Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Irreális elvárás az, hogy a...

Irreális elvárás az, hogy a vezető beosztásban lévő férjem többet maradjon otthon a beteg gyermekeinkkel?

Figyelt kérdés

A férjem iskolaigazgató, közvetlenül a 40 fős tantestület munkáját irányítja, közvetetten pedig több száz iskolás gyerekért felel.

Két ovis és bölcsis korú gyermekünk van. Ősszel kezdték az ovit, bölcsit, a fiam korábban nem volt bölcsis, én közel 4 évet voltam otthon Velük. Augusztusban visszatértem a munkahelyemre. Nagyon komoly munkám van, nem vezető beosztásban, de a fizetésem meghaladja a férjem fizetését, bár ez sosem téma közöttünk. Viszont az én fizum nélkül összeroppannánk anyagilag (egyébként nagyon jó egzisztenciánk van).

A gyerekek folyamatosan betegek, mivel két ilyen picurkánk van, általában felváltva betegek vagy mire az egyik meggyógyul, kezdi a másik.

A betegápolás rám marad, van két nagyi, segítenek is, csak anyukám még aktív, anyósom pedig messze van. Ha hirtelen esik le vmelyik gyerkő a lábáról, a lázas napokban mindig én maradok otthon (ez nekem is fontos, olyankor brutál elesettek), aztán a nagyik vállalnak 1-1 napot. A férjem nagyon ritkán marad otthon Velük. Nekem viszont szólt a főnököm, hogy ő mindent megért (tényleg nagyon megértő), de márciusban összesen 2 napot dolgoztam, és ez durva. szerintem is az. Kért a főnököm, hogy a következő 2-3 hétben próbáljak meg nem hiányozni. A férjem azt mondta, megoldjuk. Erre föl tegnap estére lebetegedett a fiam. Ezen a héten a férjem hétfőn szabin volt családi dolog miatt, így Ő kijelentette, nem tudja vállalni a mai napot. Anyukám dolgozik, anyósom jönne, csak időbe telik, míg ideér, úgyhogy maradtam én😢

Félek, hogy betelik a munkahelyemen a pohár.

Szerintetek mennyit várhatok el a férjemtől? Abba belement, hogy heti 1 napot otthon marad a beteg gyerekkel, de mindig elmondja, hogy vezető, nem tud többet távol maradni a munkájától. Ezzel meg kellene elégednem? Egyébként megértem Őt, mégis az az érzésem, hogy szerinte nekem és a nagyiknak kellene megoldanunk, én úgysem vagyok vezető. Csak én meg nem akarok túl sokat kérni a nagyszülőktől. Így is egy szavam sem lehet Rájuk, fantasztikus nagyszülők.

Mit gondoltok?

Sajnálom, hogy hossszú lett.


2017. ápr. 7. 10:05
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
25%
En otthon maradtam volna. Eleinte sokat betegek a gyerekek.
2017. ápr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

Értem én, de nem engedhettük meg magunknak. A jó egzisztencia alatt azt értettem, hogy a kettőnk fizetése együtt. Lakáshitelünk van, és egy elég magas hitel, amit a férjem a szüleinek vett fel még jóval a megismerkedésünk előtt. Nem tudunk változtatni rajta, ezzel együtt választottam a férjemet páromnak, várjuk, hogy lepörögjön ez a hitel.

Szval nekem is dolgoznom kell.

2017. ápr. 7. 10:15
 3/42 anonim ***** válasza:
84%

Miert a ferjed fizet a szulei helyett? Igy ti kerultetek kiszolgaltatott helyzetbe, evekig.


Bebiszitter, rokon esetleg.

2017. ápr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
87%

Két dolgot írok.

A gyerekeim sulijában nő az igazgató, három gyereket nevelnek, sokat van velük otthon. Ilyenkor is elérhető telefonon, e-mailben, az osztályok Facebook csoportján keresztül, csak otthonról intéz mindent, amit lehet. (Most pl. a locsolóbált szervezi az szmk-val.)


A férjem 12 éve dolgozik a munkahelyén, nem tudják könnyen pótolni, és komoly végkielégítést kap, ha kirúgják. Én örülök, hogy találtam gyed után normális munkahelyet. A hat hónap próbaidő alatt mindig ő volt itthon a gyerekekkel, utána is többször, mint én. Tudjuk, hogy őt legfeljebb akkor rúgják ki, ha munka során nagyon nagy hibát vétett. Sajnos hozzám úgy állnak még mindig, hogy örüljek, hogy kisgyerekkel felvettek. (És így is rendszeresen megkapom, hogy állandóan otthon vagyok a beteg gyerekekkel, de lapozzunk.)

2017. ápr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
82%
férjednek mond meg, hogy a szülei hitelét kell fizetni, szóval szépen ő is kiveszi a részét a gyereknevelésből vagy te felmondasz és akkor nincs pénz, de nincs hitelfizetés se.
2017. ápr. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Igen, mi kerültünk kiszolgáltatott helyzetbe, de mint írtam, én akkor még nem ismertem (nem hagytam volna, hogy aláírja azt a hitelt), nem tudunk ezen változtatni. De alapvetően még így is rendben vagyunk anyagilag, csak nagy szükség van az én fizumra is. Ezért nem opció, hogy otthon maradjak.
2017. ápr. 7. 10:26
 7/42 anonim ***** válasza:
29%

Az a vezetői beosztás sajnos ezzel jár. Én megértem hogy vannak olyan hivatások ami nem engedheti meg például a bébiszitterkedést vagy az idős hozzátartozókkal való foglalkozást. Hanem sajnos ekkor jön elő az amerikai szokásra emlékeztető megoldás, hogy "felveszünk egy cselédet". Nem szépítgettem az idézőjelbe tett szavakat, sajnos egyes hivatások ezzel járnak. Ennek ellenére persze azt részesítem előnyben ha lehetőleg mindkét szülőnek otthon van a munkahelye és a nap 24 órájában a gyerekek rendelkezésére állnak. Vagy legalább egyik szülő háztartásbeli. De ha már ilyen komoly hivatása van a szülőnek, akkor az sajnos azzal jár hogy mindent nem csinálhat a szülő. Például egy üzletember sem mondhatja le a milliárdos bevételről szóló üzletkötést azért mert otthon kell marandi a gyerekkel, hanem felvesz egy bébiszittert. Tudom hogy nem szimpatikus megoldás de egyes hivatások ezzel járnak. Ahogy írtam, azt tartom az igazinak ha egyik szülő sem a munkájának él hanem otthon van a megélhetési forrásuk. De mindenki nem dolgozhat otthon.

Amikor végeztem az egyetemen, egy ideig pihenésből munkanélküliként otthon voltam az idős szüleimmel és én csináltam meg nekik mindent. De mikor kutató-fejlesztő állásom lett, sajnos az egész embert követelt és akkor gondozónőt vettem fel nekik, én meg akár 1-2 hétig csak telefonon hívtam fel őket hogy rendben van-e minden. Úgy is szokták mifelénk mondani hogy nem lehet valaki nőgyógyász és kazánkovács egyben. Vagy "iszik vagy vezet", illetve család vagy munkahely. A kettőt együtt csinálva egyik sem lesz jól csinálva. Bizonyára te is így tapasztaltad.

2017. ápr. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
63%

Nehez helyzet, a ferfiak egyebkent ilyenek, inkabb a munkahelyen mint otthon a beteg gyerekkel.

Probalj megbizhato babysittert keresni. Ezt nektek kell megoldani.

2017. ápr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
93%

"Lakáshitelünk van, és egy elég magas hitel, amit a férjem a szüleinek vett fel"

"Csak én meg nem akarok túl sokat kérni a nagyszülőktől."


Miért is nem, ha ti fizetitek helyettük a hitelt??? Ez lenne a minimum, ha már nem dolgozik, és ráérne. AZ nem opció, hogy te viszed el hozzá a gyereket?


Nálunk volt olyan, hogy 120 km-re lakó anyóshoz elvittük a gyereket, 1 hetet lent volt, aztán hoztuk haza. Már többször volt nála, így nem akkor maradt ott először. Nem ágyat nyomó lázas beteg volt, de közösségbe nem mehetett. ÍGy mi is dolgozhattunk, meg a gyerek is jól érezte magát (meg anyós is unokázhatott).


Vagy keressetek egy állandó bébiszittert, aki ilyen esetben a rendelkezésetekre áll.

2017. ápr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
61%
Én úgy vagyok vele, hogy aki kevesebbet keres, az marad otthon a beteg gyerekkel. Aki a ti esetetekben a férjed.
2017. ápr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!