Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Ti környezetetekben van...

A Ti környezetetekben van ilyen ügyes anyuka?

Figyelt kérdés

Aki nagyrészt egyedül (kevés nagyszülői segítséggel, férj sokat dolgozik) vezet nagy háztartást (120 négyzetméteres kertes ház), főz, bevásárol, takarít, plusz két gyerek.

Szép az otthona, rendezettek a gyerekek, az anyuka is ad magára, kiegyensúlyozott, boldog anyuka. Van hobbija, sportol. Nemcsak anyuka, hanem jó társ (törődik a férjével), ügyes háztartásbeli, csinos nő és időnként szervez a családnak kirándulást, kikapcsolódást, élményt.

Nekem 2 hónapos és egy 3 éves ovisom van, ilyen szeretnék lenni, de nem igazán van a környezetemben "példakép". Mivel én ebbe nem jöttem még bele teljesen, ezért nem tudom, hogy én állítottam-e magam elé túl nagy célt, vagy simán megugorható.

Nem mindent hibátlanul, koszmentesen és problémamentesen képzelek el. De a fentieket jó lenne azért szépen, szinte teljességgel megvalósítani. Főleg, hogy ha visszamegyek dolgozni, még nehezebb lesz.

Szóval van ilyen anyuka a környezetetekben, vagy azért valami miatt sosem teljes a dolog (kaját hozat, bejárónő, vagy bébiszitter, vagy no sport, nem ad magára stb.)?


Véleményeket is várok :)


2017. szept. 4. 12:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

A véleményem az, hogy két dolgozó felnőtt ember mellett nem úgy van az, hogy a nő "példakép" lenne azért, mert anya, takarítónő, háztartásbeli, programszervező és takarítónő. Ennek neve: cseléd.


Nálunk 4 gyerek, nagy kert, ház, két dolgozó szülő van. A házimunkát megosztjuk felesben, a gyerekek értelemszerűen mindkettőnk nevelése, ideje, logisztikája, stb. A családi programokat együtt szervezzük, mert mindkettőnk felelőssége, családja.

Takarítónőnk van, főzni együtt szoktunk, hétvégente vendéglőben eszünk.


Szívből sajnálom azokat a nőket, akiket ingyencselédnek tartanak, azokat a férfiakat nem tartom férfinak, akik nem 50%-osan vesznek részt a saját családjuk és gyerekeik életében, és szakad a szívem az közegben felnövekvő gyerekekért is.

2017. szept. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
1-es vagyok: természetesen a család minden tagja sportol.
2017. szept. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

Èn ilyen vagyok talán.

DE én annyit és akkor dolgozom amikor én akarok(saját cégem van és azt vállalok el amit tudok...), így ha betegek vagyunk mint most(én is és a gyerekek is) akkor akár hetekig nem dolgozom.

Koszemtes de sokszor rendetlen a ház, de ez engem és a férjemet nem zavarja kb heti 2x csinálok teljes takarítást. Néha délelött elmegyek barátnökkel kávézni, délután meg mindenféle programokra viszem a gyerekeket(tánc, falmászás, lovaglás).

Azt is hozzá kell tenni, hogy nem kisbaba, hanem ovodás-iskolás koruak a gyerekek vagy is azért akad idöm.

A férjem max hétvégén ketészkedik, vagy néha porszívozik, de házimunkát nem kell végeznie. Volt egy idöszak amikor iszonyat sok munkám volt, és semmit nem modntam vissza, akkor a férjem felajánlotta, hogy legyen takarítonünk, de azóta kevesebb a munkám...


SOkat számít a pénz is. Mi kiegyensulyozott anyagiakkal rendelkezünk, így nem nyom a pénztelenség minket. A másik, hogy a családjaink iszonyat messze laknak, így ritkán van nagy családi program, inkább csak nagy ünneppekkor látjuk öket.

2017. szept. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Hát, én többségében megfelelek a feltételeknek, bár nekem csak egy gyerekem van (lassan 3 éves), de dolgozom mellette havi 20 órában otthonról.


Az ételt ugyan nem rendeljük, de heti egy nap máshol eszünk, mert az a nap csak a kisfiamé, olyankor csavargunk reggeltől délutáni alvásig. Plusz ami még szabadidőm van, hogy heti egyszer két órára elviszi nővérem, de másnap meg én hozom el az ő kislányát.


Vacsora viszont mindig hideg, főtt ételt két naponta főzök, de akkor nagy adagot.


Koszmentesek nem vagyunk, lehetetlenség, de napi fél-egy órát töltök takarítással, illetve hétvégén egy délelőttöt.


Sportolni hetente háromszor szoktam fél órát, szerencsére van otthon egy kisebb konditermünk így nem kell kimozdulni, kozmetikushoz, körmöshöz havonta, fodrászhoz kéthavonta járok, szolizni heti kétszer 10 percet szoktam, de ez is van itthon, így nem sok időt vesz igénybe.


Nincs se bejárónő, se bébiszitter, ami van az ugye heti két órára a nővérem, heti kb egy fürdetés és fektetés a férjem, napi két óra délutáni alvás, meg havi egy délután, este és másnap délelőtt a nagyszülők, de ilyenkor a férjemmel vagyunk kettesben, szigorúan munkamentes övezet:-D


Probléma az van dögivel, van hogy hajnali háromig dolgozom, mert a projektnek kész kell lennie határidőre és máskor nem tudok haladni vele. Persze hétkor már kelni kell, mert ébredezik a kicsi.


Viszont a főzésből nem csinálok nagy gondot, könnyen elkészíthető, laktató ételeket készítek, és nem vágok eret magamon ha hetente egyszer mirelit szilvásgombóc, halrudacska zacskós krumplival vagy pulykanuggets kerül az asztalra, esetleg rendelünk egy pizzát.


Szerintem olyan anyuka nem létezik akinek egyszerre otthon van két-három gyereke, a lakás ragyog, minden nap főtt étellel várja a férjét, a kert rendezett, a gyerekek maximálisan ellátva ő pedig olyan mintha a címlapról jött volna, vagy ha mégis, akkor szerintem idegileg eléggé kilehet.


Régebben én is maximalista voltam, de megtanultam fontossági sorrendet felállítani, enélkül már megbolondultam volna.

1. a gyerek és a férjem, 2. a munka, 3. a családom többi tagja, 4. a barátok, 5. pedig a házimunka. Ha nincs elég időm, akkor ebből a listából vonok el plusz időt, természetesen a legalacsonyabban álló tevékenységtől.

2017. szept. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
23%

Ez nem ügyesség kérdése. Kell egy rendszer. Kell reggeli, esti, heti rutin. És a lényeg, hogy minden nap csináld. Nálam úgy néz ki, hogy:

- reggel beágyazás, kávé, zuhany, reggeli, mosogatás, mosás, teregetés, hajtogatás, ebédfőzés, rendrakás

- torna nekem is, babónak is, aztán séta

- kitakarítok egy szobát (hétfőn fürdő, kedd babaszoba, szerda konyha, csüt udvar, péntek kútház, vendégház, szombat kert, vasárnap háló, ekkor húzok új ágyat, tervezek menüt, írok bevásárló listát)

- este mosogatás, rendrakás, seprés kint, bent, felmosás, fürdés gyerkőcnek, Nekem/Páromnak

Tényleg az a trükk, hogy minden nap csináld, akkor is, ha lusta vagy, mert egy nagyobb takarítást sokkal nehezebb baba mellett csinálni, mint fenntartani a rendet. Én még este szoktam egy turbó törlést csinálni, mikor lemosom a sminkem. Nedves popsitörlővel és beállítok egy időzítőt öt percre és mint egy szélvész, elkezdek pakolni. 120 m2-es nekünk is a házunk és lassan kezdem az őszi munkákat.


Gyermekem 4 hónapos. Tornázunk, masszírozom, éneklek Neki, mondókázunk, sok népdalt ismerek. Fejlesztő foglalkozások, kukucska. Van egy kutyim is, Vele is foglalkozni kell.


Nagyon keveset alszom, mert esténként éjfélig ülünk a verandán és beszélgetünk párommal, nézzük a csillagokat. De nem bánom, mert a kapcsolatunkat is ápolni kell. :) Néha őt is megmasszírozom esténként.


Jut idő pihenésre is, filmnézésre, olvasásra, bár inkább olyankor blogolok, tanulok.


Adok is magamra. Minden nap sminkelek, tornázok stb.. a vasárnap a szépségnapom, olyankor epilálok, arcmaszkozok mikor mit. Most épp egy élesztős-barackos arcmaszkot fogok kipróbálni.


Ez nem igazán ügyesség kérdése. Szerintem a szervezésé.

Ajánlok blogokat: Otthonka, Tündérkert, Pillecukor, FlyLady (Via blogja) és az enyémet (janina.cafeblog.hu- pár nap múlva jelenik meg az első cikkem.)

2017. szept. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Első az én férjem maximálisan kiveszi a részét a dolgokból, reggeltől estig robotol, hogy a hiteleinket rendezzük, ez még így lesz egy pár évig. Igazán megérdemli a tiszta, rendes otthont, a finom meleg ételt, bevásárlást, mindent. Attól, hogy ismered a helyzetet még nem kell lecselédezned.. sőt igazi társnak tartom magamat és páromat is, mert tudjuk, hogyan kell osztoznunk a nehézségekben..


Nehéz a kérdésemre választ adni, bocsánat, hogy ezt mondom, de egy gyerek, nem egyenlő kettővel. Kisgyerek, éjjel többször kelő baba nem egyenlő a magát ellátni tudó nagyobbal.


Amit nem tudok, hogy hasonló nehézségi helyzetben ezek a dolgok úgy nagyjából megvalósíthatóak-e. Vagy még kicsit várjak és legyek türelemmel.

2017. szept. 4. 13:12
 7/15 anonim ***** válasza:
40%
Első válaszolónak. Párom is sokat segít, ki van téve a reggeli rutin, sokszor ráles, mi a köv projekt és segít :)
2017. szept. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

ja és bónuszban, ha a kicsi 3 éves lesz, szeretnénk újra terhes lenni és újabb babát, tehát a helyzet nehezedni fog :)

tehát hasonló körülmények között van anyuka ismerősötök?

2017. szept. 4. 13:14
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, 1-es vagyok.

Nem írtam azt, hogy te vagy a cseléd, leírtam a cseléd-életmódot, és azt, hogy mi, 4 gyerekkel hogyan csináljuk, akik mind 10 év alattiak.


A férjed heti 7 nap dolgozik reggeltől estig, így nem tud a családi életben részt venni, mint írod, a hitelek miatt, de te gyereket akarsz megint. Azon nem gondolkodtál még el, hogy 1-3 évet érdemes lenne dolgoznod, hogy tehermentesítsd a férjed, aki így több időt tölthetne a családjával, a gyerekeivel, az életetekkel, s amikor már nem kell a végkimerülésig, a család kárára dolgoznia a hitelek miatt, akkor szülnél megint?

2017. szept. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%

Mondjuk utolsónak igaza van.

Amúgy nem tudom, írtam-e, de 4 hós a picim, két órát alszok, kelek kettőkor utána ötkor..férjem akkor kel, ha itthon van, de emiatt nem veszekszem vele.

Mesélnél még a napotokról?

2017. szept. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!