Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák ti mikor csináljátok...

Anyukák ti mikor csináljátok ezeket? Már ha csináljátok? Inkább kis gyermekes édesanyák válaszát várom. (többi lent)

Figyelt kérdés

Reggel vagy este? Vagy mikor napközben épp alszik a baba?


Körömfestés

Hajfestés

Edzés

Melegfűrdő vétel? Itt nem konkrét tisztálkodásra gondolok hanem mikor csak úgy befekszetek a meleg vízbe lazulni egyet,kikapcsolni.

Arcápolás?.


Tehát minden olyan tevékenység ami rólatok a testetekről szól. A szépségápolásról!


Inkább reggel korábban keltek? Vagy inkább későn fekszetek emiatt?



2016. márc. 8. 08:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Este (vagy inkább késő délután) :) Konkrétan miután apuci hazaér, evett, kávézott, cigizett, tehát megpihent kicsit. Utána jön a fürdetés, altatás. Körömfestést meg ilyeneket a kicsi elalvása utánra hagyom.


Edzeni nem szoktam, mert egy lusta disznó vagyok. :D

2016. márc. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Körmömet körmös csinálja havonta egyszer (műkörmöm van), hajamat fodrász festi szintén havonta egyszer, illetve hetente járok szárításra. Amikor edzettem, akkor azt alvásidőben tettem (most éppen lusta vagyok és már dolgozom is).

Fürdőt akkor veszek, ha a férjem otthon van (jellemzően hétvégén, hétköznap erre nincs időm).

Nagyobb arcápolási dolgokra kozmetikushoz megyek, krémezni pedig nem sok idő.

4 éves lesz nyáron a fiam.

2016. márc. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja és reggel természetesen sminkelek, de erre van időm, amíg a fiam kakaózik, mesét néz. 2. vagyok
2016. márc. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Két eset van, a fürdő körömfestés edzés 5 után. Mert 4kor apa hazaér eszik pihen egy kicsit habár mostmár 2éves a fiunl és ezt egyre nehezebben engedi, ráncigálja a szobájába játszani...szóval apás estéink vannak innen ő veszi át, játszanak majd fél 8 kor megfürdeti, én megtörlöm pizsibe rakom megvacsiztatom addig ő összepakol és elmennek mesét olvasni. Még altatja én rendbe rakom a konyhát előkészítem a mosást ..

És utánna már van időnk egymásra is, ilyenkor van hajfestás, hajvágás ha kell.

Délben mikor alszik főzök, takarítok mert ha.felvan nem lehet egy kis ördög :D

2016. márc. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Egy hónapos bébim van (megy egy iskolás nagyfiam, de ő ilyen téren már nem sok vizet zavar), ezek közül nem mindet csinálom. A körmömet nem nagyon festem, mert másnapra már undorítóan lepattog, még a legjobb minőségű lakk is. Régen rakattam fel zselés műkörmöt, de mivel nagyon gyorsan nő a körmöm, két hét múlva az is csúnya, ilyen gyakran meg azért inkább nem járnék körmöshöz.


A hajamat hétvégén festem, amikor itthon van a férjem is, valamikor napközben. Este ehhez már fáradt lennék.


Edzeni, tornázni még nem kezdtem el, tartok tőle, hogy a tej rovására menne. Majd ha már abbamarad végre a vérzésem, akkor úszni szeretnék járni heti 1-2 alkalommal. Ezt csak este lehet, mert a közelben lévő uszodában napközben oktatás van, este 8 után lehet menni mindenki másnak. Mondjuk nekem egyelőre elképzelhetetlen, hogy ilyenkor még bárhová elinduljak, de majd ha már többet alszik a baba éjjel, akkor talán már egyszerűbb lesz nekem is.


Meleg fürdő... hát, jó is lenne... Amikor ide költöztünk, jó ötletnek tűnt a zuhanykabin, de már gyűlölöm, és iszonyúan hiányzik a fürdőkád. Ha minden jól megy, jövőre költözünk, és tuti, hogy kádunk lesz az új lakásban, ebből nem engedek!


Arcápolás a nap folyamán bármikor. Ezt simán megcsinálom a baba mellett, nem is olyan dolog, amit ne tudnék félbehagyni, ha éppen valamiért oda kell mennem hozzá.


Arra még nem jöttem viszont rá, hogy epilálni mikor fogok :D

2016. márc. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Három kicsi van, két ovis + egy öcsi akivel itthon vagyok még. Apa este 9-kor ér haza.


Heti egyszer kenem le a körmömet körömerősítővel, kora reggel.


Hajfestés: évente egyszer-kétszer (nekem ez elég, mert nem őszülök, és természetes színeket használok)


Edzés: a garázsban van egy kis kondi rész kialakítva, lehetőleg minden nap lemegyek fél órára edzeni. Ha a fiúk elalszanak ebéd után, vagy késő este, mikor a férjem már itthon van. De sajnos van úgy, este 10 után lenne csak rá lehetőség, ilyenkor kihagyom. Ha az udvaron levegőzünk, azt is kihasználom egy kis tornára.


A kádba sosem fekszem be, de engem ez a fajta lazítás nem is vonz.


Arcápolás: napi rutin része, bőrradír, koromnak és bőrömnek megfelelő krémek... szerintem ez nem idő kérdése, hisz a szokásos tisztálkodás után pár perc alatt megvan. A szemöldökszedés, sminkelés úgyszintén.

2016. márc. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hajfestés: fodrásznál 5-6 hetente, általában reggel.

Edzés: reggel az első szoptatás után, teremben heti 3-4x.

Arcápolás: zuhanyzás közben. Arcmaszk heti 1x, esti zuhanyzás után.


Melegfürdőt nem szeretem, körmömet nem festem.


Mindig a férjem van ilyenkor a gyerekekkel. A nagy 4 éves, a kicsi 5 hónapos.

2016. márc. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

amikor nagyon pici volt, könnyebb volt, amíg aludt volt ezekre időm....


kivéve a meleg fürdő, mert azt akkor ha apja itthon volt.


Most nehezebb vagyis másabb.. Körömfestés nálam alkalomadtán van, nem rendszeresen akkor az üvét is kifestjük...

Hajfestés havonta egyszer, színezővel...

Edzés, 33 hetes vagyok a kistesóval, ugyhogy most nem edzek, amúgy heti 2x szoktam elmenni amíg bölcsiben van.

Melegfürdő heti egy akkor férjem viszi játszóra, vagy játszóházba...

arcápolás megint együtt csináljuk, az is nagy buli neki...


3 éves lány....

2016. márc. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

9 hónapos a kislányom. Manikűröshöz kéthetente járok. A testvéremmel együtt, így amíg velem foglalkozik a manikűrös, addig a húgom tud rá vigyázni.

Fodrászhoz kb 3 havonta járok (színezés, vágás). Ő a szülővárosomban dolgozik, így ha hazamegyünk a szüleimhez, akkor ők vigyáznak a kicsire.

Melegfürdő, arcápolás estefele szokott lenni, ilyenkor a férjem vigyáz a lányunkra. Szoktam tőle kapni 1-1,5 órát és akkor pihenhetek egy kicsit. Megcsinálja a fürdőt, gyertya meg minden. :)

Az edzést pedig alvásidőben csinálom.

2016. márc. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja és a melegfürdő, arcápolás, kikapcsolódós idő az persze nem minden este van. Olyan 2 hetente egyszer. Emellett persze ha elmennék a barátnőkkel kávézni, koktélozni egyet, akkor szintén ő vigyáz rá.
2016. márc. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!