Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is csodálkozik azon, hogy...

Más is csodálkozik azon, hogy habár a gyereke nagyobb, mégis mennyi munkával jár még mindig a nevelése?

Figyelt kérdés

Magam elött elkepzeltem egy 10 eves gyereket ezelött 15 evvel az mar nagynak tunt .

Ehhez kepest a lanyom nemrég töltötte a tizet de meg mindig rengeteget igényel belölem, mintha sose lenne vége ennek az anyanyúzásnak , pont mint 2 éves korában.

Amikor itthon van a suliból , nagyon egyutt vagyunk , nagyon sokat igenyel belölem , kimerit pont mint pici korában . Meg mindig vinni hozni kell mindenhova, fel a sötetben , ki kell tenni az etelt , le kell fektetni, felkölteni, tenni , venni , vinni , épphogy pelenkát nem kell cserélni, de nem tudok töle nyugton tevet nezni, vagy ellenni, folyton kerdesei vannak , folyton megker valamire , nagyon helyhezköt, fel itthon egyedul , semmivel nem könnyebb a helyzet mint mikor pár éves volt .

Tehat nehez megmagyarazni , most nem arról van szó h pakol vagy nem maga utan , hanem h meg mindig nagyon igenybevesz, peldaul az ejjel megebredt 2 kor es rögtön megebresztett h ehes , h szomjas , h hozzak neki ezt azt , fel a sötetben kapcsoljak villanyt stb, es azon kapom magam h egesz nap körulötte surgök forgok mikor itthon van.

Nem tudom , mas is eli ezt meg es hany eves koraban lesz önallobb h ejjel ne költögessen stb ?



2017. szept. 2. 13:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
31%
Add állami gondozásba és akkor tudsz majd nyugodtan tévézni.
2017. szept. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
72%
Valamit nagyon elrontottál a nevelésében.
2017. szept. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
70%
Az egesz neveles kerdese az enyem elfoglalja magat , baratnozik, kifestozik, ragasztgat ,vam matrica albuma , tvzik kint jatszik.. van testvere vele is bandázik
2017. szept. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
78%
Agyon is csapnám a 10 éves fiam , ha hajnal 2-kor ébresztene, hogy szomjas. Teljesen önálló, de erre is neveltem. Ő is bepróbálkozott, de kitudja szolgálni magát. Tudja, hol a víz, hol a hűtő és az evőeszköz. Nagyfiú, örül, ha nagynak is nézem, rábízok komoly dolgokat, egyedül hagyhatom, örül neki, mert megbízok benne. Neki már azért van kis külön élete, barátai, érdeklődési köre, sport amire jár, annyi a dolgom , hogy viszem, hozom.
2017. szept. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
60%
Agyon nem csapnám mint az utolsó , hanem megnevelném.akarmilyen nehez
2017. szept. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
55%
Jajjdebegyöpösödött is itt valaki. Elég gáz, ha mindent szó szerint értesz.
2017. szept. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem csak fél, azért akarja, hogy felkelj, a víz csak ürügy.


Én még 18 évesen is volt, hogy nem mertem wcre menni egyedül egy horrorfilm után.



Sőt, most felnőttként is sokszor félek egyedül éjszaka, ha furcsa zajt hallok, pedig már én vagyok az anyuka. Persze már nem a szörnyektől, illetve nem mindig, hanem a betörőktől. Már nincs kit felkeltenem, de ha tehetném, felkelteném simán azt, aki le tudja csapni a betörőt.

2017. szept. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
76%

Ki fogja nőni, én is kb ekkora voltam (sőt picit öregebb is), amikor elkezdtem félni, vendégágyon aludtam a szüleim szobájába hónapokig, pedig volt külön szobám.

Kitartás, már biztosan túl vagy a felén :)

2017. szept. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
60%
El kell kezdened önállóságra nevelni. Már sokkal korábban kellett volna, egész pici korától kezdve, sajnos nagyon lemaradtál :(
2017. szept. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
87%

Habár az enyém még csak 8 éves, de már önálló kisember. Nem kel fel az éjszaka közepén, de ha igen, az ágya mellett van a víz, a szobában kis jelzőfény, kimegy egyedül éjszka wcre ha pisini kell. Kb. ennyi történik.

Együtt étkezünk, álatlában az egész család így nem csinálok neki külön semmit ételt, max. egy pudingot vagy gyümölcsöt kap, ha ezen kívül kíván valamit. De ezeket magának intézni, megmossa, megpucolja a gyümölcsöt, megeszi. Vagy kiveszi a pudingot, a kanalat, szintén megeszi egyedül nem kellek hozzá. Ha szomjas tölt innivalot, megissza.

A tvről nem tudok nyilatkozni, mert álatlában nem nézzük, max. a gyerekek gyerekcsatornát.

Hozni vinni kell őket, még nem önjáróak, de szépen elvannak magukban, pl szombat, vasárnap ebéd után 1-2 óráig, míg mi szusszanunk.

Szerintem is elrontottál valamit, nagyobb önállóságra kéne nevelni.

2017. szept. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!