Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyen esetben...

Mit lehet ilyen esetben tenni? Van egy ismerősöm a leányzó (16) a barátja, élettársa 18 éves. Másfél éve megszületett a közös kisfiuk.Most 1,5 éves. A gond,hogy a gyámügyesek,el akarják venni az ikreket,mert hogy fiatal az anyuka.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem tudom jó helyre irok,de nem tudtam jobb helyre,mivel babákról van szó!


Van egy ismerősöm a leányzó (16) a barát vagyis már élettársa 18 éves. Másfél éve megszületett a közös kisfiuk.Most 1,5 éves. Most nyáron,azaz augusztusban ismét született baba,de azok már ikrek lettek,kettő kislány.Ők lassan 3hónaposak lesznek. Az apuka ellen meg valamit inditanak,mert hogy kiskorú megrontás volt.Mert 14 vagy 15 évesen lett elsőnek terhes.Most a lány,ott lakik a fiunál és a szüleinél.Most arra lennék kiváncsi hogy ilyen esetben ez hogy működik? Most akarnak házat venni,külön költözni.De most kérdezem én,hogy amikor a kisfiu megszületett,azt miért nem vették el? Miért pont az ikreket akarják? Annyira szeretnék nekik segiteni,de nem tudok.Én nem rég veszitettem el a terhességem,és rosszul esik látni,hogy két pici lány miket él meg,vagy fog megélni.Mit lehetne ilyenkor csinálni? Én 21éves vagyok.Mondtak olyat is hogy ugy próbálják megoldani,hogy a fiu szülei lesznek a kicsik gyámja.De az apa miért nem lehet? Hisz már 18.


2008. okt. 20. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

Úr isten,micsoda felelőtlenek az ismerőseid.

14 évesen gyereket vállalni?Aztán meg még kettőt?Legalább anyagilag jó körülményeik vannak?Milyen szülei vannak a lánynak?A szüleik nem tudnak nekik segíteni?Azt elhiszem,hogy rossz látni az ártatlan kisgyerekeket,ha nincsenek jó körülményeik.De könyörgöm,miért kellett gyerek fejjel gyerekeket vállalni?Nem gondolom,hogy a fiú a 18 évével már felelős komoly családapa lehetne,aki normális körülményeket,otthont,tud teremteni a családjának.Hihetetlen mik vannak.Biztos okkal szól bele a gyámügy az életükbe.Azért én nagyon sajnálom őket,mert korán elrontották az életüket,főleg a kislány.

2008. okt. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
13%
Ez odabasz kéne menni vele Mónika sóba!:D Amúgy nemtom itt mit vársz, csodát, fikázást, segítő szót, adományt? Ha segít én is együttérzek szar helyzetben vannak...
2008. okt. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Nem akarok kegyetlen lenni, de sok esetben jobb az ilyen gyerekeknek, ha elkerülnek máshoz, mert az ilyen korán szült lányokból nem nagyon válik hiteles, magabiztos és normális anya. Nem vagyok épp én se öreg, csak 21 éves, és 20 évesen szültem, de könyörgöm, milyen felnőtt példa lehet az a gyerekei szemében, aki őgy szült, hogy még a középiskolát se végezte el? A gyerekeket sajnálom, de hát ilyen szülők... Oké, egyszer becsúszott egy gyerek 14 évesen (már ez önmagában eléggé "gáz"), de aztán 16 évesen megint??? Egy ennyi idős gyereknek még annyi megtapasztalni valója van, amit már gyerek(ek) mellett nem lehet. Jobban járnak ezek a gyerekek, ha kapnak normális, felelősségteljes nevelőszülőket.
2008. okt. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
én itt nem várok se adományt,se mást,csak vélemények,és tanácsok,és hogy mi van ilyen helyzetben.csak ennyi érdekel.nagyon rossz körülmények vannak,az "apa" amikor pár hónapos volt a kisfiú,egyedül eljárt szórakozni,csajozni,és ezt be is vallotta,mind előttünk,élettársa előtt.Most nem tudom hogy eljárkál e,mert most állitolag azon van hogy meg tudja menteni a családját.Ha igy haladnak,biztos lesz még gyerek.A nyakamat rá.
2008. okt. 20. 21:59
 5/8 A kérdező kommentje:
a lány szülei messze laknak,és az "anyának" van egy nővére is és ő is tizen évesen lett anya.volt kiről példát venni:S
2008. okt. 20. 22:53
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Nehéz ügy. Szerintem nem az a fontos hogy mit csináltak rosszul hanem hogy most mi a legfontosabb a gyerekeknek. Én azt mondom hogy a piciknek a szüleinél az anyuknál lenne a helyük. Több ismerösöm van a 15 évesen illetve 16 évsen szült. Nem rosszabb anya mint aki 20 21 évesen szült. Az anyai ösztön bennük is meglehet, persze tapasztalatlanok, gyerekek még ő maguk is, de én is az voltam 21 évesen is. Az fontos hogy van-e felnőtt segítség, tanács. Egyáltalán nem biztos hogy teljesen idegen nevelőszülöknél jobb helyen lennének. Ha összeházasodnának nem vonatkoznának rájuk más törvények? A gyámügy valószinüleg azért nem indított eddig eljárást a fiú ellen mert még ő is kiskorú lehetett eddig.

Azt tudom tanácsolni hogy a gyámüggyel együtt kell müködni vagy legalább úgy tenni és közösen megoldást taláni a helyzetre. Ha a nagyszülök lennének a gyámuk az sem olyan rossz megoldás szerintem, mert akkor legalább együtt maradhatnának mindegy hogy mi áll a papiron az a lényeg hogy együtt lehesenek. Persze ehez megfelelő körülmények is kellenek a nagy szülök és a szülök részéről is. Ha az apuka eljár bulizni csajozni már régen rossz.

Még azzal tudnál nekik segíteni hogy elmagyarázod a barátnődnek hogy egyenlőre nem kéne több babát bevállalnia inkább szedjen gyógyszert.

2008. okt. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Ilye esetben mindenki úgy ajánlgatja a nagyszülőket, mintha nekik kutya kötelességük lenne nevelni az unokikat. Ha ők gyereket akartak volna, csináltak volna maguknak, nem? Így most tarthatnak el 3+2 gyereket. Mindezt azért, mert egy 14 és egy 16 éves fiú (amikor az első született) felnőttesdit játszottak. Mindig ezzel jönnek, mennyire érettek, stb., hát annyira viszont nem érettek, hogy belássák, egy szülőnek illene tudni eltartani a gyerekét és saját magát is, de ők ezt hogy a bánatba tudnák megtenni? Biztos nagyon érett döntés volt, pláne, hogy ezek után mégegy terhességet vállaltak. Igenis azt mondom, hogy jobb helyen vannak ezek a gyerekek nevelőszülőknél, persze azok idegenek, nyilván való, viszont ettől még szerethetik őket. Ha megfelelő helyre kerülnek, nagyobb érzelmi biztonságban lesz részük, mint egy olyan apuka mellett, aki csajozik, éli a kis tini életét, közben az anyuka nyilván ezen kiborul, pláne mert neki ebben sose lehetett része, ezt a gyerekeivel kompenzálja, ehhez még ott vannak a nagyszülők, akik ebbe a helyzetbe lettek kényszerítve, egyszer csak kiborul a bili. Nem lenne jobb nekik, ha egy normál családmodellbe nőnének bele?
2008. okt. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
Maximálisan egyetértek az utolsó válaszolóval.Hogy lehetne elvárni a nagyszülőktől,hogy 3 gyereket felneveljenek,ráadásul még a szüleikkel együtt?Nekem is 3 gyerekem van,örülök ha tisztességesen fel tudom nevelni őket,iskoláztatni,egyetemre járatni,elindítani az életben normális tisztességes esélyekkel.Én azt hiszem,ha ezeken túl vagyunk,akkor én,vagyis mi a férjemmel megtettük a magunkét,befejezettnek tekinthetjük a gyereknevelést.Természetese utána is segítjük a gyerekeinket ahogy tudjuk,várni fogjuk,hogy unokáink legyenek majd ha annak lesz itt az ideje,de nem szeretném ha nekünk kellene őket is felnevelni.Gondoljon csak bele aki lepontozott,hogy mennyire felelőtlenek ezek a fiatalok,hogy mekkora felelősség is a gyerekvállalás.Vagy lehet,hogy ő is ugyanolyan felelőtlen ember?Hiába sajnálgatjuk őket,mert én is sajnálom,de a 3 gyerek sorsa attól még nincs megoldva.Nem biztos,hogy nem lenne jobb helyük nevelőszülőknél,akik már régóta másra sem vágynak csak,hogy gyerekük legyen.Akik jó egzisztenciát teremtettek már maguknak,és a gyerekeknek nagyon jó nevelőszüleik lehetnének.Gondolom,aki 14 évesen szül,neki is jó körülményei lehettek az otthonában.Szegény biztos nem a legideálisabb körülmények között nőtt fel.El sem tudom képzelni,hogy a 14-16 éves gyerekem fogja magát,és elköltözzön otthonról,és én ezt ölbe tett karokkal végignézzem.Biztosan felelősek ezeknek a fiataloknak a szüleik is a történtekért,főleg a lány részéről.Ahogy a kérdező leírta,a fiú sem családapának való egyenlőre.Persze két ennyire fiatal gyereknek még nem is ez lenne a feladata,de ha már így alakult valami megoldás csak kell.Lehet,hogy nincs más csak a gyámügyesek.
2008. okt. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!