Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyvaros kontra kisvaros 1-2...

Nagyvaros kontra kisvaros 1-2 kicsi gyerekkel?

Figyelt kérdés

Ti melyiket valasztanatok az alabbi ket opcio kozul, es miert?


1. Nagyvarosban (nem Budapest) tarsashazi lakas a belvarosban, viszonylag csondes helyen, de megsem olyan csondes, mint kisvarosban. Nagyszulok par percre (jo a viszony). Baratok kozel. Panel- es tarsashazi lakasok alkotjak a kornyezetet, de van jo jatszoter setatavon belul, munkalehetoseg. Nem a szivem vagya, nem szeretem a nagyvarost, de gyerekkel at kell gondolnom, hogy esetleg ez a verzio jobb lehet-e.


2. Velencei tonal (vagy esetleg Balatonnal), nagyszulo lenne ebben az esetben is kozel (szinten joban vagyunk) fel-1 orara. Kisvarosi/kertes hazas kornyezet, nyugalom, iskola/ovoda ha jol tudom, van, megha a valasztek nem is nagy, munkalehetoseg autoval fel-1 oranyira lenne. Ez a szivunk vagya, de kicsit tartunk tole, hogy a legtobb dolog messze lenne.


1-2 kisgyerekkel terveznenk, a gyerekek altalanos iskolas koraig az utobbit, utana bekoltoznenk nagyobb varosba, ha az ugy jobb lenne.


Ti melyiket valasztanatok?


2017. szept. 5. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
én az elsőt, a gyerek érdekei miatt.
2017. szept. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Természetesen az első lehetőséget. Sokra mész a nyugodt környezeteddel meg a kerteddel, ha fejenként naponta 2 órát autózol a munkába, ami azt jelenti, hogy alsóhangon 10 órát vagy távol (!). A kertedet nem is látod az év nagy részében.


Iskola olyan, amilyen: és ha nem jó, nem válik be, stb? Mi van, ha valamelyik gyerek fejlesztésre szorul?



A második esetben minden és mindenki közel, ami és aki fontos, és nem kell utazni a melóba, hanem lehet élni stb.


Az ember mindig az életviteléhez választ lakó helyet, így nektek az első való. Aztán majd idővel lehet nyaralót venni vagy nyugdíjasként/felnőtt gyerekekkel kiköltözni messzire.


A legrosszabb választás a másodikat választani, a későbbi költözés reményében. Az alábbiak miatt:

1, sokkal kevesebbet fog érni, mint amennyiért vehette majd

2, ki tudja, hogy el tudjátok-e adni és mennyi idő alatt?

3, A két kisgyerekkel te ülsz a falusi házban, apa meg hülyére melózza magát, és minden nap legalább 10 órát van távol. Sem titeket nem lát, sem a kertet nem élvezi. A gyerekek nincsenek eleget az apjukkal.

2017. szept. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyértelműen az elsőt választanám.
2017. szept. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én többet lakom az 1. variációnak megfelelő panelban mint az arborétumhoz hasonlító szülői házban. Például a kényelem miatt. Vagy mert boltok sokaságából lehet válogatni. Persze valójában a szabad természettel körülvett szülői házban érzem jobban magam, de ahogy előttem írták, az ember az életmódhoz választ lakhelyet. A természetes környezetről Bütyök is megmondja a tutit:

https://www.youtube.com/watch?v=IgIJuAGju3I

2017. szept. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem falu lenne, hanem kisebb varos (pl. Gardony, Siofok).
2017. szept. 5. 17:11
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Én a másodikat választanám, HA te tudnál találni 6 órás munkát. Különben 2 óra utazás naponta gyerek mellett rengeteg. Össze sem hasonlítható, ha bármikor ki tudod engedni a gyereket a kertbe, mint minden nap akár kétszer felcihelődni, és elcaplatni a játszótérre, ha a gyerek a lakásban már nem bír magával.
2017. szept. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Gardonybol 25-25 perc lenne naponta ferjemnek az ingazas, illetve nekem otthonrol vegezheto munkam van, igy nekem nem kellene bejarni.
2017. szept. 5. 17:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Csakis Balaton. De mi itt is lakunk, elfogult vagyok. Kisgyerekes családnak tökéletes!
2017. szept. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a kisvárosból ingázással apa szívna a legtöbbet, főleg nyáron a Balaton felé a dugóban vagy járhat vonattal, de akkor ahhoz kell alkalmazkodni és az is sokszor késik. A menetidőbe, költségekbe meg bele kell számolni a parkolóhely-keresést, városi közlekedést is. Más szempontokból - amennyiben a kiszemelt kisvárosnak van az ott lakók szerint is jó orvosi ellátása, boltjai, bölcsije, ovija, sulija - szerintem sokkal élhetőbb, egészségesebb.

De ha szerinted "a legtöbb dolog messze van" és apa is, akkor nagyon nehéz lesz, hogy egyszerre mozogjatok akár csak egy bevásárlás vagy különóra kedvéért. Mire a gyerekek gimisek lesznek, viszont már rég külön és talpraesettebben fognak közlekedni.

2017. szept. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!