Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire kell felkészíteni...

Mennyire kell felkészíteni egy gyermeket, hogy az ovodai elvárásoknak megfeleljen?

Figyelt kérdés
Napi meglepetésekben van részünk, hogy miért nem tanítottuk meg úgy a kisgyermekünket, hogy szépen,szabályosan tudjon rajzolni, festeni stb. Mi abban a tudatban voltunk, hogy az ovodában mindenki, mindent egyszerre csinál, úgy ahogy az óvónő kéri v. szeretné. ezek szerint nekünk kellene külön órát venni pl. rajzból, hogy megfeleljen az ovodai elvárásoknak?

#ovodaielvárások
2017. szept. 12. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Hát van ami alap dolog lenne, alap szinten tudjon festeni, legalább megfogni a ceruzát, kört egyébb firkákat csináljon.
2017. szept. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A mi fiunk kiscsoportos. Amit nálunk elvárnak:

- tudja lehúzni a nadrágot pisi/kaki előtt

- tudjon pohárból inni

- tudjon kanállal enni

- hallgasson a nevére

- öltözésnél működjön együtt (ha mondják, hogy add a lábad, akkor ne a kezét nyújtsa stb)

- tudjon orrot fújni segítséggel

- alaputasításokat értse meg

- alapjátékokat (labda, ceruza stb) ismerje fel


Kézügyesség, rajz, mondóka szempontjából nincs semmilyen elvárás. A mi fiunk pl beszédben, logikában, memóriában nagyon ügyes, viszont nem szeret se rajzolni, se festeni, se színezni. Próbálkozunk vele, de egyelőre nem köti le egyáltalán.

2017. szept. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Mikor kiscsoport előtt kérdeztem a leendő dadust hogy miket "kellene" tudnia, azt mondta legyen szobatiszta, tudjon orrot fújni és tudja elmondani ha valami baja van, ennyi
2017. szept. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ahová a mi gyerekeink járnak, már elvárják, hogy úgymond "művészi rajzokat" készitsenek a gyerekek, mertha nem, azt mondják, hogy "nem alkalmas és nem iskolaérett. Nem tudom, máshol is igy megy v.annyira kényelmesek az óvónők, hogy igy egyszerübb, hogyha a gyerekek már előre tudják mit, hogyan kell csinálni?
2017. szept. 12. 18:12
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kiscsoportosan ne is legyen iskolaérett.
2017. szept. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"nem alkalmas, nem iskolaérett"-biztos kiscsoportos gyerekről beszélünk?

Egy iskolába készülő gyereknek viszont tényleg nem árt ha meg tudja fogni a ceruzát.

2017. szept. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem is kiscsoportosról van szó, hanem most ment nagy csoportba. Viszont olyan fiú, lányt stb. kell-lene rajzolniuk, mint a valóságban. Véleményem szerint, ha valaki nem olyan tehetséges rajzból akkor az már esetleg éretlen?
2017. szept. 12. 18:48
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
Orrot fújni??? Hát az én 2,5 évesem nem tud, és valószínűleg 3 évesen se fog tudni. Azt mégis hogy a búbánatba tanítsa meg az ember? Mondom neki, hogy fújja, de csak szívja :(
2017. szept. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell szép rajz, csak 2 dimenziós, vagyis ne pálcika embert rajzoljon. Vonalvezetésnél ne csússzon ki. Év elején mérik fel az iskolaérettséget és ezek kritériumok. Az orrfújás tényleg vicces, óvoda előtt soha nem volt beteg a fiam, nem folyt az orra, honnan tudta volna fújni, eszembe se jutott, hogy külön tanítsam.
2017. szept. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%

Nagycsoportos óvodásnál már elvárt a felismerhető emberi alak. Elvileg az 5 éves státusz is rákérdez. Gyakoroljatok.

Persze ettől nyugodtan mehet majd iskolába. Én is voltam iskolás, pedig még pálcika embert is csak csúnyán tudok rajzolni.


8-as, ne aggódj, arra egyszercsak ráérez a gyerek. Nincs elkésve, mostanában lesz esedékes. Esetleg gyakoroljátok pihével, ha bátor vagy, akkor gyertyával.


A lányomnak egy kiadós sírás után jött össze. Hirtelen el is felejtettem, hogy még nem tudja kifújni az orrát, csak mondtam neki, hogy "na fújd" és sikerült. Kb. 2,5 éves lehetett.

2017. szept. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!