Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves édesanyák, kismamik....

Kedves édesanyák, kismamik. Meg vagytok elégedve a védőnőtökkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kérdés nem feltétlen ilyen egysíkú.


Védőnőnek szeretnék tanulni, ezért kérdezem, hogy azok, akik belelátnak (babócás anyukák), hogy vélekednek a védőnőjükről?


Kedves, aranyos? Figyelmes? Illetve (bár a kérdéshez nem kapcsolódik) szerintetek telített szakma?


Köszönöm a segítséget. :)


2017. szept. 10. 13:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%

Sok vizet nem zavar, meglennénk nélküle. Sajnos szoros orvosi kontroll alatt vagyunk, legalább havonta látja a háziorvosa is, így bármilyen felmerülő kérdéssel előbb fordulok máshoz, mint a védőnőhöz. Nincs olyan téma amiben csak ő lenne kompetens.


Másnak segíthet.


Egyébként tudtommal hiány van védőnőből, a miénk 2 körzetet visz.


Ha emellett döntesz, javaslom egészítsd ki valamivel, pl: szoptatási tanácsadó képzés vagy hordozós tanácsadó

2017. szept. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%
Mi a 3.at fogyasztjuk. Az első szuper volt. A másodikat is zargathattam ha kellett, de nem sűrűn volt rá szükség. A mostani egy idióta. Már többen tettek rá panaszt, hogy nem elérhető, raadásul az időpontra amit ő adott stáruszra nem jött el. De a legdurvább az volt, hogy közölte figyeljek oda a gyerek súlyára mert kicsit (szerinte 2 kgval) több mint kéne. Ez a 4 éves státuszon volt. Majdnem elküldtem melegebb éghajlatra. Még jó, hogy nem azt mondta kövér a gyerek. Azóta szerencsére egyik státuszt sem ő csinálta mert nem volt ott, így nem fárasztottak hülyeségekkel.
2017. szept. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%

A mi védőnők kedves,de nem v3gzi rendesen a dolgát.Családlátogatás az nála egy alkalom,mikor hazahoztuk a babát a kórházból.Utána minden hónapban nekem kellett lemenni a rendelőbe hozzá.Nem haltam bele,de gyalog vagyok,és elég messze a rendelő.Télen külön jó,főleg hogy haza hegynek felfelé jövök.Amúgy kisvárosban lakunk,itt lakik tőlünk tíz házzal feljebb a védőnőnk.Mivel magától nem jár hozzánk én el szoktam hívni,hogyha nem tudok lesétálni a gyerekekkel.Kisgyermeknevelő a szakmám.Mikor az első fiamnál eljött a hozzá táplálás kérdeztem Tőle Ő mit gondol,mi hogy legyen,hogy jó.Erre vissza kérdezett,hogy mi mit tanultunk a kisgyermeknevelőszakon a suliban,mi az új protokoll.De másban sem tudott tanácsot adni.

Szerintem fontos a váratlan család látogatás,mert így sok gyermekbántalmazás kiküszöbölhető lenne....

2017. szept. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

Szia. A mi védőnőnk egy nagyon kedves nő, nem erőszakos, mindig pozitívan áll mindenhez, figyelmes. Már akkor is ő volt a védőnő, amikor én voltam gyerek, de nem tűnik annyi idősnek amennyi, nagyon fiatalos a felfogása is.

Viszont ami negatívum vele kapcsolatban, az az, hogy nem segít sokat, nem mer véleményt mondani. Ha bármit kérdezek tőle, az az első kérdése, hogy a gyerekorvos mit mondott?! De apró pici dolgokban is, amikben amúgy tudna segíteni, de nem mer. Egyszer panaszkodott, hogy ő még abban az időben lett védőnő, amikor nem kötötték diplomához a szakmát, és az új diplomás generáció meg a legtöbb orvos lenézi őt, voltak, akik konkrétan közölték is vele, hogy ne szóljon bele, mert ő nem diplomás. Azóta ilyen bizonytalan mindenben. Vesztett az önbizalmából.

Szóval szeretem, mint embert, nem jár a nyakunkra állandóan, nem erőlteti ránk a saját nézeteit, viszont nem is tud sok mindenben segíteni.

2017. szept. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
39%

Az első gyereknél városba laktunk. Tényleg csak akkor találkoztunk amikor kellett. Azt nagyon bírtam benne,hogy nem árasztott el mindenféle dologgal,hanem mindig mondta,ha kérdésem van szóljak.

1 éves múlt a gyerek amikor falura költöztünk. A harmadik napon levélke a postaládába az új védőnőnktől,hogy milyen telefonszámon tudom elérni és hívjam fel. Azóta még lett 2 gyerek. Bajom úgy nincs vele mert aranyos meg kedves és hamar rájött,hogy van az amit ő mond és van az amit én csinálok és nem vagyok hajlandó változtatni a dolgokon. Terhességem alatt és a gyerekek első évébe nem telt el úgy,hét,hogy ne találkoztam volna vele...néha azért már nagyon kezdett sok lenni belőle,mert amikor ő jött soha nem szólt előre. 5 házzal lakik feljebb szóval jövet vagy menet,de mindig útba estünk neki és ha már erre járt...... Tehát én azért tök elégedett vagyok/voltam velük :)

2017. szept. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
34%
3 védőnőt elfogyasztottunk, és találkoztam több helyettessel is, mindegyikkel meg voltam elégedve. Kedvesek, hasznosak, jó érzés, hogy néha egy kívülálló is látja a gyerekeket, ha gond lenne észrevenné.
2017. szept. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
45%
14 hónapos a kisfiam, eleinte hetente jött az első 6 hétben, utána 6 hónapos koráig havonta, utána 2 havonta. Telefonon mindig elérhető, vagy visszahívott. Szóval ilyen szempontból ok. De elég régimódi nézetei vannak, a dokinkkal együtt. Abszolút nincs képben a mostani trendekkel. De segítőkész, csak kb. ugyanazokat a régimódi dolgokat mondta, amit nagymamám, csak ugye elég sok mindenben változtak a dolgok. Én is javasolnám, hogy szoptatási tanácsadást vagy hordozást tanulj mellé.
2017. szept. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%

Én az elsővel meg voltam elégedve: kedves, udvarias, pontos, érdeklődő volt. Segített a szoptatásban az elején. Mindig figyelmeztetett az oltásokra. Ha jött, előtte egyeztetett időpontot. Nem akart pletykázni meg kávézni, magától levette a cipőjét, kezet mosott... Viszonylag távolságtartó volt, de abszolút megbízható.

A másodikra kevésbé volt szükségem, mégis rosszabbak az élményeim: többször kellett már rá várni - otthonról, rendelőből is órákat késett, egyszer nem is jött. Próbál haveri hangot megütni, de a papírokat állandóan rosszul tölti ki és ha bármi problémát megemlítek, csak visszakérdez, hogy "tényleg?".

2017. szept. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%
Nem, ha kérdezek nem igazán tud válaszolni, státuszokon mindent csak beixel, meg sem kérdezi hogy csinálja-e a dolgokat, és ahogy itt olvasom hogy elvileg miket kéne csinálnia... súlyt és magasságot bárki tud mérni...
2017. szept. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Anyukám védőnő, aki nem szól bele, nem is nagyon ad szakmai tanácsot. Erre én kertem, hogy inkább a nagymama szerepet töltse be. A saját vedonom pedig tudja, hogy anya védőnő, úgyhogy ő mondta is, hogy kimarad, nehogy egymásnak ellentmondjanak.


Én meg tapasztalatok nélkül közepén. A saját vedonom megcsinálja a kötelező mereseket és ennyi. Amúgy nagyon kedves, csak így nekem nem segítség.


Felvettem a kapcsolatot anya egyik kolleganojevel. Ő mindenben segít, nagyon jó tanácsokat ad. Szóval szerintem jó védőnő nagyon nagy segítség, főleg kezdő tapasztalatlanoknak.


Általában kevés a védőnő, nincsenek is túlzottan megfizetve, sokan belefasulnak, nem egy elismert szakma az tény.

2017. szept. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!