Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Költöznétek kisgyerekkel...

Költöznétek kisgyerekkel olyan albérletbe ahol a tulaj nem festetett ki az előző lakó után?

Figyelt kérdés
2016. dec. 19. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ.

Milyen állapotban van a lakás?

Mennyit kell fizetni? Mennyi a kaució?

Ha megcsinálom én, akkor le lehet-e lakni, vagy egyáltalán nem hajlandó a lakásba pénzt ölni? (Mi lesz, ha valami elromlik?)

2016. dec. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Csak abban az esetben, hogy, ha én kifestem, akkor azt le lehet vonni a lakbérből.
2016. dec. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

120 garázzsal. 2 havi kaukciót kért. A lakást neten nèztük aztán a férjem intézte mert nem helybe van. Én mikor làttam (szülés miatt nem tudtam menni) ledöbbentem h nincs kifestve. Nem koszos mindenhol a fal de van rajta falmatrica és jó pár helyen totózni kéne mit h tegyünk h ne látszódjon h koszos a fal.

Tulajnak említettem a festést azt mondta saját költségünkön lehet. Szerintem nem korrekt ugyanis azért tesz el kaukciót h abból kifestessen a lakó után ha majd megy az új bérlő tiszta legyen.

Sajnos így elment a kedvem is a költözéstől. 2 gyermekünk van.

2016. dec. 19. 15:52
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Hát, mivel kevés az az albérlet ahova kisgyerekkel is lehet költözni, én lenyelném a békát és költöznénk.
2016. dec. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

A kauciót vissza szokták adni, ha a lakás nincs lelakva. Ez csak a festés, nem törtek zúztak, ez szerintem(mint volt albérlő) a lakó feladata. Én nagyon mérges lettem volna, ha anno a lakás festésének díjára hivatkozva nem kapom vissza a kauciót. A parketta kopására is elrakhatná ennyi erővel, hisz járok rajta. Vagy a bojler takarítására, hisz a vízkő az én zuhanyzásaimhoz szükséges víz melegítése miatt termett.


Fessetek ki, a gyerekek is élvezni fogják.


Ha komoly gond van, azt kötelessége állni, de ez nem az.

2016. dec. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

"ugyanis azért tesz el kaukciót h abból kifestessen a lakó után"

Ja, akkor te nem kéred vissza???

(Kaució egyébként.)

2016. dec. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

Igen, miután kifestettünk.


Aláírtátok már a szerződést?

2016. dec. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Rendeltetés szerű használat melletti lakáselhasználódás természetes, erre nem szoktak visszatartani kauciót.

2 gyerekkel mindenképp örülj hogy befogadnak. És ne legyél ezen fennakadva.


A kaució egy rendelkezésre állási összeg ! Ami annyit tesz, hogy amennyiben a bérlőnek nincs tartozása, nem okozott kárt a lakásban, maradéktalanul visszajár.

A koszos fal nem számít kárnak.

Az hogy most a tulaj nem hajlandó kifestetni , szíve joga. Ő igy adja ki a lakást.


Szerintem ne gondolkodj nagyon, mert tényleg két gyerekkel azért nem olyan egyszerű az albérlet megtalálása.

2016. dec. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Igen, mert orulnek, hogy taaltam lakast ahova mehetwk kwt gyerekkel.
2016. dec. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

Persze hogy költöznék.

A tulajnak nem kötelessége minden albérlő után kifestetni, ha mondjuk 1-2 évente cserélődnek a bérlők én biztos nem festetnék két évente, csak akkor, amikor már látszik h nem szép a fal. Látni kéne hogy milyen állapotban van, de ha nektek nem tetszik, a mai piaci viszonyok között a tulaj talál hamar más bérlőt is helyettetek. A kérdés hogy ti két gyerekkel találnátok-e másik albérletet, ráadásul olyat, ami frissen van festve? Szerintem azért nem túl gyakori h minden új albérlő után festessen valaki.

A tulajjal egyébként úgy kéne megegyeznetek, hogy mondjuk ő állja a festék díját ti meg megcsináljátok/csináltatjátok valakivel.

2016. dec. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!