Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes leszek mikor megyek...

22 hetes leszek mikor megyek genetikai tanácsadásra. Mire számítsak? Baross utca. Emelkedett AFP eredmény miatt, genetikai uh és 4D-s uh-n is minden rendben volt, nem volt a családban semmi gond, fiatal is vagyok.

Figyelt kérdés
2009. máj. 16. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Számíts rá, hogy sokat kell várni, hiába van időpontod. A genetikus fel fogja ajánlani a magzatvíz vizsgálatot, amit ha elfogadsz, vissza kell majd menned. Azt hiszem ha annak megvan az eredménye, akkor csinálnak ultrahangot.
2009. máj. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És azt mindenképp felajánlják vagy nem mindenkinek? Nagyon félek tőle, nem szívesen csináltatnám meg. A védőnőm is azt mondta hogy ne aggódjak, nem tartozom a rizikós faktorba, mert 24 éves vagyok, a családomban (férjemében is) minden rendben volt, csak kicsit lett magas az afp és a többi eredmény tökéletes lett. De azért félek...
2009. máj. 16. 11:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Te tudod, de én nem kérnék magzatvízvizsgálatot. Mindent látnak az UH-n ami a magas AFP miatt lehet. Ha ott nem látnak semmit nincs semmi baj. Az AFP elavult módszer. Nekem alacsony volt, nem kértem magzatvízvizsgálatot és nem lett semmi bajunk. Pedig a down-kórt nem mindig látni uh-n. Már 3 hós a kislányom. :-)

Persze ez nem azt jelenti, hogy 100%, hogy nektek sincs semmi bajotok de azt tud, hogy nagyon sok mindenkinek rossz lesz az AFP eredménye. És csak kis százalékának van tényleg beteg babája.

2009. máj. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!Én is 24 vagyok, nálunk is magasabb lett az afp, nálunk sem volt a családban beteg, és mi is voltunk 4d-n, jah és engem is elküldött az orvosom a baross utcába, biztos ami biztos.

Kérj időpontot! Arra számíts, h egy időpontra 7-8 embert hívnak be. Az asszisztens nem túl kedves. A menete úgy megy, h a megadott időpontodon kijön az asszisztens, bekéri a papírjaidat, aztán behív, tesz fel kérdéseket!(A személyi számod utolsó számjegyét tudd -->lakcímkártyán) Aztán át kell menni egy másik folyosóra, ott vagy a személyi számod alapján vagy pedig a neveden behívnak és egy dr. megultrahangoz (nálam az első bunkó volt, a második tök normális). Ha azzal végeztél, akkor vissza kell menni az asszisztenshez, aki bekéri az uh-on kapott papírodat. Aztán a személyi számod alapján behívnak, és akkor mész a genetikushoz, aki az uh-papír alapján elmondja, hogy mi a teenddő. Tehát addig nem fognak magzatvízvételt javasolni, amíg nem lát doki. amúgy mennyi lett az afp-d? De nyugi, addig ne izgulj, amíg nem látnak ott, igaz h nem túl barátságos a környezet, de sztem megbízhatóak a dokik, legalábbis bízom benne. Mi kétszer voltunk, másodjára csak egy kontorollt kértek. Enni, inni és olvasnivalóval készülj nyugodtan. Drukkolok, és majd írd meg, h mit mondtak.

Üdv.: 23. h. pocis

2009. máj. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

2.6 lett a MoM. Na igen, az engem sem izgat hogy kedvesek-e vagy sem, csak jól végezzék a dolgukat. Bízom benne hogy minden rendben lesz és egészséges a kislányom!

2009. máj. 16. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!