Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák kevés segitséggel, Ti...

Anyukák kevés segitséggel, Ti hogyan és mikor kapcsolódtok ki kicsi gyerek mellett?

Figyelt kérdés
Kicsi gyerek mellett, aki még nem jár bölcsibe/oviba.
2017. júl. 19. 00:25
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Keves segitseg alatt mit ertesz? Nekem csak a ferjem van segitsegnek illetve nagymamamektol (nem annyira idosek) kapunk egy napot a pici szuletese ota. 9 hetes. Ez eddig abbol allt, hogy egyszer elmentunk ebedelni illetve egy utcabalon voltunk. 6-an lesz szulinapja baratnomnek, ha nagyimek itthon lesznek, megunnepeljuk, de amugy nekem nem hianyzik a bulizas. Sokkal jobban szeretem, ha ferjemmel egy-ket oras programjaink vannak, ezalatt feltoltodunk, beszelgetunk.
2017. júl. 19. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

Én mindig feltöltődőm ha van felnőtt jo társaságom is. Pl rokonokhoz átnézünk, a szomszédsrác is sokat jön babakocsizni.

Vannak fárasztó ismerősök is, őket hanyagolom (pl affektálo barátnő, vagy kisgyerekes anya irígy önző kisgyerekkel)

2017. júl. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

A lepontozok abszolut nem erdekelnek :)

Meg kell talalni a finom egyensulyt van olyan anyuka ismerosom aki 2.5 eves fia mellol rendszeresen eljar kikapcsolodni. Egyebkent mi nem tetszett nektek? Hogy elaltattam a lanyomat es azelott hazaertunk, hogy felkelt vagy az, hogy elmentunk megebedelni es jottunk haza? Annyira gazak vagytok, de nem ! En vagyok rengeteget a gyerekemmel, simogatom, olelgetem, tornazunk egyutt, de nem fogunk lemondani arrol sem, hogy kettesben is legyunk! Vagy az nem tetszett, hogy nagymamek vigyaztak ra? Uram bocsa, a feneke ki volt nyalva :)

Annyira sok irigy ember van!!

Jarjatok el ti is baba mellol es akkor nem fogjatok lepontozni a masikat!

Istenem..havi egy napot sajnalnak tolunk az emberek.. de leszarom.. a kislanyom kiegyensulyozott, nyugodt mert a szulei is azok..es ma vegig aludta az ejszakat ;)

Na, hello!

2017. júl. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó, gondolom azért pontoztak le, mert nem ezt értik kevés segítség alatt, hiszen neked akkor van segítséged.

Kérdező, apuka van? Mi általában, ha el szeretnénk menni valahova, váltva szoktunk. Pl nemrég moziban egy másik kisgyerekes párral mentünk, egyszer csak anyukák, egyszer csak apukák. De ahogy nagyobb lesz a gyerek, egyre könnyebb vele, majd meglátod. (Miénk októberben lesz 2 éves, már egész könnyű bármit megoldani.)

2017. júl. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

De akkor mi az, hogy kevés segítség?

Gondolom, csak apuka!

Én, ha csak a párom lenne, a babysittert tudnám javasolni, mint fizetett segítséget referenciával stb..

2017. júl. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a másodiknál végleg elengedtem, hogy Hamupipőke legyek, így nem főztem minden nap, mosni, takarítani ugyan igen, de vasalni pl. este, meg hétvégén elég volt. Így alvásidőben olvastam, neteztem, stb.
2017. júl. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Hát a kevés segítség biztos nem egy teljes napot jelent hetente. :)
2017. júl. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

1 és 2 éves gyerekeket nevelek egyedül nagyszülők nélkül. Ez pl kevés segítség. Ahol van apuka, aki hétvégente otthon van és hétköznap esténként normál időben hazaér az már szerintem bőven nem a kevés segítség kategória. Ahol még heti egy nap nagyszülő is besegít, az már inkább a rengeteg segítség kategória, mondom ezt irigykedés nélkül.

Kérdésre válaszolva, én heti kétszer eljárok egyet futni, ilyenkor bébiszitter vigyáz a gyerekekre illetve sokat jövünk-megyünk társaságba.

2017. júl. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk nekem van segítségem, de az így keletkezett "szabadidőmet" használom munkára, úgyhogy talán releváns lehet a válaszom. Esténként a lányom normál esetben 8-9 között megy aludni. Ezután nekem van 2-3 órám magamra, magunkra a férjemmel. Együtt filmezünk, beszélgetünk, lazulunk, de heti 2x dolgozik éjjel, ilyenkor én egyedül lazítok, a saját dolgaimmal foglalkozok. Sorozatot nézek, a hobbimmal foglalatoskodom, vagy csak netezek, akármi. Így pihizek meg töltődök fel kicsit.
2017. júl. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, részemről ment a zöld kéz, nem igazán értem mot lehet ezen lepontozni.


A kevés segítség alatt azt értem, hogy az alvás időn kivül nimcs más szabadidő, vagy olyan programra lehetöség, ami nincs idöhöz kötve.

Nálunk pl apa sokáig dolgozik, általában csak heti 1 napja szabad, ekkor, ha tudunk elmegyünk együtt valahova hárman. De ritkán van olyan, hogy csak kettesben megyünk. Sógornőm vigyázna rá, ha megkérjük, de hetente azért nem merném, még párom se, öedig jóban vagyunk, de ő is elég elfoglalt. Más nincs, akire rá is bíznám pláne hosszabb ideig.

2017. júl. 21. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!