Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha megműtenek laporoszkóppal...

Ha megműtenek laporoszkóppal endometriózis miatt, mire kell számítanom, milyen étrended, életformát kell követnem? És a műtét milyen? Ti meggyógyultatok?

Figyelt kérdés

Érdekel minden információ!!


Nem újult ki újra nálatok?


22N



2017. szept. 6. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmit nem kovettem, elotte sem ettem szemetet, viszonylag egeszsegesen etkezem, mozgok.

2014 majusaban mutottek, 3 oras mutet, a legsulyosabb foku endometriozis.

2014 oktoberben terhes lettem :)

Szules utan kb. fel evvel ujra jottek a tunetek, most sokkal rosszabb.

Ez kiujul, ez ilyen. 2 het mulva van idopontom megint a dokihoz, valoszinu megint mutet kell :(

2017. szept. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos az endometriózis ma még nem gyógyítható. :( Kezelhetõ több módon a gyógyszertõl a mûtétig, de nem gyógyítható, ezért számítani kell a kiújulásra. Jobbulást neked!
2017. szept. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem tavaly volt márciusban ilyen jellegű műtétem. Nem javasoltak semmilyen étrend változtatást. Csak azt, hogy legjobb lenne, ha teherbe esnék! Amire vágytam is egyébként 😊

1 évet adtak rá, utána kaptam volna gyógyszert, mert nekem ultra durván fájt. Most májusban estem teherbe, még időbe 😊 Én úgy tudom, kigyógyulni nem lehet, de enyhíteni igen.


Sok sikert azért neked!


20+6 hkm

2017. szept. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Engem idén nyáron műtöttek endometriózissal. A műtét maga egyszerű volt, négy kicsi vágás (abból három inkább csak szúrás) lett a hasamon, öt nap múlva már ki is szedték a varratokat. Két hét után mentem dolgozni, de még egy hónapig nem szabadott megerőltető mozgást végezni.


Az orvos semmilyen életmódbeli változást nem javasolt, de egyébként is egészségesen étkezem és sokat mozgok, szóval nem lett volna min változtatni. Visanne-t írt fel, ami egy fogamzásgátlóhoz hasonló hormontabletta, az a célja, hogy leállítsa a menstruációt. Így az endometriózisos részek elhalnak, vagy nem tudom, hogy mondjam szebben, és remélhetőleg nem fog kiújulni.


Nekem szerencsém volt, mert sosem voltak erős fájdalmaim, az endometriózist is csak véletlenül vették észre egy rutinvizsgálat során. Jobbulást neked! Remélem, minden rendben fog menni, és meggyógyulsz, amennyire lehetséges.


29/N

2017. szept. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A glutént feltétlenül hagyd el!! Már írtam a tapasztalatomról (és további linkek itt): https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__8707..
2017. szept. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Napsugar11 válasza:

A gyógyszerész barátnőmnek is nagyon súlyos endometriózisa volt. Neki ezek az endometrium telepek ráadásul a köldöknél és az orrában is megjelentek, nem is beszélve a belső szervekről, aminek a következtében minden menstruáció alkalmával itt is vérzett.


Ilyenkor olyan fájdalmai voltak, hogy feküdni se, járkálni se volt jó, sőt, fekve még a lábát sem tudta térdben felhúzni.


Kipróbált "38.féle" étrendkiegészítőt, szedett gyógyszereket, de semmi nem segített neki. Viszont talált valami kapszulát, amivel fél óra alatt elmúltak a fájdalmai, és azóta teljesen negatív, nem jött neki vissza.


Sőt volt 2 csokicisztája (vérrel telt ciszta) is a petefészkein, azóta az egyik felszívódott, a másik a múltkor még megvolt, bár jóval kisebb, amikor utoljára beszéltem vele.


Úgyhogy én azt mondom, hogy nincs minden veszve, szerintem ha egyetlen embernek sikerült, másnak is van esélye. Fel a fejjel, minden rendben lesz!

2017. szept. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!