Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki hanyszor megy az egy...

Ki hanyszor megy az egy faluban lakó anyóshoz a babájával?

Figyelt kérdés
Szeretném megkerdezni,hogy hányszor látogatjátok meg az egy utcával arrébb lakó anyóst a (6hós) babátokkal?En eddig surun mentem kb.heti 4-5x,1-1,5 órára...de ugy néz ki kevés neki es ha egypár nap kimarad megjegyzi ilyen olyan módon!En meg ugy gondolom,hogy külön család lettünk,fontos a mama papa,de ez mar nem róluk szól es el kell fogadni,hogy heti 1-2x megyek at a fiammal.Ki hogy kivitelezi ezeket a dolgokat?
2017. szept. 13. 09:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%
Hát azt kell írnom,hogy sajnos csak 12km-re lakik... Az volt a minimum,hogy hetente egyszer megyünk (igen,még az újszülöttel is...) fél délután ott ülünk és a fejünkből lesünk ki. Ha nem mentünk mert ugyan már itt a jó idő és véletlen kihasználjuk azt a heti 2 nap hétvégét a 3 gyerekkel és mind két napra családi programot szerveztünk..akkor ott megállt a világ és én voltam a rossz. Szóval azért úgy tele lett mindenem,hogy heti 1 családi napunk lehetne miatta + mindig mi menjünk. Nyugdíjas és marha fitt, hiába mondtuk neki,hogy ő is nyugodtan lejöhet,hétköznap össze szedjük délután a gyerekeket és nagyon jól elszórakozhat velük...de ez nem volt jó neki és márpedig kötelességünk vagy szombaton vagy vasárnap ebéd után nekünk menni a gyerekekkel. 8 év után jelenleg a 2 kezét összeteheti,hogy havonta egyszer elmegyünk...természetesen ő jöhet nyugodtan,hétköznap bármikor ,hétvégén is ha nincs programunk...de neki kényelmesebb otthon...igen,nekem is kényelmesebb itthon a családi házba és nem 3 gyerekkel a szoba konyhás lakásba ücsörögni a 4. emeleten, különösen jó időbe
2017. szept. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Szerencses vagyok. Jo anyosom van , de mi lekoltoztunk a faluba ahonnan szarmazom igy sajnos ritkan latja 2-3 havonta 10 napig.

De amugy anyu a faluban lakik , neha ok jonnek neha mi visszuk. Olyan heti 2-3 alkalom de nem orakig. Neha vasarnap atjonnek ebedre vagy mi oda!

Megbeszeltuk mar az elejen h attol h kozel lakunk szeretnenk kulon allo kis csalad lenni es nem minden nap talalkozgatni

2017. szept. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
44%
Bar nem faluban elunk de en sosem megyek a babaval, ferjemmel egyutt megyunk hozzajuk vagy ok jonnek kb. 2 hetente hetvegen masfel-2 orara. Nem tul szoros a kapcsolat de nem is feltetlen rossz, igy alakult es ennyi eleg is. Nekik is, mert nem is jelentkeznek vagy erdeklodnek gyakrabban.
2017. szept. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Mi is minden nap megyünk vagy jön a mama. Igaz köztünk kb 1.5km van :)
2017. szept. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom,hogy leírtátok a tapasztalatotokat!Akkor a többség nem viszi olyan surun a babát...

Talan vinném en is ugyanúgy ahogy eddig,csak kezdett elvárás lenni,hogy menni KELL,es az engem sajnos mindig "megijeszt".Lehet bennem van a hiba,de ugy gondolom az anyósomnak is kellene élni az életét es belátni,hogy nem ő szült most gyereket,es külön életünk van.Csak sajnos a parom anya pici fia,es a mama szeret mindenben részt venni a fia életében.Szoval nem egyszerű :)

2017. szept. 13. 11:15
 6/19 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező, de: tök egyszerű.


A ti életetek, szülők lettetek, és nektek kell meghozni az erre vonatkozó szabályokat, amihez minden jogotok meg is van. Ahhoz is, hogy kiálljatok magatokért.


Anyósom a szomszéd kerületben lakik, havi 1,maximum két alkalommal találkozunk, másfél-két órára.

2017. szept. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Köztünk 10 km van, nekik is van autójuk, nekünk is, szóval 5 perc alatt ott vagyunk egymásnál. Amíg pici volt a lányom, inkább ők jöttek, hogy ne a gyereket kelljen rángatni, összecuccolni stb. Mióta nagyobb, olyan 6-8 hónapos kora óta ez, és inkább mi megyünk. Már elmúlt 2 éves, anyósomék ritkán jönnek, mi visszük hetente legalább egyszer, de van, hogy kétszer. Ebből van olyan, hogy csak a férjem megy vele, mert én itthonról dolgozom, és ilyenkor nekem hagynak egy napot, hogy csináljam a dolgom. Van, hogy így egész nap ott vannak, vagy egy délutánt legalább. Amit a te anyósod akar, az szerintem is elég sok.
2017. szept. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek is!Sokat akar en is úgy látom!Egyedul kell kiallnom magamért,mert a ferjemre nem számíthatok sajnos,ő dolgozik,es elvárja,hogy ezeket a dolgokat en oldjam meg úgy, ahogy a szüleinek jo es nem ugy ahogy nekem.Csak en az ilyen jellegű elvarasoktol frusztrált leszek es sokkal jobb a napom,ha tudom nem kell elmennem,es persze ez a pici fiamnak is jobb,ha en jol érzem magam.Tudom sokan gonosznak tartanak,de nem véletlenül muszáj csökkentenem a talalkozasokat!
2017. szept. 13. 12:17
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindkét oldali nagyszülő messze van, legalább 1 órás út kocsival, ezért amíg pici volt a kislányom, megmondtuk, hogy az ajtónk nyitva, hívjanak és készülünk rájuk.


Mondogatták, hogy mikor visszük már, mert látni akarják az unokát. Pár hónappal később már bevállaltam az utakat, de ilyenkor szeretnék ők is minél többet látni, ami nekünk legalább fél napi távollétet jelent. A babának a megszokott környezete a legpihentetőbb, a napirendet is betartjuk és bizony volt, hogy rászóltam a mamákra (anyámra és anyósomra is), hogy a szokásos nagy ebéd és főzőcskézés idejét fordítsák a babára, mert ugyanúgy elmegyünk délután 4-kor, ha van rántott hús, ha nincs. Gyorsan belátták, hogy nem viccelek. Most 1-2-3 hetente találkozunk és az esetek harmadában idehívom őket, mert a picinek is jobb, nekünk sem kell fél lakást cipelni a gyerekkel és engem sem akadályoznak (nem, nem jó buli a falat nézni fél napig, amíg gügyögnek a picinek, mikor ha otthon lennénk együtt, ezalatt már elmosogattam volna vagy kitakarítok egy szobát).


Bocs, hosszú lett. Szóval igen, sok a heti 4-5 alkalom ennyi időre. Egy anyának pláne.

2017. szept. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

8

Még most ülj le és beszéld meg a férjeddel, hogy a KÖZÖS életetek és gyereket dolgait nem neked, hanem nekTEK kell meghatározni és megoldani.


Ő pedig vegyen részt a család dolgaiban és döntéseiben, s ne elvárjon. Az, hogy dolgozik, nem indok arra, hogy ne vegyen részt a család dolgaiban. És a legkevésbé sem férfias.

2017. szept. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!