Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben választanátok...

Ilyen helyzetben választanátok másik nevet?

Figyelt kérdés

Kisbabát várunk a párommal, úgy néz ki kislány, de nem tudta még biztosra mondani az orvos. A párommal a Lilla nevet választottuk.

Pár napja kiderült, hogy a férjem unokatestvére és a párja is ezt a nevet választották lányuknak. Ők nem tudják, és eddig mi sem tudtuk, hogy ugyanabban a névben gondolkodunk, semmi szándékosság nincs a dologban.

Ti maradnátok a kigondolt névnél, vagy keresnétek egy másikat? Az unokatestvér szeptember közepére várja a babát, mi január végére. Nem szeretnénk ebből konfliktust, jóban vagyunk.


2017. szept. 1. 16:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
Igen.
2017. szept. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%

Nem.


Nem tragédia, ha egy családban kétszer is van az a név.

Ráadásul nem is a sógorodék, hanem a férjed unokatesója.

2017. szept. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
5%
Legyen Lili, vagy Liliána és becézzétek mindkettőt Lila-nak :)
2017. szept. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%

Persze lehet mondani, hogy "igen, maradna, válasszon ő másikat,stb". De ha értelmes felnőttként gondolkozol akkor rájössz, hogy az egész családnak és leginkább a lányodnak lesz a legjobb, ha másikat választotok.

Bár az is lehet hogy ők is a névcserén gondolkodnak, nem? Lehet, hogy ebben is egyformán gondolkodtok, és lehet jobb lenne ha egyik baba sem lenne Lilla :)


Mivel viszont a másik baba fog megszületni, ezért simán lehet, hogy az a Lilla nevet kapja. Ezen ne rugózzatok, annyi név van hogy az elképesztő. És kinek hiányzik az, hogy legyen Lilla meg Lilla 2 a családban. Én nem ítléném erre a gyerekemet. Legyél értelmesebb ennél, van még időtök.

2017. szept. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%

Ha van más név is ami tetszik én választanék mást ha gyakran találkozunk.


HA csak ez tetszik vagy ha nagyon ritka a találkozás, akkor nem variálnék.

2017. szept. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%
Én választanék másikat, vagy inkább egy másik nevet adnék első névként a Lillához.
2017. szept. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Eddig nem igazán jött szóba másik lánynév, de én is afelé hajlok, hogy keresünk mást. Ötleteket esetleg tudnátok mondani?

Unokatestvérék valószínűleg még nem tudják, hogy nekünk is a Lilla tetszik.

2017. szept. 1. 17:07
 8/21 anonim ***** válasza:
86%
Ha gyakran találkoztok, akkor lehet hoyg jobb lenne egy másik név, de ha ritkán, akkor a helyetekben én nem változtatnék. Például az unokatestvéremet is úgy hívják, mint engem, de nem vesztek ezen össze a szüleink.
2017. szept. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%
Mi a baj azzal ha egyforma a nevük? Nem egy háztartásban fognak élni. Ez egy nagyon szép név, én nem választanék másikat! Ki tudja lehet az unokatesó meggondolja magát😉 Nekünk pl ha fiúnk lesz az unokatesóm nevét kapja majd. Az unokatesóm kisfiát is így hívják. ( nem tartjuk a kapcsolatot) Ez a név tetszik és kész! 😄
2017. szept. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
51%
Lilla helyett esetleg Liza, Lívia,Lília, Lujza? Nekem is nagyon tetszik a Lilla, de én keresnék mást.
2017. szept. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!