Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van még valaki rajtam kívül,...

Van még valaki rajtam kívül, aki szeretett volna még gyereket szülni, de egyéb okból nem lehetett? Hogyan tudtatok ebbe beletörődni?

Figyelt kérdés
Egyre erősödik bennem az érzés, hogy újra szeretnék egy babát, érezni amikor hozzám bújuk, pici kis kezével megfog. A legnagyobb kincs, hogy van már egy gyönyörű, egészséges gyerekem. Édestestvére valószínűleg nem lesz és én már kezdek abban a korban lenni, hogy lassan esélyem sem lesz újra szülni. Amikor meghallom hogy ismerősömnél jön a 2. vagy 3. baba, mindig az érzem, hogy de jó lenne ha nekem is lenne. Ki hogy élte ezt meg? Aki volt hasonlóban, kérem az válaszoljon!köszönöm
2017. szept. 5. 18:00
 1/8 anonim válasza:
82%
Hány éves vagy?
2017. szept. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerekünk van, hármat szerettünk volna, de valószínű nem bírná a méhem, úgyhogy 2 marad, ez van. Amin nem tudok változtatni azon nem problémázok, felesleges, örülök ennek a kettőnek és kész
2017. szept. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyukám volt (van) így:(

Mostanra talán beletőrődött, de nagyon sok mindent kipróbált annak érdekében, hogy legyen még egy gyereke.

Sok pénzt és időt költött rá, de neki nem jött össze.


Viszont fel a fejjel! Higgy benne, hogy sikerülni fogés akkor meglesz. Apa jelölt van, vagy az még nincs?

Ha esetleg nem jön össze, akkor vedd úgy, hogy azért, hogy minden figyelmedet arra az egy kis csenemetédre fordíthasd:)

2017. szept. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3-4et szerettünk volna, de már ez az egy is csoda. Apja meddő és már öregek is lennénk hozzá. Néha elszomorod, főleg mikor pl. a fiam közölte, hogy testvér kér szülinapjára. De örülök, hogy legalább Ő van.
2017. szept. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján inkább kapuzárasi pániknak tűnik, hogy kifutsz az időből és már végleges lesz hogy nem lesz több.

Ezt erősíti hogy nem mégegy gyerekre vágysz, hanem egy kisbabára. Szóval inkább úgy tűnik hogy maga a babázás hiányzik neked.

Szerintem koncentrálj a meglevő gyermekedre, hogy ő a lehető legegészségesebb gyerekkort kapja tőletek. Hidd el ez is elég nagy feladat és sokszor a létszám növekedése a minőség rovására megy (persze nem minden esetben).

2017. szept. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Minden vágyam volt egy kistesó a lányomnak.Nem estem teherbe,a mensim felborult.Eü kaparást csináltak,örültem,hogy biztosan hamar teherbe fogok majd esni.Sajna rákos sejteket találtak a méhemben igy 2 héten belül nagymütétet csináltak.Hatalmas sokk volt,2 napig sirtam hogy nem lehet kistesó többé.Aztán felálltam,mert az akkor 4 éves lányom még fel kell nevelni.Mindenki azt mondja örüljek hohy megusztam.Hát igen..De mai napig bánt hogy nem lesz több baba,a lányom egyke maradt.Nem tudok örülni annak ha valaki babát vár a környezetemben.
2017. szept. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Anyáék hármat akartak, de majdnem meghaltunk a szüléskor, így egyke lettem.


Férjem kettőt akart, de majdnem elvéreztem gyermekágyon, úgyhogy megmondtam neki, hogy nem szülök többé.

2017. szept. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

5.

Nem kapuzárási pánik, bár lehet annyiban az, hogy egy idő után már nem tudok majd szülni. Inkább az bánt, hogy szerettem volna még gyereket. Örültem volna ha 2-3 gyerekem van. Persze annal is örülök, hogy legalább átélhetem, hogy milyen anyának lenni, mert van egy csodálatos gyerekem. De jó lett volna ha van testvére.

Meg talán annyira rossz anya sem vagyok.

2017. szept. 7. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!