Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 éven aluli gyermekek anyukái...

3 éven aluli gyermekek anyukái, milyen háziasszonynak tartjátok magatok?

Figyelt kérdés

Milyen gyakran főztök? Ti intézitek a bevásárlást? Mennyire vagy elégedett az otthon renddel tisztasággal?

Elégedett vagy magaddal, vagy kicsit lustának érzed magad, nincs idő esetleg?


(Azért kérdezem, mert magam részéről úgy érzem sok mindent meg kell tanulnom, bele kell jönnöm és kíváncsi vagyok, hogy mások is vannak-e még így.) :)


Esetleg megírhatnátok azt is, hány gyerek van, mennyi idősek.

Nálunk 3 és 2 hónapos, nemrég költöztünk el a nagyszülőktől saját otthonban így sok minden új, amit korábban együtt csináltunk.


2017. szept. 15. 12:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
31%

Szia. Fozni minden nap fozok, ma pl tokfozelek lesz, csirkemell porkolttel. Estere lesz kesz, vmiert nalunk az a foetkezes, talan azert, mert a kislanyunk 8kor mar alszik es olyankor tudunk nyugodtan vacsorazni. En hetfon takaritom a furdot, kedden a lanyunk szobajat, szerdan a fozofulket, csutortokon a konyhat, penteke az udvart, szombaton a kertet, vasarnap pedig pihenek, megtervezem a menut es hazhoz rendelem az alapanyagokat. En ezt azert szeretem, mert latom, mennyit koltok, mult honapban igy egy 20ast felretettunk ugyis, hogy a rezsinek az eves dijat ki kellett fizetni a szamlainkon felul. Latom a reszleteket es nem veszek semmi hulyeseget. Altalaban reggel takaritom a helyisegeket, mert du mar nem volna kedvem. Utana fozok, gyors rendrakas es pihi. Este felseprek, felmosok es kesz. Igy mindig rend van. A rendet konnyebb fenntartani csak sajnos mindig csinalni kell, mert gyerek mellett nincs ido a nagytakaritasra. Du tanulok, mert egyetemre jarok, este pihenek. A lanyunkkal tornazok reggelente, estenkent megmasszirozom, sokat beszelek hozza, torteneteket talalok ki stb..

5 onapos

(Megkerdezhetem, hogy lehet 3 es 2 honapos??)

2017. szept. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
57%

2,5 éves és 1 évesek a gyerkőcök.

Általában minden nap főzök ebédet,vacsorára

mindig hideget ettünk/eszünk.

A bevásárlást általában heti 2×,3× intézem én.Otthon szinte soha nincs rend,de annyira

nem izgat,mivel két kicsi mellett nem tudok állandóan rendet rakni,meg ugyis 5 perc alatt szétpakolnak mindent. :D

2017. szept. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Mama iszik, nem is nagyon találkozunk. 4 és 1 évesek, soha nem voltak még kettesben vele. Másik papa is iszik, csak úgy bízom rá, ha nem ivott. Több nagyszülő sajnos nincs.
2017. szept. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
65%
Ki unatkozik ennyire, hogy a legtöbb válasz 0%os vagy 36-37%os?
2017. szept. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
33%

1,5 evessel vagyok itthon.a ket nagy 10 es 8 eves.

Altalaban 2 naponta fozok,vagy ha ugy alakul egyik nap levest,masik nap masodikat.

Takaritassal kapcsolatban nagyon hangulat fuggo vagyok.van,hogy reggel 7 re mar csillog villog a konyha,van,hogy meg fel se alltam a kavem mellol addigra.

Az alap dolgokat mint pl sopres,mosas,hajtogatas azokat mindig megcsinalom.de pl a portorlest,ablakpucolast szeretem halogatni.

Ha a pici alszik altalaban ledolok en is.3-4 orat alszik nappal,igy boven van idom egy oracskat szunditani.

Bevasarlast havi 1 x egyutt intezzuk parommal.ilyenkor igyekszem degeszre tomni a hutot,fagyasztot es minden masbol is probalok 1 honapra elegendot venni.

Igy is megyek legalabb 2 naponta boltba aprosagokert(tej,kenyer,szalami,gyumolcs)

Ezeket en intezem mindig a napi seta alkalmaval.

Anyosomnak sosem fogok megfelelni,de mar nem is akarok.ha nem tetszik neki amit lat,az o baja.

Parom szerencsere bem foglalkozik azzal ha este epp nincs elmosogatva.

Osszegezve 10 es skalan ugy 7es 8as ra ertekelnem magam.

2017. szept. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

4 eves es 1,5 evesek a csajok,csapnivalo haziasszony vagyok.

Nem fozok csak hetvegen,de azt se mindig.. tisztasag van, azt szeretem,- de ez is allando kuzdelem,bevasarni felvaltva jarunk.


Nekem az idom keves,4 honapos koruktol dolgozom, sokszor itthon is.. idohianyban szenvedek folyton.


De azert mentsegemre legyen mondva, 8 oraban dolgozom,visszuk tobbe kevesbe a haztartast,kertet, es a nagynak mar vannak programjai is.. tanc, lovaglas ilyesmi

2017. szept. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!