Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig normális ez? Ti hagynát...

Meddig normális ez? Ti hagynátok 2 éves fiatoknak?

Figyelt kérdés

2 éves mut a fiam májusban. Állandóan a rózsaszín sapkát akarja felvenni ami a nagytesójáé. Mindig az ő szekrényéhez megy hogy onnan akar felvenni rózsaszín ruhát. Persze nem adom rá de m ii ndig hisztizik érte. Szokott a nagytesóval barbizni, meg babázni is szokott. Rózsaszín kanállal akar enni, ami nem olyan nagy gond szerintem. Van egy csomó autója traktorja kirakója, persze azokkal is szokott játszani eleget.ha kötöm a nagylány haját mindig.mondja hogy az öbét is, mondom nekei nem lehet mert te fiu vagy. De ez a rózsaszín mánia aggaszt. Pedig a lány sem tiszta rózsaszínbe jár. Ezt meddig fogja csinálni és meddig normális ez a rózsaszín mánia? Veletek is előfordult már ilyen?

De szerintem még nem tudja megkülönböztetni a lányt a fiutól, bár ha az utcán lát egy kislányt akkor mondja hogy ő kislány vagy fiú néni vagy bácsi.


2017. szept. 11. 07:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Hát elég sok férfi rózsaszín ing stb van és nem csak melegek hordják....

Tetszik neki a rózsaszín :) + a nagy tesót szeretné utánozni :)

2017. szept. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

De miért baj? Másolja a testvérét, hisz minden kisgyerek utánzással tanul.

Rakj el minden rózsaszínt, ha zavar, de a szexuális irányultságnak ehhez semmi köze. Tetszik a szín, kész.

2017. szept. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nővéreméknél fordítva volt. A kislány akarta a nagyobb fiú ruháit hordani. Csak az ő kinőtt cuccait volt hajlndó felvenni, a szoknyát és a lányos dolgokat lerángatta magáról, ha ruhàt vettek, akkor is a fiús részlegen akart vásárolni. Egyszerűen csak annyira szerette a fiú tesót, hogy mindenben utánozni akarta. Kb egy évig tartott ez.

De a baráti körünkben is volt ugyan ez a helyzet, ott kicsit tovább tartott a kislánynak, mire kinőtte, de már ő is ízig-vérig csaj😊

Ne izgulj, van ilyen korszakuk a gyerekeknek.

2017. szept. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
5%
Egyáltalán nem normális. Ha ráhagyod, akkor 16 évesen beállít a pasijával xD Ami szintén nem normális. Érdekes módon a rengeteg fiú ismerősöm közül, akinek van nővére, nem barbizott, nem akart rózsaszínbe járni és nem mondta, hogy ő kislány. Apámnak is volt nővére, mégis normálisan viselkedett.
2017. szept. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem is aggódom azon hogy milyen a szexuális beállítottsága hisz ahoz még kicsi. Csak mikor minden öltözésnél hiszti van mert ő rózsaszínt akar felvenni az kicsit idegesítő egy idő után.
2017. szept. 11. 08:04
 6/15 A kérdező kommentje:
Utolsó. Nem hagyom rá, nem adok rá rózsaszín ruhát.igazuk lehetaz elötted lévőknek nagyon szereti a nővérét mindig azt csinálja amit ő. Oviba is mindig ott akar maradni vele. Azt eszi amit ő. Ha nincs itthol a nagy mindig keresi. Az hogy eggyütt barbiznak azbnem zavar mert autóznak is együtt kirakóznak is együtt. És az hogy most már szobatiszta azt is igazából a nagytesónak köszönhetem mert látta tőle, hogy a wc be pisil kakil és ő is oda akar.
2017. szept. 11. 08:07
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Na és, ez csak egy szín, miért baj? Mivel indoklod neki, hogy pont azt a színt ő nem viselheti? Mert én erre semmilyen reális indokot nem tudnék mondani, azon kívül, hogy szerintem a rózsaszín ronda, de hát nem is nekem kell tetszenie.

Én biztos nem állnék le ilyen hülyeségen feszkózni a gyerekkel. Az tetszik neki, akkor fogja, vigye.

2017. szept. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kar ebbol problemat csinalni. Esetleg vehetnel neki fius rozsaszin inget mondjuk. Lehet mar kapni, kisgyerekeknek is. Akkor mindenkinek megmarad a lelki bekeje, mert rozsaszin, de fiu ruha.
2017. szept. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem, ez miért gond, hogy egy 2 éves gyerek szereti a rózsaszínt és a lányos dolgokat. Nyilván sokat számít, hogy a nagytesója, a követendő példa előtte lány. De az is lehet, hogy később is ilyen "lányosabb" lelkivilága lesz és akkor mi van? És ha netalántán a saját neméhez vonzódik majd (bár ez egyáltalán nem következik a mostani rózsaszín-mániából, de kicsit az jön le a kérdésedből, hogy ettől rettegsz), akkor sem dől össze a világ, úgyhogy én ezen biztos nem stresszelném magam, főleg most, hogy még csak 2 éves!
2017. szept. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
miért ne vehetne fel rózsaszínt. unokaöcsi 2 lány után született, és otthopn udvarra tök simán felveszi a hercegnőruhát, és felköti rá a ninja-kardot meg a puskát :D
2017. szept. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!