Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti rá mernétek bízni alkoholt...

Ti rá mernétek bízni alkoholt fogyasztó nagyszülőkre a gyereket?

Figyelt kérdés
Nem isszák részegre magukat, de a mamának is papának lecsúszik egy-két feles napközben(!). Én így nem szeretném rájuk bízni a kicsiket (3 éves és 5 hónapos). Jogos?
2017. szept. 15. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem, semmiképpen.

Az alkohol rontja a figyelmet, lassítja a reakcióidőt. Egy kisgyerekhez ezek nagyon fontosak. Kettőhöz pláne.

2017. szept. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Kizárt... és ha bármi baj van ők meg ittak?


Nagyot sem bíznék rájuk... vagy a pia vagy az unoka, lehet dönteni.

2017. szept. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
76%
Nem!!! Még kutyát se.
2017. szept. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Semmiképp! És ha ügyeletre kell velük rohanni valami miatt?

Nálunk alap szabály, hogy mindig van a társaságban olyan aki nem iszik (akár én akár apa) ha kellene sofőr bármi okból.

2017. szept. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Nem, de mondjuk nekem az ügyeletre rohanás az utolsó, ami eszembe jutna. Egy rakás ember él eleve autó nélkül, mégsem kizáró ok.


Én már idősebb vagyok, nekem a nagyapám volt ilyen, nem volt úgy konkrét gond vele, de emlékszem rá, mikor ott nyaraltam, 3 háznyira volt a kocsma, néha átugrott csak egy pohárkára, mikor úgy gondolta nem tűnik fel. Így ordítottam a wc-n isten tudja meddig, hogy végeztem a kakálással, de nem jött kitörölni a fenekemet, nyilván gondolta, hogy tojik a gyerek, ráér átszaladni... Meg volt még egy-két ilyen dolog. Alapvetően én nagyon szerettem őt, baj sosem volt belőle, és én ezeket a dolgokat akkor nem is értettem, csak felnőttként raktam ugye össze, hogy mi miért volt. Ettől függetlenül azért a sajátomat nem szívesen bíznám ilyenre. Mondjuk én (meg az unokatestvéreim) azért is voltunk ott, mert a szüleinknek nem igazán volt választása, hogy a nagyszülőkre bíznak-e. Viszont, nálunk nagymamánknak sose csúszott le semmi, csak azért volt olyan, hogy ő meg épp piacon volt vagy ilyesmi és papa ki is használta az alkalmat, mikor úgy gondolta nekünk se tűnik fel...

2017. szept. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem, több okból sem.
2017. szept. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
Nem, de alapból sem értem miért kéne ilyen kicsiket rájuk bízni? Menjenek át unokázni hozzátok, vagy vidd át őket te és maradj ott velük.
2017. szept. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
7-es ez egyéni megítélés kérdése. Én pl. agyfäszt kapnék, ha úgy kéne élnem, hogy még három évesen is túl kicsinek tartom a gyereket ahhoz, hogy legalább a nagyszüleivel el legyen nélkülem. 10 hónaposan már mamázott pár napot, mert kettesben mentünk kikapcsolódni. Mi igényeljük is a gyerek nélkül töltött időt, meg eleve olyan életet élünk, hogy néha kényszerből is le kell adni, mert igaz meg lehetne oldani, hogy magunkkal cipeljük, de sokkal egyszerűbb neki is meg nekünk is, ha nem. A nagyanyja meg örül neki. Nyilván, ha inna, nem lenne nála, de azért az enyhe túlzás, hogy csak azért, mert "jaj milyen kicsi" és akkor minek másra bízni. Három éves könyörgök, ennyi idősen már az ovit kezdik, bebäszna, ha ahhoz kicsi lenne, hogy a saját nagyszüleivel töltsön valamennyi időt a szülők nélkül. Nyilván egy öt hónaposnál szélsőségesebbek az álláspontok, hogy kicsi-e, mennyire van el mással, stb. de azért egy három éves, hogy lenne már "olyan kicsi"...
2017. szept. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%
Jó utolsó, látod vagytok ti, akiknek a kikapcsolódás fontosabb mint a gyerekük, és vannak mások akik a gyerek érdekeit nézik.
2017. szept. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

Jaj, hagyjuk már ezt a "kikapcsolódás fontosabb, mint a gyerekük" dumát.

Ezért van annyi egyedülálló szülő, mert amint anyává válnak, megszűnnek feleségnek lenni!!!


AKkor boldog egy család, ha kiegyensúlyozottak a szülők, és úgy boldog a házasság, ha nem kizárólag anya és apa, hanem néha férj és feleség is.


A mama és papa meg nem az ördög, hanem a gyerek nagyszülei, igenis lehet rájuk bízni a gyereket, főleg ha ez mindenkit boldoggá teszi.


4 éves fiam pl kérte a nyári mamánál nyaralás után, hogy karácsonykor maradhat-e náluk? Így két ünnep közt is ott lesz. Imádják egymást, anyósom örül, ha nála van. (1,5 éves korától hagyjuk anyósnál rövidebb-hosszabb időre).


Szóval ne akard bemesélni, hogy szaranya aki nem 0-24- ben van a gyereke seggében!

2017. szept. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!