeimet, én is szívesen játszanék velük itthon, de nem ilyen az élet.

2015. aug. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk két gyerek van, két év korkülönbséggel. Én is szívesebben itthon lettem volna velük, de ha Gyesen maradok, felkopik az állunk. Úgyhogy a kicsi két éves korában visszamentem dolgozni. Annyiban volt könnyebb döntés, hogy anyósom pont akkor lett nyugdíjas, és bevállata őket. Másképp nem tudom, mit csinálok, mert bölcsi nincs a közelbe, de még az oviba hordást sem tudtuk volna megoldani a férjem, és az én munkaidőm miatt. Szerintem nem irreális elvárás, hogy viszamenjen dolgozni, elvégre nem csak az ő gyereke, hanem a tiéd is, persze, hogy szeretnél vele lenni. Az az irreális, amit ő csinál.
2015. aug. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is szüksége lenne rád is a gyereknek,és valahogy meg kellene ezt érteni a feleségednek,és kompromisszumot kötni! Mondom én...ezt úgy,hogy anyaságin vagyok itthon 3 gyerekkel,de azért nálunk ez más,mert az én férjem rengeteget tud velünk lenni itthon, nem csak hétvégén vagyunk együtt,hétköznap is vannak lazább napok. Sőt,tegnap az eső miatt egész nap velünk volt.De ha a ti életeteket nézzem,és így élnénk,én nekem nem engedné a lelki ismeretem,hogy megfosszam a gyerekemet az apjától,csak azért,mert szétmelózza a fejét,hogy én itthon elvakargassam a s... nem akarok pálcát sem törni felette..nem tudom csinál-e valamit otthon még pluszba.Én igen. Ezért sem érzem magam léhűtőnek és élősködőnek.
2015. aug. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem adna neki barmelyik no igazat, ahogy fentebb is lathatod, es en sem tartom helyesnek a hozzaallasat. Kivancsi vagyok mit szolna, ha otthagynad a masodallasod. Egyetlen embernek sem valo ennyi gurizes, az egeszsegedre nem is gondol? Hogy lehet ezt hosszutavon birni? A gyerek meg igy olyan szinte, mintha apa nelkul none fel. Magyarorszagon az a norma, hogy a gyerekkel maradjon otthon 3 eves koraig a no, nehogy beadja bolcsibe, pedig ket eves koratol mar a gyereknek is van igenye a tarsasagra rendszeresen. Nem kell egesz napra beadni, vallalhatna a feleseged reszmunkaidos allast is. En megertem, hogy szeret otthon lenni a gyerekkel, lehet, hogy a korabbi munkajat utalta, de akkor kepezze at magat egy olyan teruletre, amire kereslet is van, es ami tetszik is neki. A gyerek kisajatitasat pedig ne hagyd neki.
2015. aug. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Na, megérkezett a sok lepontozó. Akik még véletlenül sem adják bölcsibe a gyereket, mert szegénynek milyen rossz ott, de a valódi ok az, hogy rohadt jól elvannak otthon a gyerekkel, büdös nekik a munka, apuka meg had gürizzen. Közbe meg persze sírnak, hogy a gyes+csp milyen kevés.


Igenis anyuka is emelje fel a seggét, és húzzon el dolgozni, ne várja már el szegény apukától, hogy 16 órákat dolgozzon!

2015. aug. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is a férjem sokat dolgozik na jó nálad kevesebbet 5től 11ig minden nap az embertelen. én mindig mondom a férjemnek,menjen kevesebbet,megvagyunk ha annyival kevesebbet kap, meg max jobban megnézzük mire költünk. próbálok én is itthonról pénzt keresni, nem sok de az is valami,meg nézelödöm itthonról végezhetp vállalkozás felé. ha hazajön sose mondom,hogy ne vegye fel a gyereket,sőt. elhiszem,hogy nem akarja bölcsibe adni,de így mikor elmész még alszik a gyerek, mikor hazajösz már alszik,ráadásul napi 18 órát dolgozol így? csoda,hogy megállsz a lábadon. nekem néha csinál ilyen napot a férjem,és halgatja is tőlem,hogy minek megy annyit nem értem neked hogy várhatja ezt el
2015. aug. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én visszamentem, mert azt kellett tennem. Nem örültem, ki voltam borulva, nem így terveztem, sokkal jobb volt otthon a gyerekkel, pedig szeretem is a munkámat. A bölcsiről más elképzeléseim voltak, mint a valóság, nagyon féltem tőle, hogy nem fogják ott eléggé szeretni. Nagyot tévedtem, a bölcsi jó döntés volt, csak hasznára vált a fiamnak.

Szerintem egy családban úgy működnek jól a dolgok, ha mindenki kiveszi a részét a terhekből. Szóval nincs igaza, bár megértem az érzéseit.

2015. aug. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanebben a cipőben vagyok, de nálunk az a helyzet hogy én mennék kézzel lábbal dolgozni, mert már kell nekem a felnőtt beszéd, nem csak a játszótéri anyukák akik csak a gyerekről beszélnek.. "Sajnos" én nem ilyen vagyok, meg persze kinéznek hogy nem padon ülős anyuka vagyok, hanem bent vagyok a gyerekkel a homokozóban, az összes pocsolyát szétugráljuk. :) Csak nálunk minden összeesküdött, bölcsiben nincs hely, mert nem gondolkoztam előre, munkám lett volna, tökéletes munkarendben 9től 5ig, dolgoztam is de örökké nem lehet a nagyszülőknél a gyerek. Így kicsit kitoltuk ezt a projektet.
2015. aug. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!