Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogyan kezelitek az irigyse...

Ti hogyan kezelitek az irigyseget?

Figyelt kérdés
Van egy baratnom akinek a fia 2 eves mult, kb 3 honappal. Az enyem 21 honapos. Ha osszekerulnek a 2 eves folyton elvesz tole mindent es folyton megy a vita. Akarmihez hozzanyul a fiam a 2 eves azonnal rohan es veszi ki a kezebol. Ez van akkor is ha nalunk vannak. Tehat ha nem a sajat jatekairol van szo. Anyuka probalja kezelni. Nekem ez mar nagyon rosszul esik mert mindig az en fiam huzza a rovidebbet. :-( ez megy mar tobb mint fel eve. Mit tehetnek? Mar nem is szivesen jarok veluk ossze.
2017. aug. 28. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Az anyuka ne kezelni próbálja, hanem nevelje meg a fiát! Ha nem hallgat a szóra, akkor vigye haza.
2017. aug. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Semmit, majd ha több gyereked lesz rájössz, hogy működnek a gyerekek. Ha kezelik a szülők, nem tudom mit problèmázol?

A te fiadnak is ebben a világban kell èlnie, majd ő is megtanulja kezelni ezt, mint te.

2017. aug. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Ne járj össze velük!

Problem solved!

2017. aug. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Ez életkori sajátosság... Neki meg ezt meg kell tanulnia, és ez az ő anyukajanak a feladata, nem a tiéd. Nyugi! Ezért kár nem osszejarni, többet ér a társaság szerintem.

Az én nagyobbik fiam is sokszor ilyen az occsevel egyébként.

Ami eddig segitett: két tok egyforma játékot kaptak egyszerre. (Nem nagy dologot)

És próbálom magyarázni, hogy nem elvesszük, hanem elcsereljuk. Tehát adjon valamit cserébe.

2017. aug. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

3 éve szívunk ilyen helyzettel a barátnőm gyereke miatt. 10 hónap van a két lány között.

Az enyém osztozkodik, cserél, felkínál mást, de még nálunk is mindig a másik kislány "diktál". Az anyja szerint ezt oldják meg a gyerekek, persze ez az "agresszor" szülőjeként könnyű álláspont. Én próbálom oldani a feszkót, de a kislány nem partner. Eddig szomorkodott a lányom, mostanában viszont kezd beleállni a vitába. Ebből viszont mindig az lesz, hogy a másik hisztizik én meg eldobom a hajam.

Én ritkítottam a találkákat. Más gyerekekkel tökéletesen elvan a lányom. Kivárja a sorát, kér és ad.

2017. aug. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Felénk hasonlo :( csak ott az anyuka szinte mindent az ő gyerekének kérne el az enyémtol(aki sir, hisztizik), pedig a gyerekemnek tanulnia kell azt is, hogy megvédi a játékait, különben mindent elszednek tőle.ahogy pl ma sem merte a homokozoban a SAJÁT dömperjét elkérni..


Bolcsiben ugy oldják meg, hogy amig valaki jatszik valamivel, vagy pl játszon a saját játekát, mást nem hagynak hogy "elmarja" tole.lehet szépen elkerni vagy cserejatekot adni, vagy addig massal jatszani. Játszón az megy, hogy kicsit jatszhat más is vele, de vissza is kerheti kesobb a jatekát.

Ezt a gyerekem is tudja, de sajnos bnom gyereke még nem ismeri hogy illik ezt, csak azt nézi hogy a lánya szegény hisztizik. Ez nem igy működik közösségben...

Én sajnos várom hogy nagyobbak legyenek, mert igy mi sem találkozunk :(

2017. aug. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

*mármint sajnos barátnöm nem ismeri ezt(a gyereke sem), hogy pszichikai vagy akarmilyen agresszioval sem veszunk el más gyerektol semmit, csak mert az övé sir, azaz erzelmi zsarolo.


Mi is másokkal játszunk ezert :(

2017. aug. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

És azt észre sem veszi hogy pl amikor a gyerekemnek levettunk valamit mert az övének mindig az kellett amivel az enyém játszik, akkor is az ő gyerekének lett az is odaadva a végén, az en gyerekem massal jatszott, turelmesen várakozott mire vegre jatszhatott a levett dologgal, erre a gyereke megint elhisztizte tőle..amikor meg az én gyerekem nem adta oda az ő játekát, azt is elkérte anyuka..

Sajnálom de nekem is fáj ez az egész és nem megy velük

2017. aug. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én az ilyenekkel megszakítottam a kapcsolatot. De ha nem akarod,vagy nem teheted,mint én a sógornőm gyerekeivel(nem a sógor az apjuk),az is megoldás lehet,amit én csinálok. Ha elveszik az én fiam játékát,akkor elveszem tőlük. Közlöm,hogy csúnya dolog a kisebb/gyengébb játékát elvenni,és elteszem az adott játékot,vagy vissza adom a kicsinek. A sógorasszony meg néz ki a fejéből,szólni eddig nem mert. Végüles az én gyerekem van otthon,nehogymár a vendég terrorizálja.
2017. aug. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!