Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudnátok hasonló stílusú...

Tudnátok hasonló stílusú neveket írni?

Figyelt kérdés

Régiesebb (régebben is használt), nem gyakori, de mégis mindenki által ismert nevek. Eddig amik tetszenek:


női: Johanna, Heléna, Georgina, Veronika, Bernadett, Lívia, Lídia, Elvíra


Férfi nevekkel nagyonn bajban vagyok. Nem ragaszkodom itt ahhoz, hogy régebben is ismert, használt legyen, mert pl. az Arnold nagyon tetszik. Felmerült még: Gellért, Attila, Etele


Másik kérdés: szerintetek ezek a nevek így 2017-ben jó választások? Ti adnátok ilyen neveket?



2017. aug. 27. 20:05
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:

Lányoknál még eszembe jutott a Gerda és a Viola, de ezek túl kislányosak.


Fiúból a Lénárd. Ez nem túl gyakori?

2017. aug. 27. 20:10
 2/40 anonim ***** válasza:
88%
A Lénárd nem gyakori. Van egy ilyen osztálytársam, de mást nem ismerek.
2017. aug. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:

Lány: Marianna, Henrietta, Sarolta, Szilvia, Júlia, Julianna, Antónia, Angelika, Csilla, Frida, Gyöngyvér, Karola, Regina, Renáta, Stefánia, Tímea


fiú: Andor, Nándor, Róbert, Gergő/Gergely, Viktor, Bertalan, Csaba, Henrik, Márton/Mátyás, Simon, Zsolt

2017. aug. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
0%

Lány: Melinda

Fiú: Ivó

És két keresztnevet adjatok neki, hogy majd tudjon választani.

2017. aug. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
Johanna és Georgina van nálunk a bölcsiben, egy-egy. Szerintem az nem sok. A játszótéren nem jött szembe több, és az általad írtak közül csak egy Attila nevű kisfiú van a játszótéren nálunk. Az én lányom Sarolta, a közelünkben nincs más, bár sok a Sára, általában azt hiszik, hogy őt is úgy hívják:( a Lénárt szerintem szép :) nem tudom a vezetéknevet, de fiúnak esetleg Kolos? Nekem nagyon tetszett volna, de lány lett:)
2017. aug. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
36%
Kislánynak Kinga,kisfiúnak Kenese
2017. aug. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

A vezetéknév Nagy, ezért szeretnék viszonylag ritkább nevet.

Biztos, hogy nem adunk két keresztnevet.


Amiket írtatok, nem rosszak, tetszik a Sarolta, fel is írtam, illetve a Róbertet is.

A Gergely is tetszik, de az szerintem gyakori. A Reginán még gondolkodom.

2017. aug. 27. 20:55
 8/40 anonim ***** válasza:

Ami még tetszik az az Evelin, Márta, Illés, Vencel, Annamária, Patrícia, Rita, Zita, Zsanett, Orsolya, Lujza, Ambrus, Iván, Donát, György, Mihály, Miksa


Igen, szerintem ezek a nevek bármelyik évben jó választásnak bizonyulnak, és igen adnám, sőt, én csak az ilyen sítusú klasszikus nevekből válogatok

2017. aug. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
61%
Meg amit még adnék az a Krisztina. 17 év alatti Krisztivel nem is találkoztam.
2017. aug. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Én viszont személyesen is ismerek Nagy Krisztinát, nem is egyet. :) De amúgy tetszene.


Eddig még nem fogott meg új név.

2017. aug. 27. 21:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!