Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Párom biológiai embrel terápiá...

Nikol Németh kérdése:

Párom biológiai embrel terápiás kezelés alatt áll 5 éve vállalhatunk így gyermeket?

Figyelt kérdés
2017. szept. 17. 08:08
 1/4 anonim ***** válasza:
22%

Ezt komolyan itt kell kerdezni ??

Itt 16 evesek, gyari munkasok, olyanok vannak akik nem tudjak, hogy kell ertelmezni egy terhessegi tesztet !

2017. szept. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem "becsuszott" îgy egy baba. Párom 3 éve kapja a kezelést, nekem meg hormon problémák miatt nem volt hónapok óta menzeszem. Kicsit lazábra fogtuk a védekezét. Elôtte êvekig nem jôtt össze a baba. Nôgyásznál derült ki a terhesség. Mindenhol azt mondtâk a páromnak 3 hònapot ki kellett volna hagyni.... de mivel nem én használom nem hiszik, hogy gond lenne. Volt egy stresszes terhessegem. De minden vizsgálat jò volt. 4 hetes a babám és minden rendben van(eddig). Amugy azt mondták nekem az immunrendszert ronthatja. Beszélj a férjed kezelô orvosâval is nyugodtan. És a nôgyogyâsszal is. Ôk el tudjâk mondani, hogy biztonságos a gyerek vállalás. Sok sikert.
2017. szept. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Terhesség és szoptatás

Az Enbrel terhességre gyakorolt hatásai nem ismertek, ezért az Enbrel alkalmazása terhesség alatt nem ajánlott. Az Enbrel-kezelésben részesülő nőknek nem szabad teherbe esniük. Ha a kezelés alatt Ön vagy a gondozásában lévő gyermek mégis terhes lett, további tájékoztatásért forduljon a beteg kezelőorvosához.

Ha Ön vagy a gondozásában lévő gyermek a terhesség alatt Enbrel-t kapott, a csecsemő nagyobb fertőzésveszélynek lehet kitéve. Fontos, hogy mielőtt a csecsemő bármilyen oltást kapna, tájékoztassák a csecsemő orvosait és az egészségügyi szakembereket a terhesség alatti Enbrel-kezelésről (további információért lásd a \"Védőoltások\" című részt a 2. pontban).

Az Enbrel-kezelésben részesülő nőknek nem szabad szoptatniuk, mivel az Enbrel kiválasztódik az emberi anyatejbe.

2017. szept. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha még visszajössz olvasni: másfél éve leálltam az Enbrellel, mert babát szerettünk volna. Nem jött össze, így visszamentem a dokihoz, hogy újra kezdjem a terápiát. Kiderült, hogy változott a protokoll, most már nyugodtan lehet gyermeket vállalni Enbrel adása mellett. Végig a teresség alatt, és szoptatás alatt is mehet az injekció. Ez ugye a nőkre vonatkozik, úgyhogy biztos vagyok benne, hogy a férfiak esetében sem lesz akadály. De biztos ami biztos, kérdezzétek meg a dokit.
2017. okt. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!