Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 éven aluli gyermekek anyukái...

3 éven aluli gyermekek anyukái, milyen háziasszonynak tartjátok magatok?

Figyelt kérdés

Milyen gyakran főztök? Ti intézitek a bevásárlást? Mennyire vagy elégedett az otthon renddel tisztasággal?

Elégedett vagy magaddal, vagy kicsit lustának érzed magad, nincs idő esetleg?


(Azért kérdezem, mert magam részéről úgy érzem sok mindent meg kell tanulnom, bele kell jönnöm és kíváncsi vagyok, hogy mások is vannak-e még így.) :)


Esetleg megírhatnátok azt is, hány gyerek van, mennyi idősek.

Nálunk 3 és 2 hónapos, nemrég költöztünk el a nagyszülőktől saját otthonban így sok minden új, amit korábban együtt csináltunk.


2017. szept. 15. 12:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
2 naponta főzök, a vásárlást együtt intézzük. Nem érdekel a lakás annyira. Nem élünk koszban de távol van a patikai tisztaságtól. Nem mondanám hogy elégedett vagyok, de egyelőre megfelel. 23 és 2 hónaposak a gyerekek. A kicsi hasfájós, ha alszik a naggyal játszok. Ami belefér az estébe azt megcsinálom, de nem fogok 11-ig, éjfélig takarítani az biztos.
2017. szept. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

2 éves gyerekünk van.naponta,2 naponta főzök.

Tisztaság, rend: mindig lenne még mit csinálni, akkor is ha tajarítás után vagyok 5 percel.....

Lusta is vagyok kicsit. Ha a gyerek akszik, én is pihenwk, netezek, olvasok. ( még mindig kel éjjel,így kell nekem is egy kis relax.

Mi már 5 éve külön élünk a szülőktől. Így már belerázódtam a dologba. Csak akkir munka mellett kellett ezt csinálnunk

2017. szept. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
13%
En magamrol azt mondanam, hogy vegyes. Itthonrol dolgozom heti 2 napban 1,5 evesgyerek mellett, ami nagyon sokszor nagy kihivas, es megterhelo, de kozben szeretem a munkam, gyerekbarat is, szeretnem, hogy kesobb is meglegyen, ezert most ezt bevallalom mindannyiunk erdekeben. A takaritasban lehetnek alaposabb, fozni meg csak gyors rizsre es sult husravan sokszor idom, legszivesebben rendelnek, de itt nincs ra lehetoseg, legalabbis tejtermek- es tojasmentesre a gyerekem meg magam miatt. A ferjem a takaritasban nagyon sokat segit, fozni is szokott, vagy a gyerekre vigyaz, ha a munka ugy alakul. Ha hiperszuper-tokeletes anya es feleseg lennek, akkor atvennem tole ezt, de inkabb ember probalok maradni :D
2017. szept. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
13%

Nem vagyok hajlandó megszakadni. Egyszer már voltam kiszáradással kórházban, amikor a gyerek 9 hós volt, na akkor visszavettem.


- Főzés: Hiába főzök, senki nem eszi (nem azért, mert rossz), mert én alapból kb. annyit eszek, mint egy kanári, a 2 éves fiam is, a férjem meg lusta megnézni, hogy a hűtőben mi van a dobozban és ott rohad meg. Szóval csak annyit főzök, amennyit muszáj és tudom, hogy a gyerek megeszi.


- Bevásárlás: Sajnos olyan helyen lakunk, ami tipikus autós hely, mindentől távol, egyetlen trafikszerűség van a közelben. Szóval vagy a férjemmel együtt vásárolunk be, vagy rendelem (de ezt nem szeretem, mert nem látom élőben a húst, zöldséget stb.)


- Takarítás: Elég gyorsan rendet tudok tenni, gyorsan összeáll a fejembe a rendszer, csak hát nem tart sokáig. Erről gondoskodik a 2 évesem, és a férjem is. Szóval, van hogy két napig ott rohad a mosatlan, mert nincs rá időm. (Amúgy már dolgozom, de az utazás veszi el az időt nagyon. Este 6-ra érek haza a gyerekkel, akkor meg már inkább a gyerekkel és magammal foglalkozom és csak azt csinálom meg, amit nagyon muszáj).


Igazából nekem annyi a problémám, hogy Isten háta mögött lakunk, én nem vezetek. Ha pl. kell 1 kiló kenyér, akkor gyalogolhatok fél órát a kisboltig, aki horror áron adja, pont azért, mert nincs más a közelben. Ez nagyon leveszi az erőm. Tudom, hogy ha központibb helyen laknánk, akkor sokkal gördülékenyebben mennének ezek a "női" feladatok.

2017. szept. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
13%

Naponta vagy 2 naponta főzök (van amikor férjem főz helyettem) sokszor még + külön is főzünk mert az egyik gyerek tej és tojásmentesen étkezik.

Többnyire én intézem a bevásárlást (férjem este 6-ra ér haza).

Többnyire rend van és tisztaság is,de azért a váratlan vendégeknek nem örülök :) mondjuk a hétfői nap az amikor kb utat kell törni a házba mert hétvégén inkább együtt vagyunk,jövünk megyünk stb és ilyen nagyon minimál módon működik az itthoni feladat.

3 gyerek van,szóval a pörgést már megszoktam,így hétköznap napközbe amikor csak 1 gyerekkel vagyok mondhatni időm mint a tenger.

De mindenbe azért bele kell jönni :D

8 éves, 5 éves, 2,5 éves

2017. szept. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
32%

11 hónapos a lányom.

Nem vagyok magammal megelégedve. Álatálában rend van, viszont a porszívózás/felmosás néha csúszik. Nagyon próbálok rendet és tisztaságot tartani, de nem mindig sikerül. Főzni nagyon ritkán szoktam, anyósom egy utcával arrébb lakik, minden nap vagy minden másnap főz és nekünk is jut belőle.

Kezdem egyre jobban szégyellni, hogy nem főzök. Nem is nagyon tudok, vagyis ha kinézek valami receptet azt meg tudom csinálni, de fejből nem sok minden van meg és ötletem sincs, meg nagyon időm se. Most ezen próbálok változtatni, igyekszem egyre sűrűbben főzni.

A háztartás többi részével nincs gondom.

2017. szept. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%

#6-os vagyok. Kimaradt, hogy a bevásárlást vagy egyedül intézem, vagy együtt, vagy ha csak mondjuk tej meg kenyér kell, akkor a férjem haza felé beugrik a boltba és hoz.

Posta,bank, és egyéb ügyintézés (saját vállakozásunk van) megosztva szoktuk a férjemnel.

2017. szept. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
32%
Minden nap főzök, heti egyszer van süti vagy pogácsa is. A ház nem makulátlan, de nem is szalad, nem esek kétségbe egy váratlan vendég miatt. Bevásárolni együtt járunk, vagy a férjem megy a listával, amit írok neki. Jól megvagyunk, nyilván lehetne még a takarításra több időt fordítani, de mindhárman jobban járunk, ha inkább nem csillog-villog minden, de pihentebb vagyok és nem válok házisárkánnyá. :)
2017. szept. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
13%

Ha minden klappol, akkor (majdnem) minden nap főzök (van, hogy két napra). Vásárolni én szoktam, vagy hétvégén közösen a férjemmel.

A rendrakás viszont nálam igazi mumus. Rendbe rakom a lakást, öt perc múlva kupi van. Meg az is tény, hogy hajlamos vagyok mindent ott letenni, ahol éppen feleslegessé válik, estére például a lakás különböző pontjain mindig van legalább öt pohár :D Este elpakolok mindent, másnap kezdődik újra. De én mindig is elég kupis voltam, az tény.

Két gyerek van, másfél, és 10 évesek.

2017. szept. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
11%

Soha nem voltam háziasszony típus, ez most sem változott. A szükséges dolgokat kötelességtudatból megcsináltam, amit lehetett, ledelegáltam.


Ennek ellenére a lányom meglepően házias jeleket mutat. Vagy elcserélték a kórházban, vagy anyám génjei csúsztak le egy generációt :)

2017. szept. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!