Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet túlélni, beletörő...

Hogyan lehet túlélni, beletörődni, hogy 1,5 éves gyerekkel elhagyott a párom?

Figyelt kérdés
Ez már több hónapja volt. A volt páromnak már új kapcsolta van és esély sincs a békülésre. A gyereket bármikor láthatja, heti 2-3 órát látja. Nem tudom feldolgozni, hogy szétmentük, főleg a gyerek miatt. Sajnálom, hogy neki nem lesz normális családja. Ha kimegyünk a játszótérre apuka, anyuka együtt játszik a gyerekekkel, nálunk ez már sosem lesz. Iszonyatosan fáj és képtelen vagyok beletörődni. Félek hogy belebetegszem. Egyébként egyikünk sem elvált csládból származik. Apuka szerint ettől nem fog sérülni a gyerek. Aki volt így, mennyi idő után tudott beletörődni a megváltoztathatatlanba?
2017. aug. 29. 10:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező, minket akkor hagyott itt, mikor hat hónapos volt a pici. Kiderült, hogy már régóta új nője volt. Azóta már három új volt neki, most is kettő van egyszerre. Sajnos még mindig nem törődtem bele, vagyis beletorodtem , mert kénytelen vagyok de elfogadni még mindig nehéz.
2017. aug. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

Első vagyok, nem akartam még elküldeni. Tehát amit tudsz, hogy nem sajnáltatod magad, meg siránkozol mert annak semmi értelme. A gyerek is látja rajtad és neki is rossz , ázveszik ők is.

A saját lábadra kell állni, és reméljük hogy idővel mindketten találunk új párt. Nekem ez ad erőt hisz látom körülöttem hogy a legtöbb embernek sikerül. És akkor a gyerekünknek is lesz normális családja, és normális apja!

2017. aug. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

köszönöm, hogy válaszoltál

Azóta mennyi idő telt el nálatok? MEg kellene nyugodnom, mert sajnos a feszültéget érzi rajtam a gyerekem, mert nem tudok olyan nyugodt lenni vele. Őt sajnálom, hogy így elrontottuk az életét.

Nekem a környezetemben igazából nincs is elvált szülő, én vagyok az egyedüli. CSak boldog házasságokat látok.

2017. aug. 29. 10:55
 4/18 anonim ***** válasza:

Nekünk azóta már másfél év telt el, most két éves a kicsi.

Pont ugyan azokat érzem mint te, de én tényleg reménykedek hogy lesz még jobb. Igaz én külföldön élek, itt elég sok egyedülálló anyukát találtam, nem tudom lehet otthon is van valamilyen csoport, vagy fórum, ahol találhatsz sorstársakat. Ez nekem sokat segít, lelkiekben, és sokszor hasznos tanácsokkal.


Én is nagyon sokszor vagyok szomorú, és ideges és sajnos ezt látja rajtam a gyerek, és annyira meglátszik ám rajta. Úgyhogy mindenképpen uralkodni kell magadon, hogy ne a gyerek igya meg a levét.

Egyébként annyiból jó, hogy még kicsik, hidd el egy válás sokkal rosszabb idősebb gyereknél. és manapság már minden második házasság válással végződik, csak ilyenkor ritka amikor ilyen kicsik a gyerekek.

2017. aug. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Minél előbb túlteszed magad az egészen, és elfogadod, amin nem tudsz változtatni, annál hamarabb lesz esélyed arra, hogy találj egy rendes pasit, akivel teljes családban tudod felnevelni a gyereket. Ehhez viszont először magadat kell lelkileg rendbehozni. Vannak erre mindenféle technikák, nekem szakítás után a teljes környezetváltozás jött be, úgy tudtam lezárni véglegesen egy korszakot, ha mindenben újat kezdtem. Egy utazás, vagy legalább messzebb lakó barátnál, rokonnál egy pár napos látogatás, mindennek az elpakolása vagy kiszórása, ami a közös életre emlékeztet (én máglyát raktam és elégettem minden közös cuccot, ágyneműtől a rozzantabb bútorokig), lakhelyváltoztatás akár másik városba, ha megoldható, esetleg munkahelyváltás, a külsőd átfazonírozása új frizurával, új stílussal. Nem kell mindent megcsinálni ezekből, egy vagy kettő is segíthet, hogy átállítsd magad az új korszakra az életedben, és ezt ne kudarcnak, hanem lehetőségnek tekintsd.:-) Másfél éves kisgyerek még rugalmas, hamar megszokja az új helyzeteket.
2017. aug. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%

Habár én nem voltam ilyen helyzetben, szerintem segíthetek picit másik oldalról nézni a dolgokat.

Egyértelmű hogy nem a megfelelő férfinak szültél gyereket. Ez hiba volt valóban, de hatalmas előny hogy már nem vagytok együtt, ugyanis van lehetőséged arra, hogy új párt és jó apát válassz a kicsinek. Ha most körültekintőbb leszel, akkor csodálatos életetek lehet. :)

Az én szüleim nem váltak el, mai napig csalják egymást, ordibálnak egymással és az egész gyerekkoromat megkeserítették. Nem lehettem gyerek szinte semeddig miattuk. Anyámnak el kellett volna válnia és egy szerető apát keresni az igazi helyett.

Illetve látok másokat is, akik örökké csapdába estek egy rossz házasságban gyerekkel, ahol az apa is kb. egy óvodás szintjén van, épp hogy pelenkázni nem kell. Stb.

Sok nő nem mer elválni mert a válás rossz vagy mert fél egyedül folytatni stb.

Nálad a legnehezebb első lépést megtette az exed. Mostmár nincs más hátra mint előre. :)

A gyereknek meg az lesz a természetes amibe belenő. De a legfontosabb hogy szeretve és támogatva legyen. Akkor bármivel meg tud majd birkózni.

2017. aug. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

úgy lehet beletörődni ahogy engem megcsalt aljas módon a bnőmnek nevezett ribivel a férjem a 10 hónapos kisfiam és 3 éves lányom mellett... és ez 2013 ban volt. Bele lehet törődni a gyerek miatt muszáj. mai napig nem hevertem ki hogy ezt tette, de már nem érdekel boldog kapcsolatban élek, ettől függetlenül egy olyan emberrel aki elfogadott engem és a gyerekeimet és nagyszerű apapótló.. sajnos nálunk az apa nem is nagyon foglalkozik a gyerekeivel azóta már a ribinek csinált egy gyereket..

kitartás !!!

2017. aug. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

köszi a támogató válaszokat!

4es: nektek is volt gyereketek? hány éves volt akkor?

5ös: az sem jó tényleg, ha állandó feszült helyzet van. Neked van testvéred?

6os: hát apukának itt is lesz gyereke. A gyerekeid ismerik a féltestvérüket? a mostoha anyuka hogyan bánik a te gyerekeiddel? hogyan sikerült párt találnod magadnak?

Valahogy túl kell lendülnöm, de most még nem látom a kiutat. Ha nem akarom, akkor is eszembe jut, hogy ők most boldogan babáznak, miközben én meg szenvedek.

2017. aug. 29. 13:40
 9/18 A kérdező kommentje:

rosszul számoztam, elnézést!

nem 4es akart lenni, hanem 5,6,7es válaszoló

köszi

2017. aug. 29. 13:54
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
De miért szültök ilyen ótvar nagy tahóknak gyereket?
2017. aug. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!